Skocz do zawartości

Przeglą autka przygotowanego do KJS


hamerg

Rekomendowane odpowiedzi

Może na początek napiszę co mam porobione w moim CC.

- przelot wydech bez kata

- brak tylnych siedzeń

- kubły bimarco ( a więc bez homo FIA)

- pasy 3 punktowe z E, montowane w odpowiedni sposób ( wg załącznika)

- naba i kiera sportowa

- ściągnięty daszek z licznika.

Reszta oryginalna.

Podczas próby zrobienia przeglądu, Pan diagnosta chciał zabrać dowód za brak kompletu siedzeń, nie oryginalne siedzenia kierowcy i pasażera i kierownice. Oczywiście wydech też został wspomniany.Tłumaczył że auto nie jest oryginalne a takie powinno być.

Za brak kata to oczywiście wiem że można się pozbyć dowodu ale co z resztą gratów??

Jak mam się ewentualnie tłumaczyć czy to na przeglądach czy policji w razie kontroli??

Diagnoście nie dało się wytłumaczyć że auto zbudowane jest do sportu i że przechodzę badania kontrolne na zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zmień diagnoste.

2. W sprawie foteli i pasów ma racje. Za to mogą zabrać dowód - fotele z homologacją FIA są bardzo drogie, a często nie mają E. A z FIA i E to już jest w ogóle masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta oczywiście ma rację, taki samochód nie powinien przejść przeglądu, po prostu musisz próbować u innego diagnosty (najlepiej jakby ktoś ci polecił jakiegoś sprawdzonego, żebyś nie musiał jeździć w ciemno), niestety tak to wygląda, co nie oznacza, że takie samochody nie przechodzą przeglądu, przecież masa ludzi jeździ tak przerobionymi, w tym ja:)

 

Nie wiedziałem nawet, że diagnosta może oprócz niepodbicia przeglądu, zabrać również dowód, ale faktycznie przepisy mu na to pozwalają jeśli samochód stwarza zagrożenie w bezpieczeństwie ruchu drogowego (czy Twój stwarza to już chyba indywidualne widzimisie diagnosty):

 

w przypadku, gdy wynik badania technicznego jest negatywny, uprawniony diagnosta wystawia zaświadczenie o negatywnym wyniku badania technicznego i jeżeli:

  • stwierdzone usterki nie stwarzają bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub środowiska, zamieszcza je w zaświadczeniu z badania technicznego i informuje właściciela pojazdu o konieczności wykonania badania technicznego pojazdu po usunięciu usterek;
  • stwierdzone usterki stwarzają bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego lub środowiska lub gdy cechy identyfikacyjne pojazdu są niezgodne z danymi w dowodzie rejestracyjnym lub odpowiadającym mu dokumencie, zatrzymuje dowód rejestracyjny i w zaświadczeniu z badania technicznego dokonuje wpisu "zatrzymano dowód rejestracyjny nr ...".

 

Jak mnie kilka razy zatrzymywała policja to czepiali się raz głośnego wydechu a raz braku tylnej kanapy, ale puszczali wolno:) Najlepiej zrobić rozszerzony przegląd i wbić do dowodu 2 miejsca zamiast 5, ale podobno trzeba pokazać diagnoście fakturę z warsztatu za demontaż tylnej kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.