Skocz do zawartości

Sprawdzenie szczelności?? A może to nie to


dawiddawidowski

Rekomendowane odpowiedzi

Vw 1.8 90km Mono + lpg 1gen

problem z odpalaniem na benzynie, łapie za drugim razem ale z wciśniętym pedałem gazu przez 15sek trzymając na 2 tys. nie zgaśnie i później pracuje normalnie, raz na jakiś czas rano również za 2-3 razem odpali z gazem ale nie pracuje na jednego gara ale po 30sek trzymania na 2tys. pracuje normalnie - na gazie nie ma takiego problemu.

 

Stara przypadłość vw 1.8 ale wymienione wszystko, świece, przewody, kopułka, pompa wody itp. co dawało efekt że przez góra 2 dni nie było problemu później to samo.

 

 

Pierwsze sprawdzenie spalania -> 111km i spalił 11.2l. gazu, następnie 30l. do zera na 171km czyli jakieś 16.5l na 100km ale na miejscu, Czasem śmierdziało gazem czy to zimny czy ciepły silnik.

 

Co ciekawe teraz gdy nie ma gazu w butli to pali od strzała.

Da się przeprowadzić jakiś test szczelności po którym dało by się wyłapać usterkę bo pewnie na zimnym oprócz benzyny podaje gaz i są problemy z odpalaniem na zimnym (na ciepłym zawsze ok) a auto zawsze gaszone i odpalane na benzynie i to duże spalanie bez pałowania   :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara i sprawdzona metoda, tankujesz LPG przejeżdżasz trochę i przed zgaszeniem silnika zakręcasz zawór na butli.

 

Przy I.gen nie wiem co za szczelność chcesz sprawdzać, trzeba rozebrać reduktor i sprawdzić 'grzybki'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja   :)

Po otwarciu maski ukazał się odpięty jeden przewód podciśnienia, został podpięty na swoje miejsce ponownie, następnie gdyż butla była pusta zatankowałem max i jak się okazało weszło tylko 24l więc spalanie jak najbardziej ok. (butla nominalnie 34l) podjechałem do gazownika w celu sprawdzenia szczelności bo czasem śmierdział gaz i okazało się że nieszczelność była koło filterka gazu który został dodatkowo wymieniony i teraz wszystko szczelne, sprawdzone wszystkie przewody gazowe jak i zawór w butli. Gaz przy okazji wyregulowany.

Prawdopodobnie reduktor przepuszcza gaz i to główny problem przy odpalaniu bo gdy gazu nie było wgl w zbiorniku pali od ręki   :ok: 

Teraz na zimnym muszę zobaczyć czy będą problemy z odpalaniem jeśli tak to zakręcam zawór w butli i obserwuję dalej    ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.