Skocz do zawartości

spodnie "na" spodnie


dennis_sc

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiło sie chłodnawo i zanim wyciągnę szelkowe gacie motocyklowe z podpinka przydało by się coś przejściowego,

  • coś co da się szybko założyć i zdjąć
  • coś w czym da się bez podpinki i kalesonów jeździć
  • wygodne :ok:

mierzyłem parę par spodni tekstylnych ale to pełna masakra - nie spełniają żadnych z powyższych założeń :(

i teraz pytanie, czy po prostu trafiłem na kiepski krój względem mej budowy (faktem że szukałem raczej najtańszych powiedzmy do 500-700zł) czy po prostu ten typ tak ma? :nie_wiem:

 

natknąłem sie na coś takiego jak spodnie motocyklowe zakładane na zwykłe, mają suwaki i rzepy po obu stronach i pytanie czy ktoś użytkuje coś takiego i może coś powiedzieć

widziałem tylko spidi ale może inni producenci mają takie w swojej ofercie... :hmm:

linka http://www.fc-moto.de/Spidi-Superstorm-Textile-Pant

tanie nie są, kosztują bez protektorów coś koło 400 z haczkiem albo z protektorami 600 z hakiem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiło sie chłodnawo i zanim wyciągnę szelkowe gacie motocyklowe z podpinka przydało by się coś przejściowego,

  • coś co da się szybko założyć i zdjąć
  • coś w czym da się bez podpinki i kalesonów jeździć
  • wygodne :ok:

mierzyłem parę par spodni tekstylnych ale to pełna masakra - nie spełniają żadnych z powyższych założeń :(

i teraz pytanie, czy po prostu trafiłem na kiepski krój względem mej budowy (faktem że szukałem raczej najtańszych powiedzmy do 500-700zł) czy po prostu ten typ tak ma? :nie_wiem:

 

natknąłem sie na coś takiego jak spodnie motocyklowe zakładane na zwykłe, mają suwaki i rzepy po obu stronach i pytanie czy ktoś użytkuje coś takiego i może coś powiedzieć

widziałem tylko spidi ale może inni producenci mają takie w swojej ofercie... :hmm:

linka http://www.fc-moto.de/Spidi-Superstorm-Textile-Pant

tanie nie są, kosztują bez protektorów coś koło 400 z haczkiem albo z protektorami 600 z hakiem

 

Ja przykładowo mam takie przejściowe Franka Thomasa. Naciągam błyskawicznie na Jensy. Nawet dość wygodne a napewno bezpieczniej bo mają ochraniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ wierz mi, nie zadziała. testowałem. nie przewieje ale będzie zimno

 

250km w ulewnym deszczu, 8-12 st. Dżiny motocyklowe i kondom. Na butach też kondomy. Sucho i ciepło. Najgorzej z dłońmi było. Mokre i wychłodzone mimo grzanych manetek. Niestety w kondomach na rękawicach jechało mi się bardzo niekomfortowo i musiałem je zdjąć i w samych skórzanych jechać. 

Choć pewnie dużo zależy od prędkości. Ja z racji deszczu raczej nie przekraczałem 80km/h

Edytowane przez Tomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nie będziemy się przekonywać. ja uważam ze 8 stopni to za zimno na dzinsy + spodnie przeciwdeszczowe, Ty możesz odczuwać inaczej :ok:

 

p.s. po 250km w kondomie na dzinsach to byłyby mokro od srodka i na bank bylo by zimno wiec temp na bank powyżej 15 stopni. takie moje zdanie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nie będziemy się przekonywać. ja uważam ze 8 stopni to za zimno na dzinsy + spodnie przeciwdeszczowe, Ty możesz odczuwać inaczej :ok:

 

p.s. po 250km w kondomie na dzinsach to byłyby mokro od srodka i na bank bylo by zimno wiec temp na bank powyżej 15 stopni. takie moje zdanie :]

 

mam dokładnie takie same doświadczenia i obserwacje, widocznie Tomir ma jakąś inną wrażliwość temperaturową ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra. kupiłem spodnie-na-spodnie mongi http://www.mongi.pl/

 

jestem po testach (gacie faktycznie jak z linku powyzej) powiem tak:

na plus

zakłada się faktycznie w miarę szybko

nie krepuje ruchów

jest ciepło (acz dziś 10 stopni)

nie wieje

 

na minus

cena (nie powinno toto przekroczyć 300zl)

nie oddycha wiec zanim wyszedłem z chaty, założyłem kurtkę, znalazłem kluczyki etc już było mi gorąco i mokrawo

po dojeździe do pracy dziny pod spodem wilgotne - jasne po paru/paru-nastu minutach jest ok ale na początku mały dyskomfort

 

myślę, że kupiłbym jeszcze raz tylko na pewno spróbowałbym przymierzyć wersję gaci od spidi żeby mieć porównanie :ok:

mimo wszystko wygodniej chyba założyć normalne tekstylne spodnie i później je zmienić - jak nie trzeba iść do kibla to czasowo wychodzi podobnie.

Nie mniej mogą być sytuacje kiedy nie ma jak zmienić spodni, u klienta, czy w sklepie i wtedy zamiast sie pocić targamy gacie weg i cieszymy sie swobodą cywilnych spodni :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ nie będziemy się przekonywać. ja uważam ze 8 stopni to za zimno na dzinsy + spodnie przeciwdeszczowe, Ty możesz odczuwać inaczej :ok:

 

p.s. po 250km w kondomie na dzinsach to byłyby mokro od srodka i na bank bylo by zimno wiec temp na bank powyżej 15 stopni. takie moje zdanie :]

 

Nie było mokro. Duża szyba w dradze, kondom na spodniach, kondomy na butach, na kurtce też kondom z wysokim kołnierzem zapinanym pod samą brodą wsuniętym pod kask. W samej kurtce podpinka + dodatkowo membrana. Nie miało którędy nalecieć :) Jedynie dłonie były całe przemoczone. Nie było komfortowo, najbardziej marzły ręce i troszkę tułów ale w nogi ciepło było.

Edytowane przez Tomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pierwszej gleby napewno

 

 

Spoko, spoko, nie chodzi mi o bezpieczeństwo - wiem, że jest żadne. Bardziej pytam czy da coś w ramach ochrony termicznej.

Do biura - niestety przyznaję - jeżdżę w zwykłych gaciach. Resztę uzbrojenia mam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.