Skocz do zawartości

benzyna zalewa świece gdy jest zimno


Rekomendowane odpowiedzi

witam, 

mam problem z moją bravką 1.4. Otóż gdy jest zimno około zera stopni zapalam silnik na benzynie z wciśniętym gazem, bo inaczej nie zapali. Niestety  gdy zgaszę po chwili silnik  więcej już nie odpala. Można rozładować akumulator i nic. Wymieniłem wtryskiwacz, świece, pompa jest sprawna. Gdy próbuję zapalić świece są mokre. Oczywiście iskra jest i to dobra. Dodam, że po uruchomieniu silnika nie pracuje on za równo. Podłączenie pod komuter nie wykazuje błędów. Nie chcę trzymać go na parkingu do wiosny. Może ktoś z posiadaczy tego silnika miał podobny problem lub ma pomysł na jego rozwiązanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo już nim jeździsz - objawy wystąpiły nagle ?  Nie napisałeś tez czy auto ma instalację gazową ?

 

Na początek zresetuj ECU żeby wykasować autoadaptację - odepnij klemę z akumulatora na jakiś czas i sprawdź , w 1,4 powinno to zadziałać  .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go ponad 10 lat, auto z instalacją gazową loveco. Ustawiłem emulację na masę. Ostatnio zauważyłem, że łapie błędy sondy lambda i czujnika położenia wału korbowego. Oba błędy skasowałem, czujnik wymieniłem. Zastanawiam się jaki wpływ ma komputer gazowy na działanie silnika na benzynie. mogę podłączyć interfejs do komp gazowego, ale niektórych ustawień nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z odpalaniem na benzynie/nierówną pracą silnika może być jak najbardziej związany z niesprawną sondą - tak samo zresztą jak jej nieprawidłowa emulacja kiedy auto jeździ na gazie .

 

Próbowałeś zresetować ECU od benzyny jak napisałem wcześniej  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, do tej pory myślałem, że sonda nie ma wpływu na odpalanie, bo pracuje dopiero po zagrzaniu, a ECU pobiera informacje z czujników temperatury, położenia przepustnicy i czujnika obrotów. Dzisiaj zapalałem na mrozie i odpaliłem, ale po delikatnym dodaniu gazu. Silnik się uruchomił, ale przez pierwsze sekundy chodzi nierówno. Gdzieś przeczytałem jak wykasować ecu poprzez zwarcie pinów ecu, samo odłączenie akumulatora nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.