Skocz do zawartości

kontrolka od ładowania w c3


pece

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam c3 od 2 lat i niestety pojawiły sie problemy przy uzytkowaniu. Przy deszczowej pogodzie zapala sie kontrolka braku ładowania. Ostatnio problem nasilił sie ze względu na ciągle padający śnieg. Kontrolka zapala sie w kilka minut po uruchomieniu silnika i gaśnie po kilku kilometrach ( po nagrzaniu silnika). Ostatnio jednak ze wzgledu na bardziej mokra pogode kontrolka akumulatora zapala się nawet przy nagrzanym silniku. Testy w serwisie nie wykryły niczego. Sugeruja mi wymiane alternatora. Jesli wiecie cos na temat tego typu usterek prosba o info.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Testy w

> serwisie nie wykryły niczego. Sugeruja mi wymiane

> alternatora.

Nie wiem co to za serwis robił, ale chyba jakiś kiepski skoro sugerował wymianę alternatora.

Jeśli masz dostęp do woltomierza to sprawdz najpęcia przy wył i wł silniku. Powinno być przy wyłączonym ok 12,8 V a przy włączonym ok 14 V zrób też test pod obciążeniem (światła drogowe, ogrzewania tylniej szyby itp). Jeśli napięcia będa poprawne a kontrolka nadal się świeci to coś jest winne w alternatorze (ale nie cały alternator !!). Trzeba skontrolować jakość szczotek, pierścieni ślizgowych oraz komutator. Jak nie potrafisz zrobić tego samemu to polecam zakład http://www.elex.com.pl/ wjazd od ul Stawki.

Chyba że nie jestes z wawy to udaj się do elektryka samochodowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.