Skocz do zawartości

Pad sprzęgła w 1,6 HDI 109 KM


maras77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Właśnie padło mi sprzęgło w Xsaerze Picasso 1,6 HDI

 

Zatrzymałem się na światłach, pedał wszedł w podłogę, nie dało się zmienić biegu i zaczęło śmierdzieć spalonym sprzęgłem. Samochód został zepchnięty na pobocze.

Po odciągnięciu pedału do góry wysprzęglik odzyskał sprawność- biegi można zmieniać, wciskać sprzęgło i działa. Nie jest to jakiś ewenement, dla mnie, gdyż podobną sytuację z wysprzeglikiem miałem w samochodzie żony kilka lat temu i po odciągnięciu pedału do dziś działa bezproblemowo - skończyło się bez konsekwencji.

Niestety w Xsarze nie poszło tak gładko - teraz słychać jakieś chrobotanie, ale nie metaliczne, tylko jakby coś w obudowie sprzęgła latało no i śmierdzi.

 

Zastanawiam się co padło i co trzeba wymienić.

Podejrzewam, że jak padł wysprzęglik, to sprzęgło zablokowało się w połowie i odpadł kawałek okładziny, który się teraz tam telepie.

 

Samochód ma ponad 200 tyś przebiegu, więc podejrzewam, że i dwumasę będzie trzeba wymienić (pytanie - czy warto??, problemów z nią nie było)

 

Acha - teraz samochodem tym robię krótkie trasy i mam przebiegi rzędu 3000 rocznie, więc prawie nie jeździ. Więc jeśli nie zmienię dwumasy i padnie mi za 10000 km, to będzie ponad 3 lata.

 

I teraz pytanie - czy warto zamienić dwumasę na zestaw VALEO KIT4P, ze sztywnym kołem zamachowym i tarczą z lepszą amortyzacją.

http://www.valeoservice.com/data/master/webfile/19478266284C10FFE545913.pdf

Czy ktoś tego używa? Czy nie będzie jakichś wibracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 206 z 1,6 HDI sztywne koło, gdyż dwumasa sie skończyła, choc sprzegło mialem jeszcze dobre.

Faktycznie wyczuwalne sa wibracje przy nizszych predkościach obrotowych np drzy ramka od radia, ale ogolnie nie załuje zmiany.  :phi:

 

Zamknełem sie z robotą ze wszystkim w cenie samej dwumasy :oki:

 

Przy ruszaniu wyczuwalne sa wibracje na pedale sprzegła, ale zwracasz na to uwage tylko dlatego ze wiesz ze masz jednomase, ktos nieświadomy tego nie zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 206 z 1,6 HDI sztywne koło, gdyż dwumasa sie skończyła, choc sprzegło mialem jeszcze dobre.

Faktycznie wyczuwalne sa wibracje przy nizszych predkościach obrotowych np drzy ramka od radia, ale ogolnie nie załuje zmiany.  :phi:

 

Zamknełem sie z robotą ze wszystkim w cenie samej dwumasy :oki:

 

Przy ruszaniu wyczuwalne sa wibracje na pedale sprzegła, ale zwracasz na to uwage tylko dlatego ze wiesz ze masz jednomase, ktos nieświadomy tego nie zauważy.

 

U mnie przy dwumasie są też takie wibracje.

A może w ogóle nie mam dwumasy - wszak bryka nie jest u mnie od nowości....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja stanu bryki.

Wróciłem nią pod dom.

Wszystko działa, ale na wciśniętym sprzęgle słychać piski. Gdy pedał jest niewciśnięty - jest OK. Po dojechaniu do domu (z 500 m) mocno pachnie spalonym sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oddam do warsztatu, to warsztat będzie kupował - a oni mają swoje kanały zakupu i marże.

 

Chyba, że możesz polecić kogoś w Warszawie lub okolicy, kto mi zrobi całą usługę.

 

Poza tym nie chciałbym wymieniać dwumasy, jeśli jest jeszcze dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło  wymienione. Dwumasa, pomimo ponad 200 tyś na blacie - sprawna.

Tarcza sprzęgła tez była ok, ale padło łozysko, prowadnica łozyska i łapa.

 

Przy okazji sprawdzona turbina - lekki luz, jeszcze nie kwalifikujący do naprawy.

 

Po wymianie sprzęgło chodzi lekko, płynnie, nie masuje stopy, nie ma drgań na pedale.

Przed wymianą przenosiły się drgania w czasie jazdy na budę - myślałem, ze to dwumasa pada, ale po wymianie sprzęgła wszystko ustąpiło.

 

Dodatkowo wymieniony olej w skrzyni.

 

 

Z naprawy jestem zadowolony.

 

Najbardziej mnie cieszy to, że sprzęgło chodzi teraz leciutko, bo już mnie noga pobolewała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.