Skocz do zawartości

Dziurka w amortyzatorze


Maniek11

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem dziurke w dolnej misce prawego amortyzatora. W lewym amortyzatorze w tym miejscu jest jakas zaslepka, a w prawym musiala odpasc, jest dziura i wyciek oleju. Problemu z zalepieniem i uszczelnieniem nie bedzie, juz mam sposób, tylko troche oleju już wycieklo i zastanawiam się czy go nie uzupelnic, teraz pytanie jakim olejem icon_eek.gif Amortyzatory sa seryjne od nowosci, auto ma przejechane 67 tys. km, amortyzatory sa dobre, wycieków nie maja(poza ta dziura w prawym) i spełniają bez zarzutów swoje funkcje, wymiana ich mi sie nie uśmiecha (brak $$$) :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a powiedz mi w jaki sposob chcesz to uzupelniac? ja bym sobie

> odpuscil i wymienil amorki

Jezeli jest jak jest jak piszesz to polecam ci ;

Wykrecic obydwa amorki.

Zrobic to samo z drugi mamorkiem i spuscic olej do sloika.

Wtedy wiesz ild oleju jest w nowym.

Wtedy bierzesz hipola dolewasz drugie tyle i meiszasz iwlewasz do amorków i zaspawujesz otwory.

ja tak robiłem w maluchu tyle ze trzeba było wiercic. i przy okazji jest twardszy amorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jezeli jest jak jest jak piszesz to polecam ci ;

> Wykrecic obydwa amorki.

> Zrobic to samo z drugi mamorkiem i spuscic olej do sloika.

> Wtedy wiesz ild oleju jest w nowym.

> Wtedy bierzesz hipola dolewasz drugie tyle i meiszasz iwlewasz do

> amorków i zaspawujesz otwory.

> ja tak robiłem w maluchu tyle ze trzeba było wiercic. i przy okazji

> jest twardszy amorek.

dziurka nie jest w takim miejscu ze zaraz po jej powstaniu wylał sie cały olej, jakby auto stalo w miejscu to pewnie nic by sie nie wylało tylko na wybojach go ulecialo, najpierw byla plamka wokol dziurki, po przejechaniu 50 km cała miska byla upaćkana w oleju. Jakiego konkretnie tego hipola wlać bo moze znajomy bedzie jakiś miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowolny do skrzyni biegów.

Tylko nie przesadzaj z proporcjami jak masz seryjny olej to dokładnie odmierz ile wlazi do tego sprawnego.i obydwa zalej taką mieszanką.

Hipol do skrzyni biegów 10 zł za 0,9 litra ty potrzebujesz max 200 ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.