Skocz do zawartości

[J] Włącznik świateł


johny128

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli któregoś z kolegów denerwuje sytuacja, w której nie można wyłączyć całkowicie świateł w astrze j z 2014 to jest proste rozwiązanie tego problemu.

Zamiast oryginalnego włącznika świateł takiego jak ten [zdjęcie poglądowe u mnie jest pojedynczy włącznik świateł p.mgielnych }

post-137762-0-39985900-1457775429_thumb.jpg

zakładamy włącznik z funkcją auto

post-137762-0-51866400-1457775598_thumb.jpg

wyłączenie świateł następuje po 2 krotnym przełączeniu włącznika w pozycję "0" domyślnie wskazuje pozycję "auto"

I tu temat mógłby się zakończyć bo po zmianie wszystko jest ok.  Ale w moim przypadku podświetlenie włącznika jest na czerwono, a kupionego na biało.

Więc postanowiłem rozebrać włącznik i sprawdzić czy coś się da z tym zrobić.

Podświetleniem włącznika zajmują się diody więc przy moich zdolnościach ich zmiana nie wchodziła w grę. Ale z ciekawości rozebrałem drugi włącznik i okazało się iż płytki

drukowane są niemal identyczne, różnią się jedynie umiejscowieniem diod podświetlających włączniki świateł przeciwmgielnych

post-137762-0-17052300-1457775611_thumb.jpg

a cała różnica w działaniu sprowadza się do różnicy w kształcie pierścienia odpowiedzialnego za włączanie świateł

szary brak funkcji auto czarny z funkcja auto

post-137762-0-88260600-1457775830_thumb.jpg

Na zdjęciu nie widać tego dobrze ale pierścienie różnią sie powierzchnią "roboczą"

Podsumowując na ścisłość wystarczy wymienić  kompletny włącznik jeśli trafimy na identyczne podświetlenie lub nam nie przeszkadza inna barwa.

A jeśli chcemy aby było ja oryginał wystarczy wymienić sam pierścień, jest mocowany na wcisk więc po małym siłowaniu wyjdzie. Po budowie wygląda że sam pierścień pasował by z włącznika od angielskiej wersji tak na 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.