Skocz do zawartości

[G] - wymiana linki hamulca ręcznego (postojowego)


lotis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

muszę wymienić linki hamulca ręcznego w astrze G / 2014 / sedan / Z16XE / hamulce bębnowe

w sklepach motoryzacyjnych (duże hurtownie) pojawia się problem - należy przywieźć stare linki na wzór .... ponoć jest 5 wariantów tej linki różniące się zaczepami / długością (różnice 1 cm) ...

czy po numerze VIN będziecie wstanie zaproponować linkę do mojego autka ...

 

w UCANDO "lepsze" linki  np. ATE  (chociaż czy jest sens kupować lepsze linki ) kosztują dużo mniej niej niż w stacjonarnych hurtowniach (nie jestem mechanikiem / nie prowadzę działalności więc żadnych rabatów) .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat dzisiaj w swojej padlinie grzebałem przy ręcznym ;]

I oczywiście linka, którą zakupiłem na a..okazała się nie taka :ogien:

Ale udało mi się dokupić urypany kawałek, tylko co z tego jak muszę jutro dokonać poprawki, bo albo urwała się z drugiej strony, albo wypięła z zaczepu pod podłogą :facepalm:  ;]

Tu foto zaczepu linki do szczęk ;](nie wiem czy są inne zaczepy).

 

 

post-135186-0-33128200-1481982528_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojej byłej wziąłem ze sklepu trzy- wszystkie po nr vin. Pasowała jedna- reszta do zwrotu. Były bębny z tyłu. Dałbym do mechanika z dostępem do części, może wyjść taniej niż przesyłanie linek tam i z powrotem- ale to twoje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do sedana brałem chyba Linor, ale numeru katalogowego nie mogę znaleźć. Linex, Cofle, można rozważyć.

Podaj VIN to sprawdzi się jaka jest długość linki i po numerze katalogowym postaram się znaleźć odpowiednią.

 

Tak na szybko bez vin to z Linexa powinno to być 32.01.66, a z Cofle 11.5862, plus do tego 2x krótkie odcinki do bębnów 182mm, np. Linex 32.01.67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

za miesiąc mam przegląd rejestracyjny więc muszę rozwiązać problem hamulca ręcznego

po numerze VIN dostałem numery linek od Orochimaru - dzięki

okazuje się, że pękła krótka 182 mm linka przy bębnie z lewej strony

w przyszłym tygodniu całość do wymiany ,,,,

te długie linki idą pod osłoną termiczną tłumika, czy trzeba demontować osłonę ??? czy pod osłoną są uchwyty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również zatartą linkę do prawego koła, nie cofa się blokując hamulec - bębnowe

Linka oryginalna wytrzymała 12 lat.

Wczoraj robiłem rozeznanie: w ASO Opla cena - 271zł. W sklepach motoryzacyjnych: "Linex" - polska - 55zł, TRW - 155zł, ATE - 195zl.

W ASO sprawdzone po Vinie  mojego auta otrzymałem takie numery: 24436451; 522 656.

Na podstawie tych nr. w sklepie wyszukano linkę TRW-GCH123 - zamówiłem właśnie taką.

Ponieważ nie mam warunków do wymiany jestem umówiony w warsztacie z podnośnikiem kolumnowym - wiadomo problem z wydechem i osłoną termiczną, urywajacymi się śrubami trzymające ją.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer 24436451; 522 656. oznacza tylko jeden z czterech elementów (opakowanie: dwie długie = podwójna linka),

do tego dochodzą krótkie linki przy bębnach (x2) oraz linka przy dźwigni

 

u mnie komplet:

Linka przy dźwigni dł. 311mm - 5 22 550 (GM 9127540)

linka środkowa dł. 1250mm - 5 22 656 (GM 24436451)

linka przy bębnie dł 182mm - 5 22 654 (GM 9127527)

 

u mnie pękła ta krótka przy bębnie lewego koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jestem po wymianie linek - wymienione 2 krótkie przy bębnach i długa (podwójna)

po wymianie ładnie "chwyta" - już na 2-3 ząbku

zauważyłem jednak ....  przy skręcaniu samochodem w prawo, słychać tarcie okładzin w lewym kole, przy jeździe na wprost żadnego tarcia

dotrze się ? czy regulować ?:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.