Skocz do zawartości

Albea cho...rne fotele przednie


Mariusz_K

Rekomendowane odpowiedzi

Zwlekałem zwlekałem no i gwarancja mi minęła a sprawy foteli nie załatwiłem. Poradzcie czy sam mogę coś pokombinować z fotelami przednimi, głównie kierowcy.

Nie dość, że na dziurach podskakuje, to czasem podczas wysiadania, lub kręcenia się w nim, coś strzela jakby się łamał, no i ostatnio zobaczyłem, że z tyłu jakieś druty jakby wystają (odciskają się w dermie obicia - boję się, że w końcu przebiją tkaninę).

Czy te fotele mozna jakoś rozebrać i zobaczyć co się tam dzieje i ew. to naprawić - wymienić jakąś sprężynę drut itp itd. A może ktoś wie gdzie to można tanio zreperować/naprawić? W dodatku chyba regulacja lędźwiowa przestała działać - tzn. kręci się, ale żeby coś było na plecach czuć to nie bardzo...

Pomocy z fiatem (ciągle ma to być ostatni fiat, ale już jest trzeci z rzedu) sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da sie rozebrać grinser006.gifgrinser006.gif

najpierw wyjmij go z auta (mam nadzieje,ze taki sam jak w sienie)

odkręć dwie śruby przy przodzie siedzenia

fotel wychodzi do tyłu

jeżeli bedzie stawiać opór to dać go spowrotem do przodu na max i zaopatrzyć sie najlepiej w dwa młotki

czubek jednego wsadzić w prowadnicę i doklepać pobijając drugim takie ograniczniki,których tak naprawde nie potrzeba znowu zaginać

najlepiej położyć sie tam gdzie pasażerowie maja nogi i z latarką wszystko dokładnie obejżeć

a tapicerke fotela sie nie tak trudno zdjąć musisz wziąć śrubokręt i poodginać blaszki trzymające tapicerke

troche gorzej sie wszystko składa ale dasz rade ok.gif

ja prałem wszystkie obicia siedzeń w pralce zlosnik.gif i ładnie poskładałem

aha zaopatrz sie w opaski zaciskowe bo tapicerka do gąbki jest na metalowych oczkach,które zastąpisz tymi opaskami chyba że bedzie ci sie chciało bawić z tymi metalowymi

powodzenia biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, w sobotę spróbuje to obejrzeć, ale kurde boję się nieco, bo jak

> widziałem jak teśc rozebrał fotel od CC i potem go cały dzień

> składał to byłem przerażony

no to juz jakies pojecie masz o fotelach

mysle że ten zCC jest podobnie zrobiony jak w siena/albea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

> Ok, w sobotę spróbuje to obejrzeć, ale kurde boję się nieco, bo jak

> widziałem jak teśc rozebrał fotel od CC i potem go cały dzień

> składał to byłem przerażony

Witam, wiem że to już lata od twojego postu, ale czy pamietasz może jak poszła naprawa fotela?? Zdziałałeś coś przy regulacji odcinka lędżwiowego ??? Mam ten sam problem, ale boje sie tam nawet zaglądać, żeby sie nie przerazić. Tandeta!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, wiem że to już lata od twojego postu, ale czy pamietasz może

> jak poszła naprawa fotela?? Zdziałałeś coś przy regulacji

> odcinka lędżwiowego ??? Mam ten sam problem, ale boje sie tam

> nawet zaglądać, żeby sie nie przerazić. Tandeta!!!

Niestety nie zabrałem sie za rozbieranie, za to załatwiłem pisząc skarge do Fiata żeby mi to sami naprawli no i zdziałałem częściowo, zapłaciłem 140 zł za naprawę - bo rzekomo był złamany w środku Z WINY użytkownika, tzn zawsze jak złamane to z winy usera. Dziwne podejście, ale już nie chciałem kruszyć kopii z debilami z pewnego ASO we Wrocławiu :-)

Dodatkowo po nprawie dostałem gratis dodatkowy luz pionowy fotela ustawionego w pozycji przejściowej, po przejechaniu 10m za serwisem i zrobieniu jednego pachołka zawróciłem z powrotem ale ASO twiersziło, że TAK MUSIAŁO BYĆ i nawet pokazali mi inna Albeę na serwisie co jeszcze gorszy miała luz... No comments. Nie polecam ADF we Wrocku unikajcie ich jak ognia! W dodatku pożarli Auto Club - jedyny porzadny ASO we Wrocku ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.