Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Druga Dacia...

Featured Replies

Napisano

Witajcie!

W czerwcu odebrałem Sandero Stepway z fabrycznym lpg, na przełomie roku będę chciał drugą Dacię. Teraz pytanie czy lepiej drugą białą Sandero Stepway Laureate z lpg i navi, czy w podobnej kasie Dustera ośkę sł open biały z klimą i lpg?

Pozdrawiam serdecznie,

Szymon.

Napisano

nie wypowiem się, ale proszę wypowiedz się o tej dacce co masz

jak sie spisuje gaz

co za silnik

ile dałeś;)

ile wołają;)

itp) też sie zastanawiam nad dusterem, sandero stepway bądz... tipo hb ewentualnie kombi;)

Napisano
  • Autor

nie wypowiem się, ale proszę wypowiedz się o tej dacce co masz

jak sie spisuje gaz

co za silnik

ile dałeś;)

ile wołają;)

itp) też sie zastanawiam nad dusterem, sandero stepway bądz... tipo hb ewentualnie kombi;)

Wczoraj minęło 5 miesięcy od wyjazdu z salonu i 10kkm przelotu. Pojazd sprawuje poprawnie. Instalka fabryczna strasznie późno przełącza na lpg, tam jest landi renzo. Silnik 0.9. Wygluszyłem pojazd matami, drzwi przód i cały bagażnik, jest ciszej. Na 10kkm zużycia oleju brak, zużycie benzyny to 47l, lpg średnio 7.4, ale ja nie potrafię jeździć oszczędnie ;)

Widać taniość pojazdu, ale u mnie to ma jeździć. Przesiadłem się do do małej Dacii z Sorento Igen i Megane 2ph1 2.0 16v jednocześnie. Mnie przesiadka pasuje do pracy, ale na weekend i w trasy długie są lepsze pojazdy :)

Edytowane przez Pipper

Napisano

Witam. Zależy do czego potrzebujesz drugie auto. Jeżeli do zadań specjalnych i cięższych prac to wiadomo ze Duster. Nie wiem tylko jak jest z lpg w tym nowym silniku 1.6. Na początku roku chciałem kupić Dacie ale Daster z lpg był niedostępny

Napisano
  • Autor

Witam. Zależy do czego potrzebujesz drugie auto. Jeżeli do zadań specjalnych i cięższych prac to wiadomo ze Duster. Nie wiem tylko jak jest z lpg w tym nowym silniku 1.6. Na początku roku chciałem kupić Dacie ale Daster z lpg był niedostępny

Teraz już jest dostępny, ale z info już tylko rocznik 2017 na styczeń/luty podobno Duster z lpg.

Jeśli serwis ogarnie temperaturę przełączania lpg na niższą niż obecnie, wrócę do rozważań nad drugą nową Dacią  :oki:

Niestety bardziej kalkuluje się jazda Megane 2 z 2.0 benzyną i lpg ;)  

Na chwilę obecną nawet Sorento 1gen sprawniej działa z przełączaniem na lpg...

Napisano

Jeśli serwis ogarnie temperaturę przełączania lpg na niższą niż obecnie, wrócę do rozważań nad drugą nową Dacią

 

a z tym nie powinni miec problemu, albo zmieniają wartość w sterowniku, a jak nie pomaga to znaczy, że element który sprawdza temperaturę (reduktor?) jest umieszczony tak że cały czas na niego wieje, wystarczy albo zamontować go gdzieś indziej, albo przysłonić jakąś watą

Napisano
  • Autor

a z tym nie powinni miec problemu, albo zmieniają wartość w sterowniku, a jak nie pomaga to znaczy, że element który sprawdza temperaturę (reduktor?) jest umieszczony tak że cały czas na niego wieje, wystarczy albo zamontować go gdzieś indziej, albo przysłonić jakąś watą

Piotrków nie ogarnia, dno i metr mułu, więc jutro jadę do Aso w Radomiu, tam mają ogarnąć.

Jutro napiszę co i jak :)

Napisano
  • Autor

No i czwartkowy wyjazd nie wypalił z powodu mojej niedyspozycji. Wstępnie ugadany wizyta między świętami, a nowym rokiem :)

  • 3 tygodnie później...
Napisano
  • Autor

Tak jak obiecałem, dziś byłem na wizycie w Aso Dacii w Radomiu. Obsługa super, najniżej co można zmienić w ustawieniach fabrycznych landi renzo to 40st, to i tak lepiej niż było. Poza tym żadnego błędu, czy innych nieprawidłowości. Pojazd dalej jeździ sprawnie :)

Pozdrawiam

Napisano

Tak jak obiecałem, dziś byłem na wizycie w Aso Dacii w Radomiu. Obsługa super, najniżej co można zmienić w ustawieniach fabrycznych landi renzo to 40st, to i tak lepiej niż było. Poza tym żadnego błędu, czy innych nieprawidłowości. Pojazd dalej jeździ sprawnie :)

Pozdrawiam

I co szybciej się przełącza?
Napisano
  • Autor

I co szybciej się przełącza?

Tak, bo było 55st, co przy wolnym rozgrzewaniu się silnika robi sporą różnicę  :oki:

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.