Skocz do zawartości

Rok i 15 kkm z S-Max 2,0EB PS Titanium S 2012


ArekMiz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy to i ja.

 

Kupiony 11.2015 (trochę ponad rok temu) z przebiegiem 140 kkm, teraz ma 155 kkm.

Kupiony od firmy w której pracuję, na przetargu, za 52 kpln, więc za dobrą cenę w porównaniu do innych na rynku w takim samym wypasie.

Zalety:

1. Dużo przestrzeni dla pasażerów, wszystkie fotele oddzielnie regulowane, duży bagażnik (ja mam wersję 5 osobową)

2. Skórzana tapicerka, grzane fotele, dobre fabryczne audio (elegancko działa ze wszystkimi nośnikami, w tym USB i BT)

3. Mocny silnik (podkręcony z 203KM do 240KM) oraz dobrze działająca skrzynia biegów PowerShift

4. Precyzyjny układ kierowniczy, dobrze czuć drogę

5. Dobrze zestrojone zawieszenie (wersja titanium S ma obniżone o 15 mm bodajże), nierówności wybiera jak należy

6. Znośne spalanie, średnio w jeździe mieszanej wychodzi 10 l / 100 km. Niestety komp przekłamuje o litr (pokazuje 9)

7. Ledowe oświetlenie wnętrza, indywidualne dla każdego, jak pasażer czyta książkę to nie przeszkadza kierowcy

Wady:

1. Brak szyberdachu (miałem w Scenicu i fajna to rzecz)

2. Brak możliwości instalacji LPG (niby już jakieś instalki są do bezpośredniego wtrysku, ale drogie i nie wiadomo jak się sprawują)

3. Brak wentylacji foteli (no ale to można uznać za zbytek)

4. Mało wydajna klima, musi chodzić na wyższych biegach (w porównaniu do służbowego Focusa i C-Maxa mojego ojca, ale wiadomo - auto jest większe)

Awarie i serwis:

Przez ten czas brak. Tylko normalna eksploatacja, co 10 kkm wymiana oleju i filtrów, raz na rok serwis klimy, kupione nowe oponki na lato i na zimę, założony hak i parę innych drobnych modyfikacji (opisanych na mojej stronie).

 

Także, gdyby ktoś się namyślał na kupnem S-Maxa to ja polecam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dopiszę większego brata Galaxego:

2009 rok 2.0 TDCI, kupiony przeze mnie z przebiegiem 151kkm w 2013 roku, obecnie około 216kkm.

 

Zalety

1. Pakowność - jeśli na wakacje nie spakujesz się do Galaxego - to następny krok to dostawczaki. ;] Ogromny bagażnik, dużo miejsca przód/tył, nawet przy 7 miejscach jeszcze coś można włożyć do bagażnika (Easy Walker Duo wraz z gondolkami i plecakiem z klamotami dla dzieciaków na cały dzień)

2. Fajne zawieszenie, jak na takie coś dobrze się prowadzi, jest dość komfortowy, choć nie jest mistrzem.

3. Znośnie spalanie - 9l w mieście - przy średniej 144km/h na autostradzie pali w granicach 8.2-8.5l.

Wady:

1. Awaryjność - pęknięta rura intercooler - kolektor, dziura w intercoolerze (nie wiem z jakiej przyczyny), zwór sterowania turbosprężarką, przetarte przewody klimy do trzeciego rzędu siedzień (typowe dla Galaxego), padły zegary :/ Do tego oczywiście eksploatacja normalna (klocki przód, tarcze+klocki tył, oleje, filtry, tysiąc żarówek pozycyjnych ;) , krótkie wahacze tył, duże tuleje dużego wahacza tył, amortyzatory przód).

2. Jakość wnętrza - jak jeszcze tapicerka na fotelach jest jak Cię mogę, tak jakość deski to mały dramacik.

3. Kultura pracy silnika - po V6 w Vectrze jest jakoś tak biednie jak słyszę tego diesla

4. Osiągi - jakieś są ale cudów nie należy się spodziewać po 140KM.

 

jak coś to pytajcie - pewnie coś pominąłem. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.