Zawartość dodana przez Fili_P
-
Jak zabezpieczyć nieużywany sprzet
Jak zabezpieczyć 2oo Moto, które będzie stało nieużywane dłuższy czas- chodzi mi głównie o cylindry, tłoki, bak... Tarcze psikne jakimś siuwakjsem potem na rezurekcję zmywacz. Aku wiadomo. Opony przetocze czasami z miejsca na miejsce.... Coś jeszcze?
-
No, zaczyna to wyglądać jakoś sensownie...
Mach?
-
[2+2+pies] Dylematy zakupowe
Dogadać się z dilerem żeby dołożyli hak
-
Suzuki S-Cross podsumowanie
Ziew... Zło wcielone Pueretech 2015r 135kkm praktycznie tylko miasto przeciętnie ponad godzinę do prawie dwóch w sumie 5 dni w tygodniu stania w korkach. Do tego krótkie podjeżdżawki w weekend: ryneczek, basen... Wciąż Ori Aku :-O
-
Fat leaf
No to nie końca jest tak. Tam są egzemplarze robiące za dawców części. Gadałem z jednym 9garniaczem pruisiw u nas dla tych ekip nie gaszących nawet auta przy zmianie Wygląda to tak że kolo ma pod opieką 7 pruisiw z czego w ruchu jest non stop 5. Jak coś walnie zamiana całego auta do ruchu albo szybki demontaż/ podmiana elementu z auta z placu i jazda a ten na placu czeka na czesci
-
Dziwny przegląd gwarancyjny hybrydy Yaris Cros
Za auto
-
Byd Folohin DM-I
Hybryda plug- im z Aku 7 lub 11 kWh Niby celownik na Yariske Będzie hit czy kit?
-
Dziwny przegląd gwarancyjny hybrydy Yaris Cros
Ile dał?
-
Ja wiem że priusy, Teslę...
Dokładnie ;-)
- Superchargery
-
Gdzie to dostać
wsadź w lutownicę drut wyprofilowany w ćwierćwałek - zamiast dotknąc raz gorącym- wytniesz cztery ćwiartki nieskiego walca- fakt niebędzie tak pięknie (szlifniesz starty/końce wygrzewania.... ale zakładam, że interkom i tak będziesz potem choćby na jakiś lekko wiążący klej polimerowy wklajal albo rzep a nie na wcisk? next: dowolna rura o porządanej średnicy z nałożoną (złożoną w kilka warstw żeby nie pękła/wgięła się do środka zanadto) folią aluminiowa...owinięta ciasno ajkimś drutem (choćby ze spinacza) powyżej żebyś dąl radę wyjąc a nie została
-
Gdzie to dostać
a dalczego musi byc kółko z uchwyem posrodku- nie może być wielki gruby walec? (będzie się co nawjyzej dłuzej nagrzewał) jakie to ma fi?
-
Gdzie to dostać
Zrób sobie drut do lutownicy?
-
Stare rynny - wymiana...
Hehe dzisiaj wlazilem na dach właśnie bo jedna mi przerdzewiała po 37 latach ;-)))
-
Ja wiem że priusy, Teslę...
Prius to jednak trochę inna para kaloszy tam nawet jak Ci zdechło do tych 70% to pojechałeś A ja kupię Zośkę za 50kzl i okaże się że kobita zima nie dojedzie do domu po robocie i 3x zagrzaniu schłodzonego auta (bo po drodze będzie przystanek na kawę z psiapsi i silke/ jogę)... i nawet stary liść sprzed 2014 roku to nie będzie... Perspektywa ładowania zima auta codziennie (+ straty) też przestaje się spinać jakby :-// Więc idziemy w wyższe pojemności czyli zakresu 70-90kzl No to wtedy wolę już dołożyć i kupić nowe Ale jak nowe to trzymam dłużej ( u mnie= okolice 10 lat)- więc patrz post 1... Jak widzisz wybór nie jest ani łatwy ani oczywisty
-
Ja wiem że priusy, Teslę...
I Zośkach... Jak już pisałem. Popatrz co teraz wsadził R do Twingo. Myślisz że historia się nie powtórzy? Staram się patrzeć obiektywnie na całość i pod kątem moich potrzeb i uwarunkowań... No nie jest tak oczywisto jakby się na pierwszy rzut oka wydawało niestety :-//
-
Ja wiem że priusy, Teslę...
BTWJeździłem w tym trybie -Citgo( nie podszedł) i -Insterem ( genialne autko, ciut małe i bozia uchroniła przed bycia testerem chorób wieku dziecięcego bo napalony byłem znacznie z dopłatą... - raportowane błędy z falownikami/ softem) Krótsze podjeżdżawki: Lisciami od pierwszych wypustowy jeszcze w Vozilli we Wrocławiu po ostatnie, Zoe ( nie mam pojęcia która to generacja byla- podeszła bardzo!) Siedziałem nie jeździłem w obu Konach- stara z większa bateria i pompa byłaby idealna, ale ceny używek sprawdzonych są z kosmosu I tak sobie czekam aż coś sprawdzonego się trafi i tworze takie rozkminy jak ta ;-) Czekam bardzo na kie2 na żywo Aaaa no i jeszcze R5- jazdy i R4 tylko macanie bylo BTW sprawdziłem przed chwilą najtańszy LT03 na OtoMoto 70kzl :-//
-
Ja wiem że priusy, Teslę...
No trochę na chemii i fizyce się znam... Jednak gaźnik w kosiarce łatwiej ( i taniej) ogarnąć niż pomysł na klimę zintegrowana z chłodzeniem baterii w Zośce - a przy używkach taki fakap muszę brać pod uwagę na przykład... Do mechanika też się łatwiej dostaniesz niż do elektryka specjalisty spod Rzeszowa.... Ja chętnie bym spróbował elektryka, ale ja zwykły sknera jestem ;-) i patrzę na to dość mocno pragmatycznie
-
Ja wiem że priusy, Teslę...
No qrde jednak nie "widzielibyśmy już masowe przypadki aut 8–10-letnich z bateriami nadającymi się do wymiany." Liście i często nawet te Zośki z 22kw niestety ludzie się pozbywają bo realnie zima okazuje się że masz 50-70km jak chcesz w ciepelku jechać Jedyna pociecha że SWAP w liściu pakietu z 20 na 40 kosztuje tyle samo co wymiana słupka PureTechu ;-))) Żeby te Zośki kosztowały tyle samo co te PT to rozkmina byłaby łatwiejsza ale ostatnie ceny paliw wywindowały ceny używanych elektryków do jakiś chorych poziomów... Jak się zastanawiałem czy Młodemu nie wziąć CZero to chodziły po 8-9kzl teraz zobacz ile. Sensowna Zośka to 50, a raczej 70kzl.. Kona jeszcze wiecej.. Kółko się zamyka wracamy do rozmów o nowym...a tu już elektryk nie jest oczywisty bo patrz post pierwszy ;-)))
-
Ja wiem że priusy, Teslę...
Pieknie. Podkresliłem co wazniejsze w cytacie Dzięki wszystkim Fajnie, że dyskusja jest merytoryczna Tak przymierzam się jak "pies do jeża", ale ja nigdy w niczym nie byłem szybki (Żona sobie chwali ;-))) do tego bardzo lubię moje pieniążki i średnio znoszę zaskoczenia i zmiany ;-))) No to teraz tak: czy wsadzanie coraz mniejszych bateryjek i brak aktywnego chłodzenia w autach jak np nowe Twingo ma miejsce?- ma. Producenci po Liściu juz wiedzą z czym to sie je a jednak narażaja klienta na jednorazówki. Tylko świadomośc może nas uchronić jako konsumentów... Obawa uzasadniona czy zawsze będziemy pamiętać żeby wyjeżdzić bateryjke do "storage=40-60" jak auto będzie miało postac - no nie ; tak - do tego będzie stało na upale (nie mam miejsca juz na 3 auto w garażu) i tak takie stanie potrafi się zrobić spontanicznie- nie zawsze potrafimy je przewidzieć - ot lenistwo bo się nie chche przestawiać, ruszac drugiego auta- czyli będę się przyczyniał do szybszej degradcji. Obawa uzasadniona BMSy w telefonach sa całkiem zaawansowane więc "kosiarki vsciężarówki" chyba nietrafione... "małe baterie" i Tesla3/S jako przykład - kocham czata ;-))) Myślałem raczej o czyms typu ZOE ;-) . Obawa uzasadniona Lubię ryzyko - jeżdziłem PureTechem ;-))) więc pewnie i EV spróbuje... ale jak tak człowiek sobie na chłodno to rozrysuje w excelu to wcale nie jest tak różowo (bardzo jestem ciekawy elektrolitu stałego w praktyce to może być mały game changer)...
-
Ja wiem że priusy, Teslę...
Tak tez dochodzę do takiego wniosku że coś kupię, albo wezmę w jakis najem na 2 lata i sam się przekonam
-
Ja wiem że priusy, Teslę...
Ale. Każdy telefon nie trzymał ostatecznie parametrów po czasie pomimo np ładowania 20-80 i rzadko szybkiej ładowarki li-ion ki-poly itd itp... To może jak mniej używasz to baterie nie dostaną po dupie.... No nie. Mam ogniwa jakieś sensowne Samsunga,LG 18650 i rzadko używane w latarce w garażu po kolejnych dwóch latach po odświeżeniu na maszynce poleciały tak jak w załączniku. Generalnie Równia pochyla z każdym rokiem :-( Te jakieś stare wymontowane z laptopem to już w ogóle dawno w śmietniku wylądowały Ja wiem Priusy i Teslę chodzą jak złoto ciągle. Baterie w samochodach to grzane, chłodzone i cud miód, orzeszki a nie to co w telefonach czy trybie storage leżace.... To samo bateria roweru elektrycznego zużywanie wysokopradowe, albo jazda zima na zimnym widzę im nie służy pomimo powolnego ładowania... ... No fizyki i chemii nie oszukasz :-( A dlaczego o tym piszę? -Nie kupuje aut w leasing- auta są u mnie długo, bak nie degraduje, ogniwa na pewno- pytanie tylko w praktyce jak bardzo...? - rzadko drugim miejskim wozidlem będę jeździł w trasy więc np problem szybkiego ładowanie i potencjalnego dobijania tym bateri teoretycznie będzie miał mniejszy wpływ - ale bywa i tak że drugie auto stoi 3-4-6 tygodnie nie ruszane... No przykład pokazuje że ogniwa też niekoniecznie to lubią... ( Generalnie od strony chemii wygląda że nawet mini- minimalny pobór jest lepszy niż przechowywanie nawet w zakresie tzw "storage" to tak na marginesie) - optymalizacja kosztowa powodująca że mamy swoisty downsizing w akumulatorach trakcyjnych nie wróży dobrze trwałości... Większość początkowych CZeroiMiev/Zoe/Leafoe zdaje się to potwierdzac... Niby wciąż jeżdżą ale jak zasięg zima zimnym autem zaczyna się kręcić w zakresie wartości 50-60km no nie będzie fajnie ( ja mam właśnie 30km, Żona 50km w obie strony jeśli tylko prosto do i z pracy)+ lubimy mieć ciepło w aucie- ogrzewanie wygląda ze sporo żre Wychodzi mi że dla Fizola elektryk wciąż nie jest pierwszym wyborem.... Pewnie spróbujęmy bo PV na dachu, ale chyba jednak używkę a nie w nówkę na 10 lat się uwiązać (tyle przeciętnie trzyma samochody prywatne- wiem niegodnym AK ;-))
-
Zadaszenie tarasu z drewna
Sprawdź czy tam w składzie kwas szczawiowy po prostu nie jest?
-
Zadaszenie tarasu z drewna
Ja bym jednak dał stalowy kątownik z jednej strony na łączeniu każdej krokwi i tej belki na słupach- zwłaszcza jeżeli nie będziesz tego usztywniać od góry jakimś poszyciem. U mnie z czasem powykrecalo krokwie i jedna musiałem potem przez cały sezon naginać ( a i tak do końca się nie udało)
-
Rolety zewnętrzne, zakładać czy nie
Mam polecam Bierz tylko perforowane łączenia lamelek a nie pelneto po przymknięciu ( ale nie 100 zamknięciu) nie będziesz miał ciemnicy Oczywiście elektryczne ( to o 300 PLN podrozaloli chyba rolete- minus ze kabel trzeba dociągnąć. Po jakim czasie dołożyłem sterowniki po wifi z dodatkowym pilotem IR od chinczyka- tylko musisz mieć wtedy od razu głębokie puszki pod przyciskami Teraz są gotowe dotykowe przyciski z wifi od razu