Skocz do zawartości

Meriva B 1.4 bez turbo


lukaszek1207

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ponieważ w kręgu moich zainteresowań znajduje się Opel Meriva z silnikiem 1.4 chciałem dopytać jak to cudo sie sprawuje?

Nie oczekuje osiągów wyścigówki ale poprawnej niezawodności i w miarę niskiego spalania. Standardowo wkładają tam elektryczny ręczny. Czy do wymiany tylnych klocków potrzeba kompa czy idzie to ogarnąć jakoś samemu?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ponieważ w kręgu moich zainteresowań znajduje się Opel Meriva z silnikiem 1.4 chciałem dopytać jak to cudo sie sprawuje?

Nie oczekuje osiągów wyścigówki ale poprawnej niezawodności i w miarę niskiego spalania. Standardowo wkładają tam elektryczny ręczny. Czy do wymiany tylnych klocków potrzeba kompa czy idzie to ogarnąć jakoś samemu?

 

Pozdrawiam

 

nie wiem czemu chcesz zwykłe 1,4 bo auto jest dość ciężkie i żeby była moc to minimum to 120 koni by się przydało

ale wiem, że nie każdy chce turbo

samo auto dobrze się sprawuje, drzwi otwierane w przeciwną stronę rewelacja - bardzo fajnie się wsiada i wysiada

do elektrycznego ręcznego łatwo się przyzwyczaić – w dodatku ma ten plus nad zwykłym że przy ruszaniu jak się zapomni to sam się „spuszcza”

rewelacyjny tunel środkowy z podłokietnikiem przesuwanym jak tylko się chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powoli zacieśniamy więzi z Merivą B - 120 konną .

Na razie przejechaliśmy nią dopiero ok. 1000 km, ale już zauważamy jej zalety.

120 koni wystarcza . mniej ... nie wiem jak reaguje i może faktycznie być ciut malo. Nasza kręci się od 1500 obrotów co nawet przy asterkowym X16SZR budzi resprekt. .

 

Niepodważalna zaleta to dużo miejsca w środku jak na nieduże w sumie auto i mnogość schowków ( u nas nawet pod fotelami).  

 

Więcej nie piszę , bo jeszcze za mało przejechałem  :oki: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu chcesz zwykłe 1,4 bo auto jest dość ciężkie i żeby była moc to minimum to 120 koni by się przydało

ale wiem, że nie każdy chce turbo

samo auto dobrze się sprawuje, drzwi otwierane w przeciwną stronę rewelacja - bardzo fajnie się wsiada i wysiada

do elektrycznego ręcznego łatwo się przyzwyczaić – w dodatku ma ten plus nad zwykłym że przy ruszaniu jak się zapomni to sam się „spuszcza”

rewelacyjny tunel środkowy z podłokietnikiem przesuwanym jak tylko się chce

W sumie nie mam przekonania do aut z turbo - więcej osprzętu to i więcej elementów mogących ulec potencjalnej awarii. Druga sprawa, mój budżet nie pozwala zakupić tej wersji, a jedynie 1.4 w wykonaniu Enjoy. Auto ma służyc do spokojnego jazdy w trasie. Wiem ze 100KM to może być mało, ale cóż...

Dla mnie plusem jest to że nie ma T, nie ma 3 cylindrów, dodatkowo ze ma nie zrywającego się łańcuszka rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie mam przekonania do aut z turbo - więcej osprzętu to i więcej elementów mogących ulec potencjalnej awarii. Druga sprawa, mój budżet nie pozwala zakupić tej wersji, a jedynie 1.4 w wykonaniu Enjoy. Auto ma służyc do spokojnego jazdy w trasie. Wiem ze 100KM to może być mało, ale cóż...

Dla mnie plusem jest to że nie ma T, nie ma 3 cylindrów, dodatkowo ze ma nie zrywającego się łańcuszka rozrządu.

 

tylko brak turbo będzie wiązało się z większymi obrotami a co za tym idzie większym spalaniem

u mnie przy 3000 obrotów jest już prawie 130km/h

warto pooglądać jak planujesz zakup na dłużej wersje z czujnikami parkowania + kamerka - naprawde fajny bajer

z tego co ostatnio oglądałem to większość aut na rynku to import mniej lub bardziej uszkodzonych z zachodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.