Skocz do zawartości

Wymiana spalonych żarówek w zegarach seicento 0.9


Gregor_BS

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się nie mylę pasuje typ T5 i R5. Sztuk  w liczniku SPI jest całe 4 jak mnie pamięć nie myli.

 

Odkręcasz 4 śrubki Philips od spodu osłony kolumny kierownicy (dwie płytko, 2 głębiej). Następnie ściągasz górną i dolną połowę osłony. Poniżej licznika masz po jednej śrubie po lewej i prawej (typ nie wiem jaki będzie bo u mnie były dwie różne nieoryginalne). Nie jest super wygodnie je odkręcać więc najlepiej mieć jakiś bardzo krótki albo wręcz przeciwnie, długi śrubokręt lub mały przegub. Po wykręceniu tych dwóch śrubek zostaje jeszcze jedne u góry za licznikiem, tez nie powiem jaka bo u mnie brakowało. Wykręcasz ją i licznik jest luźny. Wyjmij go uważając na linkę prędkościomierza bo jak wypadnie to potem cholernie trudno ją prawidłowo włożyć (a przynajmniej ja zawsze w różnych Fiatach miałem z tym problem). Oprawki żarówek przekręcasz o niecałe 90 stopni i wyciągasz (mogą siedzieć ciasno, ewentualnie pomóż sobie kleszczami). Nowe możesz kupić albo od razu z oprawką albo luzem, wsadzasz, przekręcasz, skręcasz wszystko do kupy w odwrotnej kolejności i gotowe.

 

Możesz sobie obczaić mój kanał YT gdzie w epizodzie 4 widać jak licznik ma te żarówki od tyłu a w epizodzie 6 jest mniej więcej proces wyjmowania i wkładania licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ciekawa teoria, nie zaobserwowałem i nie wiem jak by to niby miało działać. Jedynym połączeniem centralki poduszek z zegarami jest ich kontrolka. To niby miałoby sobie sprawdzać czy jest tam żarówka czy nie? I jak się spali kontrolka to kasowanie błędów na komputerze? Albo wymiana na LEDową, w ogóle nie da rady. A co Z MPI gdzie są właśnie LEDy? Coś to mocno naciągane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, przy odpiętym liczniku przekręcenie zapłonu wywala błąd i świeci się później kontrolka od poduchy. ( kasowanie tylko z kompa)  Sam sobie kiedyś tak zrobiłem przez przypadek jak zmieniałem licznik na elektroniczny bez linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.