Skocz do zawartości

mazda 5 opinie


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

jaka jest Wasza opinia o mazdzie 5? Dla rodziny 2 plus 2 foteliki. Takze środkowe miejsce mnie nie przeraza. Jakie sa koszty eksploatacji? Jakie typowe wady? Jaka tam skrzynia AT siedzi? Interesuje mnie 2.0 Pb. Wszelkie opinie mile widziane. Acha mazda 1 generacji z lat ok 2008r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką 2009 rok 

skrzynia AT 5 biegowa -podobno pancerna, sam wymieniasz olej co 40-50 tyś. koszt oleju 200 PLN

jak automat to tylko jest dostępny z silnikiem 2.0 Europa lub 2.3 USA

lpg lubi się z tym silnikiem

sprawdzić czy ruda nie zjada i kupować

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lpg w 2.0 pb zrobiłejm już 100 tys km. 

raz regulowałem luzy zaworowe - z wymianą szklanek i uszczelek zamknąłem się w 1000 pln. Trochę szybciej zużywają się świece (ok 60 pln/szt)

Dość sszybko zużywa się również tylne zawieszenie ze względu na rozstaw osi (tylne amortyzatory to ok 130 pln/szt - Sachs) tyl, ze ja latem jeżdżę na 225/45/18 więc zawieszenie dostaje trochę bardziej. Np. łączniki stabilizatora wymieniam co sezon (ok 100 PLN za komplet)

mam 2005 rocznik, a dopiero pojawił się przy tylnym zderzaku jeden mały pęcherzyk rudej. Drugi mam na masce, ale to efekt uderzenia kamyka w maskę. 

 

Ogólnie auto poprawne

 

Spalnanie na Lpg ok 11-12l/100km

 

W manualu brakuje mi 6-tego biegu, bo przy prędkościach 140-150 km/h na obrotomierzu już ok 4200 obr/min. i spalanie zaczyna rosnąć. 

 

Ostatnio zastanawiałem się czy nie sprzedać, ale kupiłęm motocykl a auto jesienią przeszło spory przegląd z wymianą tuleji tylnego zawieszenia + wspomniane świece+ regulacji zaworów + aku więc na kolejne 2 sezony raczej mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.