Skocz do zawartości

kilka pytan: saab 93 I, 2,0t


chs

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szukam czegos stosunkowo niedrogiego w zakupie, niekoniecznie taniego w eksploatacji (spalanie <16l akcpetowalne ;] ), do miasta na drugi samochod. ;)

z benzynowych w Ld i okolic (a nie chcialbym za duzo jezdzic w poszukiwaniach) za duzego wyboru nie ma, ale jest sobie taki Saab 93:

http://allegro.pl/saab-93-9-3-2-0t-260km-2001-maptun-i5770408349.html

 

domyslam sie, ze skoro auto wiekowe to swoje mogl juz dostac, nie szukam niebitego, a jedynie poprawnie zrobionego i prostego, natomiast nic nie wiem, i ciezko mi znalezc cos rzetelnego, o mechanice i silniku. zanim pojade ogladac, kilka pytan do Was ;]

 

- czy sa jakies typowe bolaczki tego modelu? na co szczegolnie zwrocic uwage przy ogledzinach?

- silnik, to jak rozumiem, B205R, o odmie i dbaniu o olej czytalem (fabryczny zamiennik chyba istnieje?), pojawiaja sie rowniez glosy o problemach z panewkami, rozrzadem, ale ciezko oddzielic informacje czy chodzi o 93 II i/lub aero?  cos jeszcze warto wiedziec o tych silnikach?

- czy mozecie polecic kogos w Lodzi gdzie mozna by sie wybrac na sprawdzenie saab-a?

 

na poczatek chyba tyle, wszelkie opinie i komentarze mile widzane ;)
 

pozdr

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9-3 tzw OG. W latach początkowych miało b204 zaś później b205.

O ile b204 jest pancerny - sam mam 900ng z tym silnikiem i mocą 300KM i wytrzymuje to bez problemu to takiej mocy przy b205 bym się obawiał.

Mam 9-5 z b205 i czytając fora, udzielając sie na nich widzę, ze to tykajaca bomba. Jeżeli poprzedni właściciel dbał o wymianę oleju,odmy to powinno pojeździć. U siebie mam 280 tys km. Bez remontu i jeździ.

W razie pytań zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje, 

wlasnie szukam opinii i co ciekawe, bywaja zupelnie skrajne: silnik nie do zabicia, silnik szczgolnej troski, wymiana rozrzadu to kapitalka itd.  ;)

 

byc moze jak bedzie ladna pogoda i nie zniechece sie opiniami, to w weekend sprobuje obejrzec.

pzdr

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.