Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

El. szybki mam i ja :D

Featured Replies

Napisano

Witam po przedwczorajszej wycieczce na szrot i po wczorajszych kilku godzinach wielkich wojów mam szybki na przycisk.

Ale mam jedno pytanie w kilku tematach kiedyś było że trzeba pociągnąć kable z zasilaniem spod stacyjki i dodatkowo zestałym zasilaniem coby się nie rozprogramowały... Ja podciągnąłem sobie tylko spod stacyjki i w jedna szyba jest cały czas zaprogramowana(kierowcy) a druga się rozprogramowuje (pasażera) tak w ogóle to jestem happy jak to mówią "gra i bucy" serduszka.gif

PS z montażem jak u wszystkich wielka walka z przeciągnięciem kabli z drzwi do środka a poza tym to banał smile.gif

Acha no i koszta: 2 mechanizmy 180PLN, przyciski 30pln (anglik) ,kable i inne pierdołki 30pln (wiązki sam robiłem) no i troche paliwa... Chyba nie drogo wyszło??

Napisano

Miałeś już instalacje pomiedzy zlaczami X31 i X34 ?? Czy ukladales nowe kable ???

Napisano

> PS z montażem jak u wszystkich wielka walka z przeciągnięciem kabli

> z drzwi do środka a poza tym to banał

=====================================

Przeciągnięcie kabli jest w miare proste .Te otwory nawiercasz na troche więcej niż średnica kabla i przeciagasz do środka .

Napisano

> Witam po przedwczorajszej wycieczce na szrot i po wczorajszych kilku

> godzinach wielkich wojów mam szybki na przycisk.

> Ale mam jedno pytanie w kilku tematach kiedyś było że trzeba

> pociągnąć kable z zasilaniem spod stacyjki i dodatkowo zestałym

> zasilaniem coby się nie rozprogramowały... Ja podciągnąłem sobie

> tylko spod stacyjki i w jedna szyba jest cały czas

> zaprogramowana(kierowcy) a druga się rozprogramowuje (pasażera)

> tak w ogóle to jestem happy jak to mówią "gra i bucy"

> PS z montażem jak u wszystkich wielka walka z przeciągnięciem kabli

> z drzwi do środka a poza tym to banał

> Acha no i koszta: 2 mechanizmy 180PLN, przyciski 30pln (anglik)

> ,kable i inne pierdołki 30pln (wiązki sam robiłem) no i troche

> paliwa... Chyba nie drogo wyszło??

claps.gif Też bym sobie taki bajer założył, ale mam wygłuszone drzwi i musiałbym to chyba wszystko zrywać... A wcześniej nie pomyślałem... mad.gif

Napisano
  • Autor

> A gdzie na szrocie byłes?? zapewne Kurów??

Kupiłem w Markuszowie jaja jak nie wiem bo kiedyś kupiłem jeden mechanizm a w środe pojechałem wziąłem drugi ale chciałem też wiązki (albo wtyczki przynajmniej) no i gość powiedział idź na plac jak znajdziesz to sa twoje no i znalazłem nawet wszystkie wtyczki ale coś mnie podkusiło przymierzyłem sobie mechanizmy i sięokazało że dali mi do 5 drzwi a nie do 3 tak jak chciałem... na szczęście mi wymienili i teraz tak na bank mają do 5 drzwiówek bo ja zostawiłem jeden komplet (co go miałem kupić smile.gif) i na placu stoi sporo 5 drzwiówek i sporo drzwi do 5 drzwiówek jest więc powinny byc natomiast do 3 drzwiówki to na bank nie ma bo po przekopaniu całego placu udało mi się znaleźć 2 mechanizmy do 3 drzwiówki , co do przycisków to kupiłem od pani z allegro...

> Miałeś już instalacje pomiedzy zlaczami X31 i X34 ?? Czy ukladales nowe kable ???

Nie w ogóle instalki nie było ... wiązki robiłem sam (miałem wtyczki) i kable też sam ciągnąłęm ale nie wpinałem się w tablice bezpieczników tylko zastosowałem taki bezpiecznik na kablu (mniej roboty) prąd wziąłem spod stacyjki a mase znalazłem gdzieś w środki auta

> Przeciągnięcie kabli jest w miare proste .Te otwory nawiercasz na troche więcej niż średnica > kabla i przeciagasz do środka

Co do przepychania kabli to wiem że trzeba rozwiercić same złącza ale mi chodzi o przepchnięcie ich do środka do kabiny przez tą sztwyną "obcisłą gume w słupku (na szczęście to już troche miałem wypraktykowane bo kiedyś zakładałem alarm:))

Napisano

> Nie w ogóle instalki nie było ... wiązki robiłem sam (miałem wtyczki)

> i kable też sam ciągnąłęm ale nie wpinałem się w tablice

> bezpieczników tylko zastosowałem taki bezpiecznik na kablu

> (mniej roboty) prąd wziąłem spod stacyjki a mase znalazłem

> gdzieś w środki auta

A jak ukladales nowe kable pomiedzy drzwiami ???

Ja mam zamiar ulozyc je po trasie oryginalnej wiazki czyli kawalek po progu kierowcy, potem zejscie pod fotel kierowcy, przez tunel srodkowy, pod fotel pasazera, po progu pasazera do gory do zlacza przy drzwiach pasazera. W sumie do ulozenia mam jak dobrze pamietam 12 zyl kabla biglaugh.gif

U mnie jest fabrycznie zrobiony tylko kawalek instalacji. Sa wszystkie gniazda pod bezpieczniki i przekaznik ogrzewanych lusterek, sa takze kable od skrzynki bezpiecz do zlacza X6 (to te podwojne zlacze pod oslona progu/slupka w nogach kierowcy). Dzisiaj mialem zabrac sie za montaz ale pogoda od kilku dni krzyzuje mi plany frown.gif

Napisano
  • Autor

Kable puściłem najkrótszą możliwą drogą czyli za "pasem" pod kierownicą dalej z tyłu za wyświetlaczem i między schowkiem a deską rozdzielczą nic nie wystaje nic nie wisi całe kable są bezpieczne i jest tam dość dużo miejsca do manewru kablami a i oszczędność bo kabla pójdzie zdecydowanie mniej...

Napisano

> Kable puściłem najkrótszą możliwą drogą czyli za "pasem" pod

> kierownicą dalej z tyłu za wyświetlaczem i między schowkiem a

> deską rozdzielczą nic nie wystaje nic nie wisi całe kable są

> bezpieczne i jest tam dość dużo miejsca do manewru kablami a i

> oszczędność bo kabla pójdzie zdecydowanie mniej...

Respect bow.gif W sumie koncepcja bardzo słuszna waytogo.gif Jak tylko pogoda pozwoli zabieram sie za montaz wink.gif

Napisano

Wie ktoś może jak jest z panelem od kierowcy tym do 3D ? Czy pasuje on ? Bo ja mam od 5D i nie pasuje mi, chce sobie wymienic na ten taki normalny od 3D ale z tego co oglądałem fotki tapicerki to tam były specjalne otwory na to, jak sobie z tym poradziliscie ?

opel0151uo.th.jpg

Napisano
  • Autor

> Wie ktoś może jak jest z panelem od kierowcy tym do 3D ? Czy pasuje

> on ? Bo ja mam od 5D i nie pasuje mi, chce sobie wymienic na ten

> taki normalny od 3D ale z tego co oglądałem fotki tapicerki to

> tam były specjalne otwory na to, jak sobie z tym poradziliscie ?

Ja mam póki co tak troche po chamsku bo wycinałem sobie dziurke wyżynarką (w tym zagłębieniu i się troche połamało... ale jak będe miał znów troche wolnego czasu to sobie ładnie dorobie z czegoś (czego nie wiem jeszcze smile.gif) obwódke żeby przyciski wyglądały na "wbudowane" smile.gif Na razie jest tak bardzo brzydko ale musi być (ważne że szybki działają smile.gif) foto dla zainteresowanych:

276748432-p1.jpg

post-32786-14352469743663_thumb.jpg

Napisano

> Ja mam póki co tak troche po chamsku bo wycinałem sobie dziurke

> wyżynarką (w tym zagłębieniu i się troche połamało... ale jak

> będe miał znów troche wolnego czasu to sobie ładnie dorobie z

> czegoś (czego nie wiem jeszcze ) obwódke żeby przyciski

> wyglądały na "wbudowane" Na razie jest tak bardzo brzydko ale

> musi być (ważne że szybki działają ) foto dla zainteresowanych:

no to moje wykonanie jest duzo lepsze, ale niezadowalające, ma ktos moze to jeszcze lepiej opracowane ?

Napisano
  • Autor

> no to moje wykonanie jest duzo lepsze, ale niezadowalające, ma ktos

> moze to jeszcze lepiej opracowane ?

No wiem za dużo pomysłów mi przychodziło do głowy jak to umocować a że wszystkie chciałem zrealizować to powychodziły dziury... ale tak jak napisałem wezme sobie kiedyś zrobie taką plastikową obwódkę zakrywającą wszystkie dziury i będzie ok.gif

Wpadłem na jeden dość chyba konkretny pomysł żeby ciachnąć prawie całe to zaokrąglenie w przyciskach i wtedy by leżało troche lepiej bo dziura wboczku po wyjęciu/wycięciu tego plastiku jest raczej prostokątna niż zaokrąglona więc bardziej "prostokątne" przyciski chyba lepiej by przylegały... Nie zrealizowałem go bo najpierw wypakowałem za dużą dziurę w dnie tego zagłębienia sciana.gif

PS. Zawsze można cały boczek podmienić na taki z fabrycznym miejscem na przyciski, ale tak naprawde po co?? Ja na przykład wychodze z założenia że samochód ma jeździć a nie wyglądać podobnie z jego wyposażeniem jak dla mnie nie musi być ładne tylko spełniać swoje zadanie smile.gif

Pozdro

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.