Skocz do zawartości

Reflektor przedni - demontaż


Armoth

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak: Przepaliła mi się, żarówka świateł mijania (H 1). Podczas wymiany wyjąłem tylko metalową oprawkę, a szkiełko pozostało w reflektorze. 

I teraz pytanie jak to dziadostwo wydobyć ze świateł? Myślałem o odkurzaczu, ale dziurka na żarówkę jest tak mała, ze chyba się nie uda. Wydaje się, że trzeba zdemontować reflektor i po prostu wysypać szkło ze środka.

Ktoś miał podobne doświadczenia? Na ilu śrubach siedzi reflektor? Zlokalizowałem dwie od góry i chyba dwie od dołu. Obejdzie się bez dziwnych akrobacji (reflektor od strony kierowcy, przy zbiorniczku spryskiwacza)? Da się to zrobić pod blokiem czy od razu jechać do mechanika?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś urwała mi się żarówka i tak już została. Nie przeszkadza mi to więc zostawiłem.

W sklepach dentystycznych można kupić plastikowe patyczki z lepkim żelem na końcu (wyglądają jak duże zapałki), stosuje się je do zakładania np.licowek w jamie ustnej. Mógłbyś czymś takim spróbować. Przyklej do końca słomki coś lepkiego i złap tak żarówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś urwała mi się żarówka i tak już została. Nie przeszkadza mi to więc zostawiłem.

W sklepach dentystycznych można kupić plastikowe patyczki z lepkim żelem na końcu (wyglądają jak duże zapałki), stosuje się je do zakładania np.licowek w jamie ustnej. Mógłbyś czymś takim spróbować. Przyklej do końca słomki coś lepkiego i złap tak żarówkę.

A nie bałeś się o odbłyśnik i o to, że na jakimś wyboju resztki starej będą uderzać w nową i spowoduje to częstsze przepalanie żarówki?

Może spróbuję z czymś lepkim, choć kolega twierdzi, że wyjęcie reflektora to nie filozofia - godzina roboty i spokojna głowa... hmm

Pomysł z kompresorem nie przekonuje mnie  - ten sam problem co przy odkurzaczu.

Może jednak ktoś wie jak tam jest z mocowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nie pamiętam już, ale chyba pod zderzakiem jest jedna śruba. Generalnie jakaś wielka akrobatyka to nie jest żeby zdemontować.

 

51877883.jpg

 

ten z lewej strony zdjęcia chyba jest pod zderzakiem, myśle, że na upartego nie trzeba zrzucać zderzaka a wystarczy śruby u góry na pasie przednim i w błotniku odkręcić i na tyle da się odgiąć. Z doświadczenia wiem, że w GP przy wymianie też nie trzeba było zrzucać a wygodniej się to robiło bez zderzaka ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.