Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

SC 1.1spi nie równa praca spadek mocy

Featured Replies

Napisano

Witam, samochód zachowuję się jak bym odczepił wężyk od map sensora... Nie jestem mechanikiem ale miałem jakiś miesiąc temu to samo ale problem tkwił właśnie w tym wężyku(był pęknięty), wymiana wężyka załatwiła sprawę... Na owym wężyku znajduję się zaworek, w moim można zassać i wepchnąć powietrze  rozumiem że jest on kierunkowy, u mnie w każdym razie puszcza, więc kupiłem od vw niestety nie pomogło, nie mogę nigdzie znaleźć takiego samego jest to Silva B365. Samochód ogólnie zachowuje się jakby chodził na 3 garach i do tego strasznie kopci i pali około 20l/100km... usterka pojawiła się stopniowo na odcinku około 10km. Pozostaje jeszcze kwestia dwóch przewodów połączonych z filtrem powietrza mają dziwne wtyczki w kształcie litery L, z jednego z nich syczy powietrze i jest pęknięty, okleiłem go taśmą i już nie syczy ale efektu brak... postaram się dodać zdjęcia wieczorem... może ma ktoś jakieś pomysły bo już wymiękam... A cha samochód po wciśnięciu gazu w podłogę przy ruszaniu, przerywa do 2tys obrotów, potem idzie prawie normalnie aż do 5tys a potem jakby odcinka, wolniejsze dodawanie gazu skutkuję wkręceniem się do 6tyś... Czy uszkodzony zawór mógł rozwalić map sensor ? gdzie szukać przyczyny, brak możliwości podpięcia kompa.... Proszę POMOCY

Napisano

to nie jest zaworek. on ma przepuszczć w dwie strony. 

 

Napisano
  • Autor

to już coś... a jakiś pomysł co może być przyczyną??

 

Napisano

wywal to calkowicie

Napisano
  • Autor

bez podłączenia tego ustrojstwa, sam wężyk- brak efektu... Nie sprawdzałem, jak by chodziło gdyby wszystko było ok. Dzięki za wszelkie rady i proszę o więcej... pozostaje mi wymiana elementów jeden po drugim... teraz czujnik podciśnienia :sciana:

Napisano

Albo podlaczenie lptopa i sprawdzenie parametrow pracy.  Marchewa sie nie swieci? 

Napisano
  • Autor

marchewa gaśnie tak jak powinno... wnoszę że to coś z powietrzem po strasznie kopci i śmierdzi benzyną

 

Napisano
  • Autor

to ma działać w obydwie strony ?

DSC_2131.JPG

Napisano
  • Autor

ten przewód nawalił, pokleiłem go i wydaje się byćszczelny

 

DSC_2140.JPG

Napisano
  • Autor

a ten był klejony nie przeze mnie

 

Napisano
  • Autor

po założeniu czegoś takiego jedno kierunkowego działającego jest to samo

DSC_2133.JPG

Napisano
  • Autor

dokładniej ten był uszkodzony, czy mógł popsuć czujnik bo już nie wiem co jeszcze można wymienić...

DSC_2138.JPG

DSC_2137.JPG

Napisano
9 minut temu, sparrco napisał:

to ma działać w obydwie strony ?

DSC_2131.JPG

Tak,w srodku jest filterek.  

Napisano
  • Autor

w takim razie jedna rzecz wykluczona, dzięki... mam takie dwa a trzeci w drodze... gdyby ktoś potrzebował...

Napisano
  • Autor

wymienię jeszcze ten wężyk i czujnik, mam nadzieję że pomoże, gdyby jeszcze komuś coś przyszło do głowy to pisać śmiało :)

Napisano
  • Autor

wymieniony map sensor, wszystkie wężyki... niestety nic... nie pokazuje błędów oprócz czujnika położenia wału... ruszyłem kablami, przestał odpalać... skręciłem kostkę znowu odpala ale cały czas z usterką... czujnik wymieniony na nowy dwa miesiące temu. Pytanie czy takie zachowanie silnika może być spowodowane czujnikiem wału, czy po prostu albo działa albo nie? jest problem z wiązką ale dopiero w środę tam zajrzę, cały czas mam wrażenie że to coś z powietrzem bo identycznie zachowywał się gdy przerwał się wężyk od map sensora ale do słownie identycznie. przypominam: nie równo pracuję, kopci, od razu czuć że nie spala benzyny, przy pełnym energicznym dodaniem gazu wkręca jedynie do 5000 obrotów, przy umiarkowanym dodawaniu gazu jest odrobinkę lepiej do 6500, a dziś przy pomiarach kompem strzelił w dolot niczym silnik z lpg:sciana:

świece, kable?

w moich rękach samochód zrobił 15tyś

uszczelka pod filtrem jest cała zakłada się ją ciasno ale bez przesady, jest ona sprężysta i wygląda naprawdę dobrze, jak to wygląda z mieszaniem powietrza z benzyną? może tu jest problem? ja zatrzymałem się w tej kwestii na gaźniku od motorynki romet pony...

proszę Was każdy pomysł jest dobry co mogę jeszcze sprawdzić bo pomysły mi się kończą ...

Edytowane przez sparrco

Napisano

Sprawdzałeś, jak wyglądają świece? 

Napisano
  • Autor

Świece czarne...  Wymiana kabli, świec, czujnik polozenia walu, podmienione cewki i nic...

Napisano
  • Autor

Na kompie błąd lambda ale to raczej z niepalącej mieszanki wynika, odczyty na kompie sondy wyglądają ok

Napisano
  • Autor

Za duże podciśnienie w kolektorem to jedyny objaw na kompie

Napisano
  • Autor

na trzeciej sondzie wygląda na to że ok ale jeszcze w fazie testów... ktoś ma pomysły co do podciśnienia?

Napisano
  • Autor

Wygląda na to że sąda lambda była przyczyną usterki ale wymieniłem też świece kable i czujnik polozenia walu, który miał dwa miesiące i był zepsuty(magnetimarelli).... Może komuś pomoże ten wątek... Pzdr i dzięki za pomoc! Teraz czas na mody ;]

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.