Skocz do zawartości

Zamontowanie haka


jakub77

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie kosztów zamontowania haka holowniczego i czy przepisy regulują np. rodzaj haka , czy muszą być kierunkowskazy boczne na przednich błotnikach i czy o czymś jeszcze powinienem wiedzieć zakładając hak. Z góry dziękuję za wszystkie dotyczące tematu odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hak holowniczy 220 zł + 35 przegląd techniczny tegoż.

Kierunkowskazy boczne muszą być, jeżeli ktoś założył bez i przegląd przeszedł, to tylko przez nieuwagę kontrolującego, wiem bo też tak miałem, na następnym przeglądzie technicznym facet dopiero mi mówi że zapomniał mi powiedzieć żebym założył kierunkowskazy boczne i policja mi może za to mandat wlepić.

Ja zakładam kierunkowskazy boczne za 15zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się... czy to oznacza że jak ktoś kupił auto z hakiem nie mające kierunków bocznych (u siebie nie mam) to prędzej czy później muszę je założyć? Czy po rejestracji auta w kraju z pozytywnym przejściem pierwszego badania i wpisaniem haka mam już problem z głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miałem tak jak napisałem powyżej, nie widzę specjalnego problemu

> wpaść do najbliższej stacji kontroli pojazdów i zapytać.

Ja też nie ale znacznie wygodniej zapytać na forum (szczególnie w niedzielę) tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile zapłaciłeś za zamontowanie kierunkowskazów

Kierunki kupilem w sklepie nie pamietam za ile ale tanio w kazdym badz razie,z montazem sam sobie poradzilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie jeden diagnosta kazał jeszcze zamontować kontrolkę kierunkowskazów przyczepy. Co ciekawe drugi już nie pytał o to i przegląd podbił smile.gif (migacze boczne też założyłem sobie wcześniej).

Jak to jest z tą kontrolką kierunków przyczepy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to mam chyba... jak podepne przyczepe to razem ze strzalka od kierunku miga kontrolka swiatel awaryjnych.. na przemian ze sterzalka jak gniazdo nie styka albo bez przyczepy to miga tylko strzalka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kierunki boczne obowiazkowo, inaczej auto nie przejdzie przegladu, ja

> za swoj hak zaplaciem 250 zl + 50 zl robocizna

Ja tez nie mam, a hak w dowodzie wbity i badania zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tez nie mam, a hak w dowodzie wbity i badania zrobion

Policjant moze sie przyczepic w czasie kontroli, w przepisach o ruchu drogowym jest mowa o tychze kierunkach

A mam takie pytanie czy jezeli mam hak odkrecany to czy moge zawsze z nim jezdzic czy tylko wtedy gdy ciagne przyczepe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.