Skocz do zawartości

Długość szpilek kolektora


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Musze wykręcić mój kolektor wydechowy bo zaczyna pekac a nie mam dojścia żeby pospawać.

Licze sie z tym ze moje stare skorodowane szpilki raczej  nie beda sie nadawac do ponownego wkręcenia wiec chciał bym odrazu kupic komplet żeby wstawić nowe

Jakiej długości szpilki kupic ? Silnik 1,2 75km z punto

Wkrecac je na jakis klej itp bo raczej nakretki sie nie odkreca tylko wyjdzie cała szpilka z głowicy

Wszelkie sugestie i porady mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktos może mi na 100% powiedziec jakie sa szpilki kolektora wydechowego w silniku punto 1,2 75km bo zgłupialem dzis po wizycie w kilku motoryzacyjnych 

Jedni twierdza że szpilki sa fi8 i gwint 1,25 według katalogu a w innym że fi 10 i gwint 1,5 

Szukałem w necie ale niczego konkretnego nie znalazłem a w ogłoszeniach ze szpilkami punto podane jest przy obu rozmiarach.

Sprawa dość pilna bo w sobote musze odkrecic i wymienic kolektor gdyz juz całkowicie sie rozpadł  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpilki kupione M8 tyle ze nie wytrzymałem i dzis spróbowałem odkrecić choc jedna jak to bedzie szło i powiem szczerze poszło bez wiekszego problemu ale nie nakretka tylko z głowicy i teraz nasuwa sie kolejne pytanie czy szpilki do głowicy (jak sie wykreci zamiast nakretki) wkręcac np na klej do gwintów czy normalnie bez niczego?

Nie chciał bym zeby mi sie jakas wykreciła szczególnie że pod koniec lipca jade w góry i pewnie zrobie ze 2,5-3 tys km a raczej naprawa moze byc kłopotliwa 

Myslałem o wkreceniu na klej do gwintów K2 czerwony Co o tym sadzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie kolektora i z 8 szpilek 6 wyszło z głowicy 1 sie ukreciła ale na szczęście 1cm od głowicy wiec udało mi sie wykręcić  Nowe szpilki w głowice jednak wkreciłem na klej do gwintów niebieski z K2  tak na wszelki wypadek a nakretki zakreciłem normalnie tak jak radziliście niestety pod nakretki musiałem dac po 1 podkładce bo te co kupiłem sa jakies dłuższe . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.