Skocz do zawartości

Uszkodzone auto, sprawa w sądzie jak to załatwić - troche long


yogicc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam auto na parkingu podziemnym, pod blokiem w którym mieszkam, wszystkie miejsca postojowe są ponumerowane i każde jest przyporządkowane do właściciela. Nie ma opcji, żeby na danym miejscu parkował ktoś inny niż właściciel. W grudniu 2015r jeden jegomość z miejsca naprzeciw mojego, podczas cofania uszkodził moje auto. Z uwagi że była późna pora zostawiłem panu kartkę w drzwiach jego auta z prośbą o kontakt. Na drugi dzień auta nie było czyli informacja została dostarczona, ale brak reakcji. Wobec czego nie czekając zawiadomiłem policję. (wiem wiem mogłem podejść, ale o tym w dalszej części) Po zgłoszeniu dowiaduję się na komendzie, że wielmożny sprawca jest oburzony, że został wezwany i jak to on jest sprawca on nic takiego nie zrobił. Z Komendy kwity trafiły do sądy gdzie został skazany w trybie nakazowym, jednak kanalia się odwołała, czego rezultatem jest sprawa w sądzie. No i się zaczęło. W sądzie zostałem przez pana sprawcę i jego adwokata oskarżony, że usiłuje wyłudzić odszkodowanie, że jestem handlarzem, który handluje samochodami (znalazł moje ogłoszenie z listopada 2015 r gdzie sprzedawałem po 7 latach użytkowania swojego Passata), poczułem się jak śmieć. Myślałem, że to się zakończy na jednej sprawie, są dowody w postaci zdjęć uszkodzeń,  wszystko się zgadza - uszkodzenia na jednej wysokości, kolor lakieru też się zgadza. Za dwa tygodnie kolejna sprawa, czego się spodziewać? Nosiłem się ze zmiana tego auta na wiosnę ale teraz jestem zblokowany bo jak sprzedam auto to co z wycena rzeczoznawcy? Czy ja mogę teraz to zrobić i naprawić w między czasie to auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś do ubezpieczyciela sprawcy.

Nr polisy ustalisz na podstawie nr rejestracyjnego.

Przyjedzie kosztorysant, opisze i wyceni naprawę.

Ubezpieczalnia wstrzyma się oczywiście z wypłatą odszkodowania do wyroku sądu, ale będziesz już miał

opisaną szkodę i jakąś tam wycenę, więc i naprawiać też już można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś do ubezpieczyciela sprawcy.

Nr polisy ustalisz na podstawie nr rejestracyjnego.

Przyjedzie kosztorysant, opisze i wyceni naprawę.

Ubezpieczalnia wstrzyma się oczywiście z wypłatą odszkodowania do wyroku sądu, ale będziesz już miał

opisaną szkodę i jakąś tam wycenę, więc i naprawiać też już można.

i tak właśnie zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.