Skocz do zawartości

FULL AUTO ( KLIMA)


tate11

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu nie zawsze mogę włączyć funkcję Full Auto na panelu sterowania klimy , przycisk w ogóle nie reaguje .

Dodam że klima jest całkowicie sprawna , tylko Full Auto nie działa. Czasami wystarczy zapalić i zgasić silnik i ta funkcja zaskakuje. Ale są takie dni że nawet reset nie pomaga .

Dodam że mam dodatkowy podgrzewacz i jeśli Full Auto nie działa to i podgrzewacz też nie działa.

Klima jest jeszcze do maja na gwarancji tylko w serwisie nie mogą dojść o co w tym chodzi .

Może ktoś miał podobny przypadek ?

mlot.gifirked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem o tym niedawno, ludzie notowali takie przypadki w zimie. Po odpaleniu auta klima za cholere nie wchodzila w tryb full-auto i co wiecej, nie grzala, bez wzgledu na temperature silnika i zadana temperature wnetrza

Ale to zdarzalo sie tylko w zimie i po ponownym uruchomieniu silnika przechodzilo. Z tym zgodzilo sie wiecej osob

Ty masz problem wiekszy, bo notujesz ta anomalie nawet teraz....

Problem dotyczy komputera klimatyzacji, ale w nim nie ma za bardzo co robic. Jest tryb serwisowy i mozna tam pare spraw sprawdzic. Polskie ASO nie dysponuja jednak dokumentacja do tego i w razie problemow po prostu wymieniaja caly sterownik na nowy hehe.gif

Ciesz sie wiec, ze masz gwarancje palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od pewnego czasu nie zawsze mogę włączyć funkcję Full Auto na panelu

> sterowania klimy , przycisk w ogóle nie reaguje .

Jak pisał JaMi parę osób miało taki przypadek. Między innymi ja z tym, że

zdarza mi się to ze dwa razy na rok i 'reset' pomagał zawsze. Ty przynajmniej

możesz pokazać w ASO bo zdarza Ci się częściej zlosnik.gif

Nie wiedzą jak naprawić to niech wymieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Klima jest jeszcze do maja na gwarancji tylko w serwisie nie mogą

> dojść o co w tym chodzi .

Więc najpierw musisz się zatroszczyć o to, by mieć w formie pisemnej dowód zgłoszenia usterki przed upływem terminu gwarancji. I nie tam żadne "my o Panu pamiętamy, bo pan zgłaszał w zeszłym miesiącu" - tylko normalną kopię zlecenia z datą zgłoszenia usterki i jej szczegółowym opisem. W innym wypadku może się okazać, że serwis wykręci się sianem. grinser006.gif

> Może ktoś miał podobny przypadek ?

Brak możliwości włączenia trybu "Full Auto" tak, ale tylko w zimie. Pomagało zgaszenie silnika. U ciebie wygląda to poważniej, niestety frown.gif

Kolega Wseia opisywał kiedyś grubsze jakieś anomalie z klimą w swoim aucie, ale z tego co pamętam, to u niego chyba "samo przeszło". hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od pewnego czasu nie zawsze mogę włączyć funkcję Full Auto na panelu

> sterowania klimy , przycisk w ogóle nie reaguje .

Ja może z innej beczki: Tryb full auto działa wg komunikatów płynących z tych kilku czujników w kabinie. Może z któregoś z nich jest nieodpowiedni sygnał i to wyklucza włączenie trybu full auto. JEzeli iść dalej tym tropem, to możnaby sie o tym przekonać wymieniając sterownik klimy (to takie z pokrętełkami i wyświetlaczem) na inny i obserwując. To że czasem, udaje Ci się włączyć prawidłowo tłumaczyłbym właśnie niewłaściwym sygnałem z któregoś z czujnków w jakimś zakresie temp.

Czy tak dla porządku możesz podac rok prod auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myslisz ? a nie jest tak ,że tryb auto działa tylko jak nic samemu

> nie majstrujesz? wystarczy zmienic kierunek nawiewu, lub

> wyłaczyc AQS i tryb auto znika z wyswietlacza

tak jest właczając tryb auto on automatycznie do wszystkiego dązy czyli:

1. sam ustawia siłę nawiewu

2. sam ustawia czy powietrze ma lecieć z zewnątrz czy wewnątrz jaki ma być obieg powietrza

3 sam ustawia czy ma być na szybę czy na nogi itp.

a samemu się ustawia temperaturę i on automatycznie będzie dązy do tej temperatuy która jest na wyświetlaczu.

img00346zn.th.jpg

img00072bz.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JEzeli iść dalej tym tropem, to możnaby sie o tym

> przekonać wymieniając sterownik klimy (to takie z pokrętełkami i

> wyświetlaczem) na inny i obserwując.

W uzupełnienu poprzedniej wypowiedzi: Jak byś podjechał, to możemy umówić się na zamianę paneli klimy na tydzień-dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W uzupełnienu poprzedniej wypowiedzi: Jak byś podjechał, to możemy

> umówić się na zamianę paneli klimy na tydzień-dwa.

Dzięki za propozycję zamiany ,ale na wtorek jestem umówiony do ASO. Jeszcze dam im jedną szansę , ale jak im znowu nie wyjdzie - to się z tobą skontaktuję .

Dzięki smile.gifsmile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Ponownie,

już po wymianie panela sterującego klimą,

po trzech dniach stare problemy wróciły angryfire.gif.

Muszę przyznać że magicy z serwisu w Gdyni

przeszli samych siebie - oni nie mają pojęcia co zrobić teraz niewiem.gif

Totalna załamka sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę przyznać że magicy z serwisu w Gdyni

> przeszli samych siebie - oni nie mają pojęcia co zrobić teraz

A w ogóle mają jakikolwiek plan?

(gang Olsena...)

Nie poradzę Ci zbyt wiele, ale może popróbuj w serwisach gdańskich: Na Hallera i Kartuskiej. Profesorów tam nie ma, ale może gdzieś będą na tyle energiczni, że coś zaczną robić. Poza tym taki tekst pt:"Przyjechałem do Państwa bo tam nie dali rady" czasem działa im ambicję jak podtlenek azotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.