Skocz do zawartości

Szarpie po hamowaniu silnikiem


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj  cos mi sie stalo z autem tzn pali normalnie jak rusze i jade jest ok ale jak zaczne hamowac silnikiem to pozniej pododaniu gazu przez kilka sekund dlawi sie jakbby nie palil na wszystkie gary ipozniej wszystko jest ok ciagnie ladnie az do puszczenia gazu gdzie szukac przyczyny przewody i swiece  podmienione ale problem nadal jest czy moze jakis czujnik umarl t ale jak to sprawdzic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bolekatepl napisał:

Ktory masowy bo jest kilka kabli przy cewkach przy kompie i kolo zbiorniczka plynu chlodnicy .... ale posprawdzam

Główny ten gruby między budą  a silnikiem. Wygnił na zaciśniętym oczku.

Pozostałe biorą ją z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdiagnozowalem problem winna prawdopodobnie jest głowica tzn bardzo klekocza zawory i pojawił sie wyciek oleju z uszczelki przy kanale olejowym na srodku Dziś rozmawiałem z warsztatem gdzie glowica była kompleksowo regenerowana ( 2 tyg temu) i mam podjechac na reklamacje ale juz telefonicznie pan mi powiedział że moze to byc wina tego że uszczelka puszcza olej i po puszczeniu gazu olej zasysa do komory spalania co powoduje chwilowe zalanie świecy dodatkowo metaliczny dźwiek moze byc objawem pekniętej sprezyny zaworu co poteguje efekt dławienia. Zobaczymy po niedzieli jak podjade do warsztatu. Swoja droga to nie chce mi sie wierzyc że nowa uszczelka nawet jak była żle dokrecona puscila po ok 200km przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po temacie sprawa banalnie prosta szkoda że na to nie wpadłem winny był lużny wałek poprostu przy regeneracji głowicy stopki wałka były luźne dokręcone i po temacie zaworów nie słuchac. Dziwny był tylko wyciek  z UPG bo wytarłem uszczelke kilka razy w tym miejscu i jakos dziwnie nie cieknie tak jak by przy składaniu na uszczelke kapnął olej i poprostu wyplywał  jak silnik sie rozgrzał bo inaczej tego nie umie wytłumaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.