Skocz do zawartości

Problem z likwidacją szkody OC AXA


tomash79

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa dotyczy wypłaty odszkodowania z polisy OC sprawcy. Zdarzenie miało miejsce podczas pojeżdzawki offroadowej, jednak kolizja była na asfalcie. Jechaliśmy na dwa auta. Sprawdza przejechał zakręt, zatrzymał się i energicznie cofnął. Wjechał mi w auto. Orurowanie uszkodziło maskę, pękła chłodnica wody, klimy, uszkodzone wisko, pas przedni.

 

Na miejscu zostało spisane oświadczenie, sprawca przyznał się do winy. Ja skorzystałem z assistance AXA Direct, moje auto zostało zabrane przez auto lawetę ponieważ nie nadawało się do dalszej jazdy. W pierwszym możliwym terminie zgłosiłem szkodę. Otrzymałem informację o szkodzie całkowitej.

 

W ciągu 30 dni szkoda nie została zlikwidowana, absolutnie nic się nie działo. Otrzymałem pismo w którym zostałem poinformowany, że AXA Direct nie jest w stanie zakończyć sprawy. Nie zostały jednak podane żadne dokładne powody. Dopiero po 2,5 miesiąca od zgłoszenia spotkałem się z rzeczoznawcą AXA, który chciał wyjaśnić podane przez nas okoliczności kolizji. Dopiero wtedy oglądał samochód sprawcy, który zdążył już naprawić uszkodzenia.

 

Po upływie 90 dni skontaktowałem się z infolinią AXA Direct prosząc o wyjaśnienie, dlaczego moja sprawa nadal nie jest załatwiona. Konsultant poinformował mnie, iż rzekomo została do mnie wysłana pocztą informacja o odmowie. Do chwili obecnej taki list do mnie nie dotarł. AXA Direct nie ma również dowodu nadania.

 

Dopiero po 3 odwołaniu dowiedziałem się o przyczynach odmowy. Rzeczoznawca zaopiniował odrzucenie roszczeń, wg niego to ja nie wyhamowałem. Jednocześnie nie wyklucza, że doszło do zdarzenia w podanych przez nas okolicznościach. 

 

Proszę o jakieś sugestie. Odwołań napisałem już kilka, na wszystkie w odpowiedzi otrzymuję podobną formułkę że nie wniosłem nic do sprawy i podtrzymują decyzję. Zgłosiłem sprawę do KNF o uchybieniach związanych z nieterminowością. Poprosiłem o pomoc Rzecznika Finansowego, na razie bez odpowiedzi.

 

Poprosiłem Sprawcę, aby ze swojej strony wysłał prośbę o wyjaśnienie, dlaczego nie zostało wypłacone odszkodowanie. Zaskakujące jest to że jemu odebrano zniżki. Wydaje mi się również, że łatwiej mi będzie Sprawcę podać do sądu niż AXA. 

 

Szkoda wyceniona na ok 4 tys. Rzeczoznawca PZMot za opinię kolizyjo-wypadkową życzy sobie 2,5-5 tys. 

 

Nie mam pomysłu na dalsze działania, wszelkie pomysły są mile widziane.

Edytowane przez Tomash79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo , u mnie sprawdza rzekomo zemdlał i nic nie pamiętał , dopiero jak się dowiedział że sprawa trafiła do sądu , a ja byłem oskarżycielem posiłkowym to przyznał się do winy , oczywiście sprawę wygrałem w sądzie , tyle co ja się napisałem pism do Ergo Hestii do KNF itp. to jakbym Ci pokazał ( nie do uwierzenia ) i tak czekałem na pieniądze prawie rok , oczywiście wyciągnąłem od nich co do grosza  , nawet musiałem sie upominać o odsetki za cały okres , bo do 30 dni nie dostałem ani grosza , także myślę że sprawa do sądu załatwi wszystko , jeszcze dobrze by było gdyby na tym oświadczeniu było napisane co i jak to się stało , jak sprawca jest człowiekiem to zróbcie tak i tyle , masz jakiś świadków tego zdarzenia ?

 

pozdrawiam i życze powodzenia takich mamy ubezpieczycieli jak płacić to wszystko fajnie , jak oni mają wypłacić to wymyślają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbyś kamerkę - byłoby prosto. Nie miałeś - walisz do sądu. A Ty, widzę, tracisz czas na przepychanki...

 

Odpowiedz jest prosta. Boję się ewentualnej przegranej, na ten moment nie mam takiej kasy. Z racji pracy spotkałem się z zaskakującymi wyrokami. 

Tutaj niby wszystko jest oczywiste. Sprawca się przyznaje, wersje są zgodne. A jednak Rzeczoznawca orzeka, że mogło być inaczej. Jaki wyrok wyda Sąd? Licząc na okrągło, jak się nie uda ponad dychę w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.