Skocz do zawartości

C8/807/Phedra - zmieniam koła na 17"


Bartłomiej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Serdeczna prośba do tych, co wiedzą. Lub co mają.

Chcę w swoim autobusie C8 zmienić felgi na 17. Z oferty Citroena nic mi się nie udało znaleźć do tego modelu. Ale pewnym ratunkiem jest oferta Alfy, bo piasta jest typowo włoska. Kłopot w tym, że przymierzałem już raz felgi 17 cali do Alfy i nie dało się ich założyć ze względu na parametr ET.

 

Czy ktos wie, jakie ET mają oryginalne citroenowskie alufelgi o średnicy 16" pasujące do C8?

Ewentualnie - jakie max ET mają mieć felgi 17 cali?

 

Sprawa pilna, bo znalazłem sobie ładne fele z ET 35 i boje się, że ET jest za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie z tego kalkulatora http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi wychodzi mi, że felgi 17 cali o szerokości 7.5 cala powinny mieć ET w okolicach 21mm.

Ma ktoś jakieś propozycje ? (wzory, producenci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i ET=27 wówczas symetrycznie będzie szerzej felga po 6 mm :) co nie zrobi problemu

Przy 21 wnętrze będzie jak oryginał, zewnętrze wypchnięte 12 mm

 

TYLKO po co Ci felga 7'5" ? Optymalna opona 17 do C8 to 215/55 R17

przy 225/50 R17 na parkingu są już spore opory....

 

Tak wyglądał mój na 225/50 R17

http://galeria.mud.pl/index.php?/category/359

IMAG0321.jpg

IMAG0325.jpg

 

Jak bym miał teraz C8 to bym poszedł w 18" z Alfy 159 ...

 

alu-50903313.jpg  

lub

 

5edbb243480c4bdc06e80edc6c1eed04.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szyman napisał:

tylko po co?? Dla wyglądu :hehe:

 

 

No a PO CO się zakłada Aluminiowe Felgi ?!?

Przecież nie dla ich "lekkości" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, szyman napisał:

ale Bartek ma alu 16 i to jest najlepsze do tego auta nie czujesz nierówności nie martwisz sie o dziury, komfort jazdy jest na dobrym poziomie

 

Jeździłeś autobusem  na innych kołach niż 16" ?

Bo ja tak i wiem, że różnicy NIE MA, tym bardziej na "-", a prowadzenie lepsze....

Zresztą niech sie również wypowie Krzychu :) w końcu już 4 lata jeździ "moim" C8 :) na takich kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz jeździłem wieloma ciężkimi/mocnymi autami i przy profilu opony 55/50 komfort jazdy na nierównej drodze mocno spada. Z resztą jak chcesz auto fajnie wyglądające na feldze to 807/C8 niestety nim nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, szyman napisał:

uwierz jeździłem wieloma ciężkimi/mocnymi autami i przy profilu opony 55/50 komfort jazdy na nierównej drodze mocno spada. Z resztą jak chcesz auto fajnie wyglądające na feldze to 807/C8 niestety nim nie jest.

 

tu schodzimy z 60/55, niemniej pytałem czy jeździłeś EV2 na 17 ? a nie czy w ogóle jeździłeś ciężkimi i mocnymi.......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jedrocha napisał:

 

tu schodzimy z 60/55, niemniej pytałem czy jeździłeś EV2 na 17 ? a nie czy w ogóle jeździłeś ciężkimi i mocnymi.......................

nie doświadczyłem tej "przyjemności"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szyman napisał:

nie doświadczyłem tej "przyjemności"

 

No to z całym szacunkiem dla Twojej wiedzy z materii mechanicznej, nie komentuj z gdybania :) skoro nie doświadczyłeś :)

EOT....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muzyk napisał:

Przeciez takie C8/807 to wcale nie ma komfortu, więc nie ma czego psuć

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

 

....... następny ....z własnego doświadczenia .... :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ma. Jadę jak na tapczanie przed TV ;] nierówności i dziury nie obchodzą mnie ale fakt ja się nie znam i mam koła 16 na profilu jak pamiętam 65 bo ostatni raz auto widziałem i prowadziłem 3 tyg temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Muzyk napisał:

Tak, miałem okazję pojeździć, więc mogę się wypowiedzieć

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

 

Pojeździć ? Czy przejechać ?

Ile tyś. km? zwłaszcza obciążonym w pełni autem na wakacje ?

Ja w 2 lata zrobiłem przeszło 60 tyś. km z czego kilka/kilkanaście razy do Włoch i uwierz mi że C5II się niestety nie umywa :) a miałem 3 sztuki...

Część z tego na fabrycznym 215/60R16 (zimą) a większość 225/50 i 215/55 R17 (latem) i twierdzę że nie ma różnicy, a tym bardziej pogorszenia...

Zawieszenie to nie wszystko w takiej trasie, liczy się wnętrze, a to w C8 jest nie do przebicia .......

A poza tym komfort w Hydro to się skończył na BXie :) XM był już dużo sztywniejszy mimo HA, a może przez HA, a C5'tki to już dalszy regres....

 

13 minut temu, szyman napisał:

dla mnie ma. Jadę jak na tapczanie przed TV ;] nierówności i dziury nie obchodzą mnie ale fakt ja się nie znam i mam koła 16 na profilu jak pamiętam 65 bo ostatni raz auto widziałem i prowadziłem 3 tyg temu

 

To może Ty masz salonkę na 15" skoro profil 65 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Panowie, przestańcie się kłócić, bo wygląda to trochę jak rozmowy przekupek... :hehe:

 

Dlaczego chcę sobie kupić nowe alu 17"?

Bo właśnie kończą mi się opony letnie i wpadłem na pomysł, że mogę zostawić sobie 16" na zimę a na lato kupić nowy komplet felg oraz opon.

Poprawa wyglądu również jest argumentem.

 

I teraz tak........

- wcale nie jest łatwo znaleźć kół 17 cali o szerokości 7 lub 7.5 cala ORAZ JEDNOCZEŚNIE z ET = 27mm

- największy i niestety jedyny wybór jest spośród kół do Alfy Romeo, ale na nieszczęście znakomita większość felg ma ET=40.5mm albo 35mm

- felgi z ET=30 lub mniej mi się nie udało znaleźć, a szukałem nawet i w 18" - żadnej, która miała odpowiedni komplet parametrów i by mi się podobała

- problem z ET mogę próbować rozwiązać dystansami, ale obawiam się, że one założą się niecentrycznie i będą mi biły (tak miałem kiedyś w Capri)

 

Ma ktoś może dystanse, przynajmniej dwa o rozmiarze ok 10mm i rozstawie 5x98? Chciałbym pożyczyć na przymiarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.