Skocz do zawartości

Zadaszenie tarasu konstrukcja stalowa


Hubetr

Rekomendowane odpowiedzi

Narodzil sie pomysl zadaszenia tarasu 6x5m. Jako ze nie jestem przekonany do drewna to wybor pada na stal. Z jednej strony planuje podwiesic profil na plycie balkonu (od spodu balkonu) i dac slupy na koncach (w sumie6 metrow rozpietosci) natomiast z drugiej strony dac 3 albo 4 slupy i na tym oprzec profile poprzeczne. Slupy i belki chce zrobic z profila zamknietego 10x10x3. Natomias laty (jakies 4 metry dlugosci)z 60x40x3. Calos bedzie pokryta docelowo blachodachowka.

Co szanowne grono mysli o tych przekrojach profili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narodzil sie pomysl zadaszenia tarasu 6x5m. Jako ze nie jestem przekonany do drewna to wybor pada na stal. Z jednej strony planuje podwiesic profil na plycie balkonu (od spodu balkonu) i dac slupy na koncach (w sumie6 metrow rozpietosci) natomiast z drugiej strony dac 3 albo 4 slupy i na tym oprzec profile poprzeczne. Slupy i belki chce zrobic z profila zamknietego 10x10x3. Natomias laty (jakies 4 metry dlugosci)z 60x40x3. Calos bedzie pokryta docelowo blachodachowka.

Co szanowne grono mysli o tych przekrojach profili?

Wszystko zalezy od tego, jak gęsto będą łaty ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narodzil sie pomysl zadaszenia tarasu 6x5m. wybor pada na stal.Slupy i belki chce zrobic z profila zamknietego 10x10x3. Calos bedzie pokryta docelowo blachodachowka.

Co szanowne grono mysli o tych przekrojach profili?

 

Zacznijmy od tego, że raczej nie występuje w przyrodzie profil 10x10x3 :hmm:  chyba że ma być 100x100x3 :nie_wiem::phi:  (domyślnie zakładam, że wszyscy tu obecni profesjonalni amatorzy :hehe:  stosują się do zasad, że ślusarze operują w milimetrach, stolarze i szklarze w centymetrach, a budowlańcy w metrach) jeśli tak, to (ale to też zależy od planowanej wysokości zabudowy) moim skromnym zdaniem - zbyt masywne.

Dodam też, że wszelkie przekroje leżące dał bym o przekroju prostokątnym (ustawione "na sztorc" ofkors :phi: ), a nie kwadratowym: wytrzymałość w zasadzie taka sama, a jednak lżejsze (czyli i tańsze w zakupie).

 

 

Natomias laty (jakies 4 metry dlugosci)z 60x40x3.

 

Nie wiem, czy dobrze "czytam projekt", ale to ma być podparte jedynie na końcach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mieedzy nimi laty. Mysle ze 80 do 100 cm odstep pomiedzy. Ogladalem dzis profil 60x30x3 i wydaje sie ze na rozpietosci jaka mi wychodzi (gora 4,5m) beda ok.

Troszkę w tym robię  ;] 60 będzie słabe na 4m  ;) Gdybym to miał komuś zrobić to poszedł by profil 80x40x3 a słupy 80x80x3. I tak pewnie bym zrobił dobrą ofertę na aluminium bo się mi dźwigać nie chce  ;l  Pamiętaj że konstrukcja ma wytrzymać ciężar śniegu a wcale taki mały na tej powierzchni to on nie będzie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.