Skocz do zawartości

Zakup aveo/spark/lacetti - jakie potencjalnie problemy?


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że powoli rozglądam się za następcą golfa 4 biorę tez pod uwagę chevroleta (jako auto drugie w domu)

założenia: dojazdy do pracy + odwożenie dzieciaków do i z przedszkola i szkoły więc nie mam dużego ciśnienia na bagażnik i na miejsce w środku

 

przebieg planowany ~10 tkm rocznie

budżet 10-15 kpln (wiadomo im mniej tym lepiej :] aczkolwiek jak znajdę coś wartego to mogę nagiąć budżet o jakieś +1 kpln)

zasilanie: PB/PB+LPG

rocznik: jak najmłodszy :] ale minimum 2008

nadwozie - zwykłe 5D

 

pytania:

1. z tego co się doczytałem aveo 1,2 miały problem jakiś ze skrzyniami biegów - OCB, co się z tym wiąże, czego unikać, jak rozpoznać itp.?

2. jaki silnik pod LPG najlepiej (raczej nie biorę pod uwagę gazowania sparka - tylko aveo/lacetti) - auto ma być na kilka lat wiec w dłuższej perspektywie się opłaci - jednocześnie nie mam ciśnienia na nie wiadomo jak duży silnik - ma to w miarę sprawnie jechać (tak wiem że wg AK w miarę sprawnie to 200KM+ :] ale dla mnie wystarczy max. 13 sekund do setki)

3. jak ze rdzą w tych autach? jeżeli chwyta to gdzie zazwyczaj?

4. jakie inne typowe usterki?

5. jakieś porady około-zakupowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, DZIDA napisał:

Jako że powoli rozglądam się za następcą golfa 4 biorę tez pod uwagę chevroleta (jako auto drugie w domu)

założenia: dojazdy do pracy + odwożenie dzieciaków do i z przedszkola i szkoły więc nie mam dużego ciśnienia na bagażnik i na miejsce w środku

 

przebieg planowany ~10 tkm rocznie

budżet 10-15 kpln (wiadomo im mniej tym lepiej :] aczkolwiek jak znajdę coś wartego to mogę nagiąć budżet o jakieś +1 kpln)

zasilanie: PB/PB+LPG

rocznik: jak najmłodszy :] ale minimum 2008

nadwozie - zwykłe 5D

 

pytania:

1. z tego co się doczytałem aveo 1,2 miały problem jakiś ze skrzyniami biegów - OCB, co się z tym wiąże, czego unikać, jak rozpoznać itp.?

2. jaki silnik pod LPG najlepiej (raczej nie biorę pod uwagę gazowania sparka - tylko aveo/lacetti) - auto ma być na kilka lat wiec w dłuższej perspektywie się opłaci - jednocześnie nie mam ciśnienia na nie wiadomo jak duży silnik - ma to w miarę sprawnie jechać (tak wiem że wg AK w miarę sprawnie to 200KM+ :] ale dla mnie wystarczy max. 13 sekund do setki)

3. jak ze rdzą w tych autach? jeżeli chwyta to gdzie zazwyczaj?

4. jakie inne typowe usterki?

5. jakieś porady około-zakupowe ?

1. Tylko wersja 72KM - należy jej unikać nie tylko z powodu skrzyni ale i tego silnika który nie jedzie a pije ;)

2. 1.4 który występował w lacetti i aveo , oraz 1,6 z lacetti. One nie tylko się do LPG świetnie nadają, ale wręcz proszą 😄

3. Lacetti i aveo są dobrze zabezpieczone przed rudą, ale w sparku bywało już bardzo różnie.

4 i 5 - nic szczególnego się nie działo - sprawdzamy tak jak każde inne auto. Szukać auta z Polski. Dziwnym trafem praktycznie wszystkie poważniejsze usterki odnotowane na tym kąciku dotyczyły sprowadzonych perełek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jaruga napisał:

1. Tylko wersja 72KM - należy jej unikać nie tylko z powodu skrzyni ale i tego silnika który nie jedzie a pije ;)

2. 1.4 który występował w lacetti i aveo , oraz 1,6 z lacetti. One nie tylko się do LPG świetnie nadają, ale wręcz proszą 😄

3. Lacetti i aveo są dobrze zabezpieczone przed rudą, ale w sparku bywało już bardzo różnie.

4 i 5 - nic szczególnego się nie działo - sprawdzamy tak jak każde inne auto. Szukać auta z Polski. Dziwnym trafem praktycznie wszystkie poważniejsze usterki odnotowane na tym kąciku dotyczyły sprowadzonych perełek. 

a tych 1,2 były różne wersje? i były tylko w aveo czy w innych też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DZIDA napisał:

a tych 1,2 były różne wersje? i były tylko w aveo czy w innych też?

W Oplu Corsa tez byly. T250 1.2 72/84KM 1.4 83/94/100 czasem jeszcze 1.4 8V da sie trafic. T300 1.2 70/86 1.4 100KM i 1.4T 140Km - to jest perelka nadaje sie do gazu i po chipie ma 170KM :jem:  Jest tez gdzies 1.6 115KM ale on najczesciej byl laczony z automatem.

 

Jak skupisz sie na samochodach z PL to zostaja Ci 1.2 i 1.4. Osobiscie Sparkiem jezdzilem z wypozyczalni ale u nas model niszowy. Lacetti ma duzo czesci wspolnych z Astra a Aveo z Corsa.

 

Ja bym sie na Aveo skupil.

Edytowane przez wujekcybul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet jest na ładnego lacetti 1.4 / 1.6 z pierwszej ręki i takie auta bym oglądał.

Ewentualnie aveo T250, choć tu moim zdaniem auto za tą samą cenę, a jednak komfort gorszy. Jedynym plusem może być mniejsze spalanie wersji 1.2 84KM.

(wydaje mi się też, że skrzynia biegów w aveo T250 1.2 też wymagała obsługi - wymiany oleju - co 30kkm, jak jakiś Janusz tego nie robił to może być różnie z jej stanem)

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎10‎-‎21 o 21:34, Jaruga napisał:

1. Tylko wersja 72KM - należy jej unikać nie tylko z powodu skrzyni ale i tego silnika który nie jedzie a pije ;)

a w wersji 84 KM skrzynia była OK?

Dnia ‎2018‎-‎10‎-‎21 o 21:34, Jaruga napisał:

2. 1.4 który występował w lacetti i aveo , oraz 1,6 z lacetti. One nie tylko się do LPG świetnie nadają, ale wręcz proszą 😄

i taki jest zamiar żę jeżeli kupię coś z 1,4 to od razu pod gaz

Dnia ‎2018‎-‎10‎-‎21 o 21:34, Jaruga napisał:

3. Lacetti i aveo są dobrze zabezpieczone przed rudą, ale w sparku bywało już bardzo różnie.

Tzn. ?? jakieś charakterystyczne miejsca wykwitów były?

Dnia ‎2018‎-‎10‎-‎21 o 21:34, Jaruga napisał:

4 i 5 - nic szczególnego się nie działo - sprawdzamy tak jak każde inne auto. Szukać auta z Polski. Dziwnym trafem praktycznie wszystkie poważniejsze usterki odnotowane na tym kąciku dotyczyły sprowadzonych perełek. 

a rzuciło mi się w oczy aveo t250 1,4 z automatem....

 coś wiadomo o automatach w aveo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DZIDA napisał:

a w wersji 84 KM skrzynia była OK?

Na pewno 72KM była specjalnej troski. Co do 84 to nie wiem. Po prostu unikaj 1.2 i tyle ;)

 

Godzinę temu, DZIDA napisał:

i taki jest zamiar żę jeżeli kupię coś z 1,4 to od razu pod gaz

No i to jest dobra droga. Nie bój się też 1.6 = pali praktycznie tyle samo a lepiej jedzie. Obydwa silniki są trwałe. 

 

Godzinę temu, DZIDA napisał:

Tzn. ?? jakieś charakterystyczne miejsca wykwitów były?

Widziałem kilka egzemplarzy sparka z solidnymi purchlami na nadkolach i progach

 

Godzinę temu, DZIDA napisał:

a rzuciło mi się w oczy aveo t250 1,4 z automatem....

 coś wiadomo o automatach w aveo?

Nie kombinuj ;) bierz to co się w PL sprzedawało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Silnik B12S w Aveo T200 2007: 180 tkm i cieknie olej, poza tym żadnych problemów. Wymieniony rozrząd z pompą 2x (teraz będzie trzecia), świece, kable WN oraz rura dolotu powietrza bo sparciała i dziury się pojawiły. Ten silnik ma chyba regulację zaworów szklankami lub płytkami więc nie wiem czy opłaci się gazować przy przebiegach 10tkm rocznie. Chłodnica wody padła dość szybko, po prostu któregoś dnia rano pojawiła się wielka plama na parkingu i nie było płynu.

Problem ze skrzynią biegów jest taki że mechanizm zmiany nie dość że jest na linkach to jeszcze lewarek łapie luzy. Oryginalny olej zlany po 50tkm (zalecana wymiana co 60tkm) wyglądał całkiem dobrze, następnie zalana półsyntetykiem wymienionym po kolejnych 100tkm. Innych problemów nie zaobserwowano. Sprzęgło padło dość szybko aczkolwiek podejrzewam że poprzednia właścicielka się do tego przyczyniła w warszawskich korkach.

Ruda atakuje miejscami, najbardziej ucierpiały lewe tylne drzwi: na górze od strony szyby i na dole. Rdzewieją zgrzewy przy zamku na pokrywie bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

no i zanabyłem w czwartek Sparka 1,2 z 2010 r....

teraz serwis podstawowy, trochę $$$ na uzupełnienie braków wyposażenia (zapas, lewarek, półka bagażnika itp.) i usunięcie drobnych pierdół kosmetycznych (pęknięty boczek drzwi, dziura w fotelu kierowcy)

DObrze żę cena była niezła to jest na to budżet....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2019 o 23:02, DZIDA napisał:

no i zanabyłem w czwartek Sparka 1,2 z 2010 r....

teraz serwis podstawowy, trochę $$$ na uzupełnienie braków wyposażenia (zapas, lewarek, półka bagażnika itp.) i usunięcie drobnych pierdół kosmetycznych (pęknięty boczek drzwi, dziura w fotelu kierowcy)

DObrze żę cena była niezła to jest na to budżet....

To jest jeszcze ten zmodernizowany matiz M250 czy już ta nowa konstrukcja M300?  Jeśli M250 to raził bym przeglądnąć go pod kątem korozji bo delikatnie mówiąc nie była to mocna tej konstrukcji ;)

W sensie że przez 8-10 lat było OK, a później nagle znika w oczach 😄

 

A poza tym wnętrze było dość trwałe, więc ubytki o których mówisz świadczą albo o dużym przebiegu, albo niedbałym właścicielu albo o przygodach.

Wygląda na auto od handlarza a wiec bądź czujny. Obserwuj poziomy płynów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jaruga napisał:

To jest jeszcze ten zmodernizowany matiz M250 czy już ta nowa konstrukcja M300?  Jeśli M250 to raził bym przeglądnąć go pod kątem korozji bo delikatnie mówiąc nie była to mocna tej konstrukcji ;)

W sensie że przez 8-10 lat było OK, a później nagle znika w oczach 😄

 

A poza tym wnętrze było dość trwałe, więc ubytki o których mówisz świadczą albo o dużym przebiegu, albo niedbałym właścicielu albo o przygodach.

Wygląda na auto od handlarza a wiec bądź czujny. Obserwuj poziomy płynów itp.

M300

przebieg zweryfikowany... historia też

stan przyzwoity... nie ma tragedii.. bardziej obstawiam niedbały właściciel, bo tylko u kierowcy jest problem z mały problem z fotelem i z boczkiem a reszta OK.... od spodu tez ładnie wygląda....

parę zł na zestaw startowy, trochę kosmetyki i własnej pracy (część już ogarnąłem) itp.... i będzie git malina.... w PL handlarz go nawet nie zdążył Plakiem prysnąć... :] jak stał tak przywieźli

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.