Skocz do zawartości

Kufry Mutazu- podłączenie instalacji.


MARS

Rekomendowane odpowiedzi

Witka ludziska.

 

Mam info z pierwszej ręki, że w tym roku Gwiazdor przyniesie mi pod choinkę kufry Mutazu :jem: .

Mają one światło pozycyjne oraz stopu. Aby był taki rozdział świateł, to dostałem do nich dwie diody półprzewodnikowe.

Czy ktoś mógłby łopatologicznie opisać, jak to podłączyć do instalacji elektrycznej motocykla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o te kufry: http://sklep.motomoto.pl/BAGA/5869-Kufry-boczne-czarne-.html

Każdy kufer ma jedną lampę, w której diody świecą jako pozycyjne i stop. Od każdej lampy odchodzi wiązka elektryczna z 3. kablami.

I tu proszę o potwierdzenie lub zanegowanie: jeden kabel z kufra to minus i podłączę go do masy motocykla; drugi, to plusowy, który podłączę do tylnego pozycyjnego, a trzeci, to plusowy do podłączenia ze światła stop. Ponieważ wszystkie diody świecą się cały czas, to żeby była gradacja światła, czyli słabsze światło pozycyjne i mocniejsze światło stop, to wlutuję w kabel od światła pozycyjnego tę diodę półprzewodnikową. Zgadza się, czy bezedura? Chemik jestem, stąd dylemat laika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kufer ma jedną lampę, w której diody świecą jako pozycyjne i stop. Od każdej lampy odchodzi wiązka elektryczna z 3. kablami.

 

Ładnie to opisałeś   :phi:

 

 

potwierdzenie: jeden kabel z kufra to minus i podłączę go do masy motocykla; drugi, to plusowy, który podłączę do tylnego pozycyjnego, a trzeci, to plusowy do podłączenia ze światła stop

 

Wg mojej skromnej wiedzy tak to powinno być połączone: wspólny minus i dwa plusy   :oki:

 

 

Ponieważ wszystkie diody świecą się cały czas, to żeby była gradacja światła, czyli słabsze światło pozycyjne i mocniejsze światło stop, to wlutuję w kabel od światła pozycyjnego tę diodę półprzewodnikową. Zgadza się, czy bezedura? Chemik jestem, stąd dylemat laika.

 

I tak, i nie   :hehe:

Wlutowanie diody jest potrzebne, więcej: z tego, co opisałeś, to musisz użyć obie diody zgodnie ze schematem, który naprędce naszkicowałem   :hehe:

Jeśli na zewnątrz nie masz żadnego elementu do zbicia napięcia, to pewnikiem jest on już w lampie (najpewniej odpowiedniej mocy rezystor).

Dioda zapewni Ci spadek napięcia na poziomie ok. 0,7V - zbyt mało, by była gradacja natężenia POZYCYJNE / STOP.

Diody zaś są po to, by napięcie nie "przenosiło się" z obwodu STOP-u do pozycyjnych i odwrotnie i dlatego są dwie   :phi:

Możesz zrobić próbę przed finalnym montażem, ale sądzę, że będzie, jak narysowałem.

 

post-154820-0-65616900-1481473781_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.