Skocz do zawartości

Żywotność DPF w 2.0 dCi


RederOr

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy ten sam DPF był w 2.0dCi w Nissanie ale jeździłem takim X-Trail-em od nowości do 150tys. km.

Do 100tys. DPF nie istniał. Przy 102tys. km. zapaliła się pierwszy raz kontrolka. Wypalanie na trasie, zgasła. I tak co kilka tys. km. Raz nie miałem jak kontynuować jazdy to się świeciła permanentnie. Nie dało się nawet jazda na trasie, na trójce nic zrobić. Załatwili to stacjonarnie w ASO i powiedzieli, że komputer powiedział im, że DPF zużyty ledwie w kilku procentach. Niemniej już tak zostało, że co kilka tys. km. kontrolka, w trasę, wypalanie i znowu OK.

Jeżdżony 50% trasa, 50% małe miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś ma może doświadczenia z DPF'em w tym silniku ? Czy 200kkm to już agonia tego filtra ? Mój Espace tego nie ma, ale mam na oku Lagunę III i obawiam się, że może mieć ten wynalazek na pokładzie.

Ożeniłem się z tym autem na kilka lat i jest kilka rzeczy które mnie "denerwują":

1) Spryskiwacze przedniej szyby - nie robią mgiełki tylko leje się jak w starych oplu z XX wieku

2) Trzeszczenia w kabinie - od rączki drzwi przez konsolę z podłokietnikiem po tylne drzwi

3) Szklany dach jak jest otwarty i auto przejeżdża przez nierówności potrafi "trzeszczeć"

 

 

A tak ogólnie to jestem zadowolony - zarówno z prowadzenia jak również spalania :)

 

Problemów z DPFem brak - ale ja mam dopiero +/- 20.000 km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Spryskiwacze przedniej szyby - nie robią mgiełki tylko leje się jak w starych oplu z XX wieku

Czy tam przypadkiem nie jest tak jak w Espace IV, że spryskiwacze mają tryb lania strumieniem i mgły ? W Espace jak się obróci dyszę o 180 stopni (z boku ma "wejście" na śrubokręt), to jest mgła lub strumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tam przypadkiem nie jest tak jak w Espace IV, że spryskiwacze mają tryb lania strumieniem i mgły ? W Espace jak się obróci dyszę o 180 stopni (z boku ma "wejście" na śrubokręt), to jest mgła lub strumień.

Nie wiem jakie są w Espace.

U mnie wygląda to tak.

11a6e20fb90331a974b5b4fb0d7d4a04.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.