Skocz do zawartości

Olej do tdci


amciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakim olejem zalewacie Wasze tdci ? Nabyłem 1.6 tdci 115 km, w sklepie Forda znalazłem olej motorcraft 5w 30, banke 5l za 115zl.

Cena jak najbardziej dla mnie ok bo do tej pory za olej motula do VW płaciłem po 180zl.

Czy ten motorcraft 5w 30 będzie dla tego silnika ok czy szukac innego.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie do tego silnika zalali mi Castrola A5, ASO nic innego Ci nie wleje.

Ale po dzisiejszej rozmowie z mechanikami stwierdziłem, że po obowiązkowych przeglądach wracam do Millersa, Liqui Molly lub innego porządnego PRODUCENTA oleju.

 

Motorcraft XR Synch bo zapewne o tego Ci chodzi jest ok, ale żaden z olejów podpisywanych docelowo dla Forda nie był ponoć wystarczająco dobry jak dobrej jakości oleje. Ale plotek tyle co zawsze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robert209wiadomo, że różnicy nie poczuje, wszystko zależy od kwestii podejścia do dobrego traktowania pojazdu ;]

Dobry olej odwdzięcza się długo czystym i sprawnym silnikiem. Im gorszy tym więcej osadów i całego innego syfu co mechanicy mówią "ooo Panie zabieraj grata" :phi:

Ja jednak polecam stosowanie dobrego oleju, kolejny właściciel na pewno będzie wdzięczny duchowo :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się,każdy leje wg.swojego uznania wychodzę z założenia,że skoro producent zaleca to można wlewać i jeździć.Znam kilka aut które mają kilkadziesiąt,kilkaset tyś.km przejechane na zalecanych przez producenta olejach i żyją,mają się dobrze wiec po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja jednak polecam stosowanie dobrego oleju, kolejny właściciel na pewno będzie wdzięczny duchowo :hehe:

Dobry to jaki?
Mam też pasata b5 na PD. Tam zawsze kupowałem motula specyfika. Ale ostatnio mój mechanik powiedział żeby sobie go odpuścić bo jest dużo podróbek. Widzi też wiele aut, które niby były zalecane motulem a mają problemy jakby nie miały oleju.
Więc jaki olej kupić?

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób łącznie z mechanikami polecam Millers oraz Liqiu Molly.

 

Ja po stosowaniu Millersa nie widziałem ani poprawy ani pogorszenia, ale takie rzeczy można zbadać dopiero na przestrzeni wielu kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.