Skocz do zawartości

Pomiar Map sensora


mickee

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mierzył ktoś z Was na pracującym silniku napięcia pomiędzy stykami środkowym i prawym. W zależności od wartości podciśnienia napięcie powinno się zmieniać.U mnie po zapaleniu silnika spada poniżej 1V i dodawanie gazu nie zmienia odczytów. Wychodzi na to że albo mam zwalony map sensor albo silnik zasysa cały czas tak samo niezależnie od obrotów. Prosiłbym o jakieś porady (nie mam pompki podciśnieniowej) bo nowy trochę dużo kosztuje a chcę mieć całkowitą pewność czy musze go kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAP masz sprawny.

Jak wolno dodajesz gazu to silnik zdąży łyknąć dodatkowe powietrze i ciśnienie się nie zmienia, a jak depniesz na chwilę to napięcie powinno wzrosnąć (podciśnienie w dolocie maleje).

U mnie jest 0,9V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja robiłem mały hard-core: podłączałem woltomierz do styków, wężyk z

> kolektora w japę i zasysałem bardzo ładnie było widać zmiany

> wskazania na woltomierzu...

No właśnie chciałem też zrobić test "gębowy" ale nie dałem rady ściągnąć wężyka. Za słabo się zasadziłem na niego, a i deszcz zrobił swoje-nie chciało mi się dłużej z tym walczyć.Dzisiaj będzie ciąg dalszy testów. Dzięki za info i pocieszenie że powinno być OK. Już miałem wizję na pozbycie się conajmniej 120zł. zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.