Skocz do zawartości

Dziwny zapach w kabinie


mariuszd

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż to moi drodzy, jakiś dziwny zapaszek pojawił mi sie a aucie. Filtr przeciwpyłkowy w porządku, klima kiedy jest załączona ślicznie pachnie ale...

Kiedy pojadę sobie gdzieś na wycieczkę i rozgrzane autko postawię gdzieś na parkingu, to kiedy wracam do niego po kilkunastu, kilkudziesięciu minutach (kiedy jeszcze silnik jest ciepły), po uruchomieniu i włączeniu nawiewu (bez klimy), pojawia się zapach. Normalnie jest to zapach rozgrzanego płynu chłodniczego marki GM (ten różowy). Kiedy autko ruszy i się przewieję kratki wentylacyjne, albo włączę klimę, zapach zanika. Płyn chłodniczy nie ubywa!!!!!!!

Co jest grane??

Ostatnio wymieniałem termostat i z okolicy termostatu właśnie tak pachnie. Nie ma jednak wycieków żadnych. Myślicie, że mogą być to pozostałości po rozlanym płynie chłodniczym? Trochę mi się go rozlało, bo kiedy odkręciłem stary termostat, to łapałem resztki płynu do woreczka foliowego spineyes.gif

Jeszcze jedno pytanie - czy powietrze do układu wentylacyjnego brane jest tym plastikowym przewodem umieszczonym zaraz na początku silnika przy chłodnicach? Czy tamtędy zaciąga tylko do silnika?

Sorki, może trochę niefachowo się wysłowiłem, ale gdyby był to fachowy bełkot, to na pewno niepotrzebowałbym Waszej pomocy blagam.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Typowy objaw zagrzybionej klimatyzacji. Odgrzybianie w zakładzie

> kosztuje od 50 do 150 zł (zależnie od stosowanej metody).

Czy aby kolega jest pewien? Zapach ustępuje kiedy włączę klimę. Po za tym w środku nie smierdzi grzabami itp tylko zwyczajnym płynem zalewanym do chłodnicy hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy aby kolega jest pewien? Zapach ustępuje kiedy włączę klimę. Po za

> tym w środku nie smierdzi grzabami itp tylko zwyczajnym płynem

> zalewanym do chłodnicy

Jeśli pachnie tak jak płyn to napewno nie jest to wina grzyba ( jesli faktycznie pachnie jak płyn)

Moga to byc opary tego płynu co rozlałeś ,może byc też uszkodzona nagrzewnica ( wątpie bo objaw byłby raczej cały czas)

Powietrze jest brane z podszybia waytogo.gif

co do odgrzybiania to jesli go nie robiłeś proponuje i tak to zrobic aby potem nie było problemów waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.