Skocz do zawartości

Sonda lambda - padła


jakub77

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie padła mi sonda lambda wykazuje to kod natomiast żadnej zmiany z zachowaniem silnika nie zaóważyłem, spalanie w normie kontrolka silnika się nie pali nawet nie zapala w czasie jazdy a kod wyskakuje 13 (brak sygnału sondy lambda). Co radzicie wymieniać czy zostawić. sondę wymieniłem jakiś rok temu kupiłem z allegro i już by padła. i jeszcze jedno gdzie kupić nową bo tych z allegro już bym nie chciał kupować może ktoś ma sprawdzony jakiś sklep ewentualnie jakiegoś sprzedawcę z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie padła mi sonda lambda wykazuje to kod natomiast żadnej

> zmiany z zachowaniem silnika nie zaóważyłem, spalanie w normie

> kontrolka silnika się nie pali nawet nie zapala w czasie jazdy a

> kod wyskakuje 13 (brak sygnału sondy lambda). Co radzicie

> wymieniać czy zostawić. sondę wymieniłem jakiś rok temu kupiłem

> z allegro i już by padła. i jeszcze jedno gdzie kupić nową bo

> tych z allegro już bym nie chciał kupować może ktoś ma

> sprawdzony jakiś sklep ewentualnie jakiegoś sprzedawcę z

> allegro.

Niech się kolega cieszy że ta z allegro wytrzymała rok... moja padła po pół roku jak nie krócej potem była sonda ze sklepu "uniwersalna" która wytrzymała 2 dni a teraz mam blisko od roku thomson-dello czy coś takiego ale najlepsze to ponoć te ze znaczkiem GM do kupienia np u kącikowych kolegów na których namiary masz w FAQ.

Chociaż jeśli kolega nie ma żadnych objawów to ja wiem... moja astra to żłopała w trasie 10litrów jak sonda padła. No i te 700km znad morza do Lublina w nocy przy dającym po oczach check-u"... co prawda astra miała niezłego kopa okupionego znikającym z baku paliwem w tempie co najmniej błyskawicznym

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech się kolega cieszy że ta z allegro wytrzymała rok... moja padła

> po pół roku jak nie krócej potem była sonda ze sklepu

> "uniwersalna" która wytrzymała 2 dni a teraz mam blisko od roku

> thomson-dello czy coś takiego ale najlepsze to ponoć te ze

> znaczkiem GM do kupienia np u kącikowych kolegów na których

> namiary masz w FAQ.

> Chociaż jeśli kolega nie ma żadnych objawów to ja wiem... moja astra

> to żłopała w trasie 10litrów jak sonda padła. No i te 700km znad

> morza do Lublina w nocy przy dającym po oczach check-u"... co

> prawda astra miała niezłego kopa okupionego znikającym z baku

> paliwem w tempie co najmniej błyskawicznym

> Pozdrawiam

a ile dałes za tą ostatnią sondę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile dałes za tą ostatnią sondę

Ja mam jednoprzewodową:

z alegro 60PLN

uniwersalna 100PLN

i ten thomson 140PLN

"orginał" ze znaczkiem GM też kosztował 140PLN ale akurat nie było a ja na szybko potrzebowałem

Także jak widać oszczędność prawie żadna i jak to mówią "tanie mięso to psy jedzą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a na tej oryginalnej to ile już jeżdzisz?

No więc tak na allegrowej przejechałem jakieś 6-7miesięcy : 7000km

Uniwersalna ze sklepu : 2dni 300km

Thomson : od sierpnia jakieś 14-15tysięcy km

orginał : nie mam...

Z ciekawości chciałem znaleźć swój stary temat który założyłem w sierpniu i ogrom problemu z sondami może opisywać ilość wyników: z ostatnich 2 lat hasło "sonda lambda" wyrzuciło 1954posty...

A oto mój temat z wakacji może coś koledze wyjaśni się z tego tematu: Jakiej firmy sonde kupić a jaką sobie darować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem w ciągu 50 tys 4 razy sonde miałem orginalna ,zamiennik uniwersalna i teraz orginal .na tej ostatniej jezdze jakies 8 tys i jak robie trase do pracy ok 8 km to sie zapala kontrolka ale innych objawow brak. a jesli jade 50 i wiecej kilometrow to sie tylko zapali tak na mniej wiecej 10 minut i spokuj nic zero świecenia.Kod mi wyskakuje tylko :uboga mieszanka"i nie wiem tez co robic puki co jezdze i mysle co z tym fantem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.