Skocz do zawartości

ubiór


1Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dopadł mnie kryzys wieku średniego i powoli bede dołączał do Was. Jeszcze tylko kat A bo 125 cm3 to mało. Nie mam już parcia na predkośc więc celuje tak w 300 cm3. Mniej więcej. Ale potrzebuje rad jaki kask, kurtke, itp. Na jakie firmy patrzeć i ile przeznaczyć kasy. Budżet na kurtke, kask, rekawice to 1000-2000 zł (max). Jakie moto to jeszcze nie wiem bo serce odpowiada cruser a rozssądek skuter..... Ale taki 300 cm3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź w Krakowie dwa, trzy sklepy motocyklowe i jeździj oglądać i przymierzać. Po rozmowie ze sprzedawcą poznasz czy chce tylko sprzedać czy również doradzić. Kask najbezpieczniejszy to integralny ale to pewnie wiesz. Dobrze by było żeby jego waga oscylowała w granicach 1500 g. Kurtki szukaj takiej w której Ci wygodnie a sprzedawca jak podasz mu ile $ chcesz przeznaczyć, powinien coś doradzić. Teraz jest dobry okres na kupno ciuchów bo są spore wyprzedaże. W 2000 zł zmieścisz się bez większych problemów (liczę mniej więcej: kask - 800; kurtka - 500-600; rękawice - 100-200, spodnie - ? buty - ?). Nie oszczędzaj na kasku bo za rok, dwa będziesz szukał lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie się zmieścisz, jeśli chodzi o ciuchy mój zestaw startowy zamknął się w okolicach 1,2 kpln.

Odwiedź - jak napisał Tilok - sklepy (np. Legato, M&M Motocykle) i pooglądaj - doradzą.

Co do moto - zależy od preferencji - każdy woli coś innego.

Gdybyś potrzebował porady gdzie zrobić A - wal na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dopadł mnie kryzys wieku średniego i powoli bede dołączał do Was. Jeszcze tylko kat A bo 125 cm3 to mało. Nie mam już parcia na predkośc więc celuje tak w 300 cm3. Mniej więcej. Ale potrzebuje rad jaki kask, kurtke, itp. Na jakie firmy patrzeć i ile przeznaczyć kasy. Budżet na kurtke, kask, rekawice to 1000-2000 zł (max). Jakie moto to jeszcze nie wiem bo serce odpowiada cruser a rozssądek skuter..... Ale taki 300 cm3.

Bierz junaka m16 320 pojemność. Ciuchy jakieś neutralne. Spodnie dobrze mieć np specjalne jeansy motocyklowe. Rękawice ze 2 pary. Buty też się przydają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz junaka m16 320 pojemność. Ciuchy jakieś neutralne. Spodnie dobrze mieć np specjalne jeansy motocyklowe. Rękawice ze 2 pary. Buty też się przydają

Junak m16 mówisz? A co sądzisz o Romecie Malibu/Daytona? Albo w wersji light Junak M11? Jak z trwałościa takiego sprzetu? Jeśli chodzi o nowe chopery w klasie 200-500 to jest bida bo markowe startują od pow 600 za odpowiednia cenę. A takich Shadow czy Intruder w niżsych pojemnościach nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junak m16 mówisz? A co sądzisz o Romecie Malibu/Daytona? Albo w wersji light Junak M11? Jak z trwałościa takiego sprzetu? Jeśli chodzi o nowe chopery w klasie 200-500 to jest bida bo markowe startują od pow 600 za odpowiednia cenę. A takich Shadow czy Intruder w niżsych pojemnościach nie ma.

Romet to to samo inaczej ubrane. M11 tańsze będzie używane i krótsze jest.

Ja polecam forum

http://junak-daytona.pl/

Trwałość z tego co pisali całkiem całkiem. Takie japonczyki jak virago 535 czy Suzuki savage 650 ze swoją pojemnością są powolne i nie ma się co ich bać. Zaczynałem od savage z doświadczeniem tylko na prawko i bardzo łatwy moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dopadł mnie kryzys wieku średniego

 

 

Hihihi....

 

To jeszcze powiedz, ile masz do wydania na motór i co zamierzasz z nim robić...

 

Absolutnie nie należy się bać małych japońskich "cruiser'ów" klasy 650 jak mała shadow, dragstar czy inne.

Mają niewysilone silniki, są łatwe w opanowaniu a można tym bezstresowo jechać 90-100 km/h

Aby oszczędzić sobie fatygi eksploatacyjnej szukać wersji z wałem napędowym.

Ale taki sposób przeniesienia napędu to dodatkowe 20 kilo :)

 

Ale trzeba będzie poświęcić trochę czasu na znalezienie wiarygodnego egzemplarza.

Zaletą będzie mała utrata wartości.

Wybierając popularnego japończyka nie ma co się martwić o serwis.

 

A nie chcesz spróbować od czegoś bardziej miejskiego, uniwersalnego jak np. honda CB 500 ? 

 

Co do ciuchów - zaczynałem od dzinsów motocyklowych mottowear, skórzanej kurtki adrenaline devil

(jeździ dalej, ma ponad 15 000 i się nie rozpadła, nawet po ślizgu), kasku caberg i butów za "stófkę" probiker.

 

Teraz niemal zawsze jeżdżę w AStars [RC-01] i ichniejszych butch SMX-5 no i generalnie - co tu dużo mówić,

w porównaniu do mojego zestawu startowego to przepaść jakościowa ale i cenowa.

 

Aha - 38 lat mam, chciałem kupić sobie małego czopera, kolega namówił mnie, niemalże siłą,

na kupno małego nakeda - SV650 taki miejski motocykl z widlastą dwójką, 

i, cholera, dobrze że się dałem namówić....

 

SV650 to poprzednik gladiusa na którym teraz tez jeżdżą kursanci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.