Skocz do zawartości

Gazować czy nie?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Na wstępie. Z gazem miałem trochę do czynienia. W lanosie zakładałem, przez 40kkm działało w miarę ok (ale nie idealnie), potem sprzedałem. W bravo gaziarz nie ogarnął tjeta i zdjąłem gaz. Także doświadczenia bardziej w stronę negatywnych... ale...

 

Mam Ci ja GV I z 2.5 V6 z 99r. Od pół roku śmigam, niewiele bo 500km miesięcznie. Na razie jest ok. W ciągu pół roku jednak zamierzam się przeprowadzić i zwiększyć dystanse. Mogę wrócić do jazdy fiatem bravo, ale suzuki mi się spodobało i daje mi więcej frajdy. Przebiegi byłyby roczne około 20-30kkm, przez jakieś 3 lata minimum, więc gaz szybko by się zwrócił (pb około 11 l by brał chyba w takich trasach). 

 

Tylko czy motor da radę? Na blacie 208 tys km a ile w rzeczywistości nie wiadomo. Silnik jeździ na półsyntetyku a i tak się troszkę poci. Dodatkowo z wydechu trochę kopci na biało i śmierdzi dosyć spalinami (bardziej niż z innych aut). 

 

Co byście koledzy zrobili na moim miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...Tylko czy motor da radę? Na blacie 208 tys km a ile w rzeczywistości nie wiadomo. Silnik jeździ na półsyntetyku a i tak się troszkę poci. Dodatkowo z wydechu trochę kopci na biało i śmierdzi dosyć spalinami (bardziej niż z innych aut)...

Półsyntetyk to nie jest aż tak źle. Starsze autka na półsytnetyku robią po 500 kkm.

Pocenie świadczy o wyciekach na zewnątrz, a Ciebie powinno interesować to co w środku.

Biały dym to objaw nie tyle spalania oleju silnikowego (niebieski dym), a płynu chłodniczego.

Przy czym przy Twoich przebiegach to według mnie normalne, tak jak masło pod korkiem gdy autko przejeżdża krótkie trasy.

Co to znaczy śmierdzi więcej? Masz w nosie analizator spalin? Może te inne autka spełniają wyższe normy emisji spalin - wtedy taka sytuacja jest normalna.

Sprawdź zawartość płynu chłodniczego w oleju silnikowym i jak wyszystko ok. to zakładaj lpg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.