Skocz do zawartości

autronic al-700 - nie przełącza


wawo

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak - jest sobie kontrolka sygnalizująca pracę na gazie, gotowość przęłączenia, wyczerpywanie się gazu, przęłączająca na benzynę. I ona przestał się świecić. Generalnie - pracuję wyłącznie na benzynie. 

Kable od kontrolki nie są naderwane, bezp. ok, przewody do aku - też wydaja się ok, silnik krokowy pracuje. Tyle. 

Cóż się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem ta instalka się "zawiesza" na trybie "tylko noPb" i wtedy nie można guzikiem zmienić trybu pracy: noPB/auto/awar. LPG.

 

Jest na to sposób, który kiedyś odkryłem - trzeba odłaczyć zasilanie centralki na kilkanaście sekund, aby się kondensatory rozładowały: wyjąć na chwilę bezpiecznik lub wyjąć wtyk z dużego złącza sterownika lub odłączyć akumulator, co kto lubi.

 

Uwaga: nie jestem pewien, ale chyba po takiej operacji sterownik będzie ustawiony w takim trybie, w jakim był, ale teraz już można tryby zmieniać guzikiem, najlepiej po uruchomieniu silnika, wtedy łatwiej.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem ta instalka się "zawiesza" na trybie "tylko noPb" i wtedy nie można guzikiem zmienić trybu pracy: noPB/auto/awar. LPG.

 

Jest na to sposób, który kiedyś odkryłem - trzeba odłaczyć zasilanie centralki na kilkanaście sekund, aby się kondensatory rozładowały: wyjąć na chwilę bezpiecznik lub wyjąć wtyk z dużego złącza sterownika lub odłączyć akumulator, co kto lubi.

 

Uwaga: nie jestem pewien, ale chyba po takiej operacji sterownik będzie ustawiony w takim trybie, w jakim był, ale teraz już można tryby zmieniać guzikiem, najlepiej po uruchomieniu silnika, wtedy łatwiej.

 

Pozdr.

 

Wszystko prawda - bezpiecznik wyjmowałem, nie ruszyła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliły się ścieżki przy przekaźnikach w komputerze Autronica?

Z postów na elektrodzie, które w miedzyczasie przeglądnąłem, wynikałoby chyba, że w przypadku uszkodzenia przekaźnika kontrolka się świeci jak podczas pracy na LPG a samochód jedzie dalej na benzynie. U mnie w ogóle się nie świeci. Silnik krokowy chodzi - powinien czy nie, jeśli były uszkodzony przekaźnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zepsuł się mikrostyk w przycisku, ja kiedyś wymieniałem. Sprawdź to: jak zewrzesz pin 12  (k. brązowy - ten obok pustego pinu nr 13!!!) do masy pin 11 (k. czarny i k. żółty) to zasymulujesz wciskanie przycisku. Możesz też omomierzem sprawdzić działanie przycisku po wyjęciu centralki mierząc na złączu.

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.