Skocz do zawartości

Niezbyt mocny, średniej klasy głośnik na suba - co polecacie


sebak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Będę miał do dyspozycji JBL GTO 4000, w boczkach mam głośniki, które niskiego basu nie dają, a więc czas pomyśleć o subie. Wiem, że wzmacniacz demonem mocy/jakości nie jest, niektórzy pewnie zganią że JBL to szajs (bo i pewnie tak jest), ale chciałbym zmostkować 2 kanały i wstawić jakiegoś subika. Skrzynkę pewnie zbuduję sobie sam, jeszcze nie wiem dokładnie jaką, ale o to może Was innym razem pomęczę smile.gif Zostaje sprawa głośnika. Wzmacniacz jest niby 4x50W RMS (przy 4 ohm), przy mostku niby 2x150W. A więc żaden Carpower niby 500W RMS to to nie jest. Ale co byście polecili, jaki głośnik, który optymalnie zagra pod tym wzmacniaczem? Najlepiej taki, który wzmacniacz oczywiście uciągnie, ale może być też z nadmiarem na ewentualną - raczej dalszą - przyszłość? Wstępnie mógłbym wydać w sumie sam nie wiem 200-350 zł może. Przyjmę wszystkie sugestie, byle nie buszmany:D - może jakiś Hertz, JBL (ups)?

Pozdrawiam,

sebak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym brał coś ze stajni rockforda np to:

> http://www.allegro.pl/item106541830_subwoofer_rockford_fosgate_25cm_200w_uzywany.html

> lub to:

> http://www.allegro.pl/item106835730_mobil_audio_illusion_30cm_skrzynka_zamknieta.html

Oj oj oj Rockford to chyba za wysoko dla mnie. Myślałem raczej o czymś nowym (sorki, ale używki bez sprawdzenia to bym raczej nie brał - chyba że od kogoś znajomego - ale to moje indywidualne zdanie). Myślałem o czymś klasy średniej, albo nawet z niższej średniej lub wyższej gorszej zeby.GIF - najlepiej sam głośniczek (taniej wyjdzie) smile.gif

Pozdrawiam,

sebak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepne sie pod temat poniewaz jestes w podobnej sytuacji.

> W sumie to wiem co bym chcial ale niemam na to kasy wiec zaczynam

> szukac czegos z nizszej polki cenowej.

> Co myslisz o ofercie PB na stronie Essa ?

PB jest dosc fajny i w tej cene ciezko cos lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujecie PB, więc się podporządkuję smile.gif Coś koło 350-360 zł kosztuje 30cm głośniczek, a więc znośnie. A odnośnie skrzynki z BR (Bass Reflex?), to czy macie jakieś fajne schemaciki konstrukcji czegoś takiego?

Pozdrawiam,

sebak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> PB będzie OK, ale może JL10W0 ? - jest delikatniejszy i milszy dla

> ucha.

> Z PB w BR zyskasz napewno więcej dB .

No to przemyślę jeszcze tę kwestię. PB taniej troszkę wyjdzie. A poza tym myślałem, żeby kupić skrzynkę PB:

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178,181&kid=181&pid=1072

W sumie, żeby zbudować samemu skrzynkę to trochę wyjdzie - MDF, kanał BR (z 60 zł pewnie), materiał, inne duperele. Pewnie ze 150 zł albo i więcej się uzbiera, więc może lepiej kupić fabryczną skrzynkę za np. 200zł więcej niż głośnik?

Pozdrawiam,

sebak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja propouje taki glosnik Lanzar

> Mam go w skrzyni z BR i zasilany jest wzmacniaczem CarPower HBP 604

> i gra to naprawde super. Bardzo mocny bass

O kolejna ciekawa (szczególnie cenowo) propozycja. W sumie mój wzmacniaczyk chyba troszkę słabszy jest (chyba) od w/w Carpowera, a głośnik ma niby 500W rms (ciekawe jak to jest w stosunku do PB czy wzpomnianego JL).

Pozdrawiam,

sebak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, żeby zbudować samemu skrzynkę to trochę wyjdzie - MDF, kanał BR (z 60 zł pewnie), materiał, inne duperele. Pewnie ze 150 zł albo i więcej się uzbiera, więc może lepiej kupić fabryczną skrzynkę za np. 200zł więcej niż głośnik?

> Pozdrawiam,

> sebak

MDF na skrzynke >20l (bez BR) kosztowal mnie 26zl + 6zl klej + 12zl wkrety do drewna (te na imbusa).

Oczywiscie do tego nalezy doliczyc satysfakcje z budowy 270751858-jezyk.gif

Co do JL Audio 10W0 to pewnie food.gif tylko gdzie go dostac w rozsadnej cenie ? Nowego oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ja propouje taki glosnik Lanzar

>Mam go w skrzyni z BR i zasilany jest wzmacniaczem CarPower HBP 604 i gra to naprawde super. Bardzo mocny bass

Jak to ma być na samego suba to lepiej za tą cene wziąć Lanzar Max 12 + Carpower HPB 1502, ten wzmacniacz będzie mocniejszy i głośnik pokaże co potrafi, a na suba wystarczą 2 kanały. Ewentualnie CarPower HPB-602 za 208 zł, jak wystarczy taka moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam bym wzial 10 i zamknieta.

Rozumiem, że o JL chodzi. W zasadzie mógłbym zakupić JL Audio 10W0-4 (25cm) lub PB-B1254v.2 Black (30 cm) lub PB-C125D-4v.2 Chrome (30cm). Który z w/w głośników będzie ładniej grał? JL ma 25 cm, na większy/droższy raczej sobie nie pozwolę, PB trochę większe są przy niższej cenie.

I teraz pytanie - jaką skrzynię zbudować do w/w głośników? Czy 40 litrów bez BR będzie odpowiednia? Jeżeli ktoś z Was ma przykładowe wymiary takiej skrzynki, to bym poprosił.

Pozdrawiam,

sebak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do budowy skrynek, nie jest tak kolorowo:

- tkanina obiciowa 12-3 ,- za mb

- mdf 19mm 1m2 = 46,- (leroy Merlin - W-wa)

- klej, wkręty i wygłuszenie do środka też troche kosztuje, port do kableków ew. BR.

Solidnie poniżej 100pln`ow skrzynki pod 30cm głosnik sie nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JL10W0 - około 20 litrów(a nawet ciut mniej) CLOSED.

No i szlag by to trafił. Sprawę audio odkładam na drugi plan ! Wczoraj zaliczyłem dupowjazd w moje auto. A w tym dniu właśnie wzmacniacz przyszedł i grubsze kabelki przeciągnąłem do drzwi (2,5mm2) frown.gif

Pozdrawiam,

sebak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli coś nie jest produkowane to musisz poszukać w sklepach ca byc

> może coś im jeszcze zostało w magazynie lub na allegro

na allegro były chyba jakieś subiki z tymi głośnikami. cena ok 550 o ile dobrze pamiętam.

pozdrawiam,

sebak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobrywarsztat

> Kontakt :

> ul. Postępu 21

> 02-676 Warszawa

> (0-22) 853 59 18

> (0) 501030506

> (0) 501100923

> [email protected]

> Kilka dni temu jeszcze był, zadzwoń (sprzedają tez przez allegro)

Napisałem gdzie był i pewnie jeszce jest, wiec nie wałkować tylko zadzwoń. Chciałeś z All i możesz mieć.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.