Skocz do zawartości

Znak B36 - jednokerunkowa


slon

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Taka sytuacja. Wjeżdżam w ulicę jednokierunkową jest od razu po prawej stronie znak B36 i przejście dla pieszych. Dalej ok 100 m jest wjazd w uliczkę osiedlową (w sumie jest tam taka zatoczka - jak się z niej wyjeżdża jest nakaz skrętu w prawo i znak strefy ruchu). Za wjazdem na uliczkę jest krawężnik po prawej stronie gdzie czasami stoją auta ("jednym kołem"). Jakieś 50 m dalej znów jest postawiony znak B36 i strzałka pod nim w dół T25C(chyba ten symbol). Czy można parkować między wyjazdem z zatoczki a znakiem B36 (drugim) po prawej stronie?

Pozdrawiam

Słoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego:

- czy opisany wjazd w jednokierunkową jest jedynym, czy też można się na tą ulicę dostać z opisanej uliczki osiedlowej, albo też jest to ślepa droga?

- skoro jest znak T25c, to powinien też być na początku T25a, a "po drodze" (jeśli są ku temu przesłanki) T25b;

- może być i tak, że wspomniana przez Ciebie uliczka osiedlowa nie stanowi odwołania znaku B36, bo jest dojazdem do obiektu przydrożnego i nie jest traktowana jako skrzyżowanie (u mnie ludzie po zmianie oznakowania też nie byli tego świadomi, ale zmasowane działania SM wyprowadziły ich z błędu :hehe:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://goo.gl/maps/UfXgLGmzpGD2

 

Wjazd zgodnie ze znakami jest możliwy tylko z jednej strony i po prawej jest znak zakazu zatrzymywania się (nic pod nim nie ma). Dalej jak widać na fotce po prawej stronie jest wjazd do zatoczki (napisane na wjeździe strefa ruchu). Za wjazdem jest właśnie po prawej stronie to miejsce , a w dali widać zakaz zatrzymywania się ze strzałką w dół. Wydawało mi się, że ten zakaz działa po prawej stronie od znaku B36 do znaku B36 ze strzałką w dół, czy jednak ta droga gdzie można skręcić w prawo nie będzie zakwalifikowana jak skrzyżowanie? Jest w sumie ślepa, ale nie ma informacji o tym przy wjeździe...

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego wjazdu nie kwalifikował jako skrzyżowanie, to jest dojazd do obiektu przydrożnego. To raz. Ew. może to być droga wewnętrzna (nieoznakowana, ale brak oznakowania o niczym nie przesądza, ważne są mapy :phi:), a STREFĘ RUCHU postawili dla porządku.

Dwa - sądzę, że ktoś się nie bał i za......kosił :hehe: znak B36 + T25a - na logikę stał on tuż za tym wjazdem utwardzonym trylinką, wzdłuż głównej drogi, na wysokości stacji trafo (z szarej cegły).

A trzy... pisałeś o drodze jednokierunkowej - foty są nieaktualne? :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, romano11 napisał:

Ja bym tego wjazdu nie kwalifikował jako skrzyżowanie, to jest dojazd do obiektu przydrożnego. To raz. Ew. może to być droga wewnętrzna (nieoznakowana, ale brak oznakowania o niczym nie przesądza, ważne są mapy :phi:), a STREFĘ RUCHU postawili dla porządku.

Dwa - sądzę, że ktoś się nie bał i za......kosił :hehe: znak B36 + T25a - na logikę stał on tuż za tym wjazdem utwardzonym trylinką, wzdłuż głównej drogi, na wysokości stacji trafo (z szarej cegły).

A trzy... pisałeś o drodze jednokierunkowej - foty są nieaktualne? :hmm:

Hej. Tam innych znaków brak. Ten wjazd to wjazd jakby na parking dawnego pasażu handlowego. Jak się wyjeżdza z tego parkingu to jest znak (obecnie) nakazu jazdy w prawo.

Przy trafo nadal nic nie ma :) Googlemaps nie jest aktualny, obecnie jest to jednokierunkowa.

Czyli lepiej tam..nie stać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale jakby stać po lewej stronie od razu za przejściem dla pieszych? Zakładając, że to droga jednokierunkowa i znak B36 po prawej stronie ustawiony.

Wydaje mi się, że mogę stanąć bezpośrednio za zebrą skoro to jednokierunkowa. Wolę się upewnić...czy dobrze myślę, bo po jednej i drugiej stronie aut od ciula, z parkowaniem kiepsko ... a w dobie fotografii z SM to strach się bać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.