Skocz do zawartości

oslony


mariuszzubocza

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy sa jakies oslony plastkowe drzwi do fiata 3 drzwiowego, aby nie

> rdzewialy?? Ew. Gdzie to mozna kupic.

Nawet jekby były, to nie sądzę, żeby coś pomogło. Ruda zjada drzwi od środka. Najlepszą metodą jest dbanie o dolne krawędzie. Raz na dwa miech ściągnąć boczki, wyczyścić i wysuszyć. Dodatkowo możesz czym chlapnąć przed rdzą.

Z drzwiami jest ten problem, że na dole mają one otworki na odprowadzanie wody. Tyle tylko, że wuda nimi nie spływaw pełni, tylko zalega w dolnej krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze możesz pomalować drzwi na czarno i rdze bedzie mniej widać

Ja osobiście mam taki fabryczny luksus w uniaku. Drzwi poniżej listwy są na czarno. Jedyna zaleta tych czarnych pasów, to możliwość zamalowania rudej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja osobiście mam taki fabryczny luksus w uniaku. Drzwi poniżej listwy

> są na czarno. Jedyna zaleta tych czarnych pasów, to możliwość

> zamalowania rudej.

mi w tamtym roku majster proponował takie wyjscie jak mi drzwi robił, ale sie nie zdecydowałem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mi w tamtym roku majster proponował takie wyjscie jak mi drzwi robił,

> ale sie nie zdecydowałem

I bardzo dobrze. smile.gif Najśmieszniejsze jest to, że ASO jak kupowaliśmy auto te czarne pasy uznawał jako dodatkowa opcja, oczywiście płatna (jakieś grosze). Ale nadal nie rozumię, jak można pomalować całe dzrzwi w kolor auta i dopiero potem czarne pasy, czyli tak jak mam w moim (fabrycznie) screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jekby były, to nie sądzę, żeby coś pomogło. Ruda zjada drzwi od

> środka. Najlepszą metodą jest dbanie o dolne krawędzie. Raz na

> dwa miech ściągnąć boczki, wyczyścić i wysuszyć. Dodatkowo

> możesz czym chlapnąć przed rdzą.

> Z drzwiami jest ten problem, że na dole mają one otworki na

> odprowadzanie wody. Tyle tylko, że wuda nimi nie spływaw pełni,

> tylko zalega w dolnej krawędzi.

Nawet jak spływa otworkami to wlewa się w felcowanie blach.

Niby jest to uszczelnione, ale pewnie się szybko rozszczelnia i efekty widać po każdej zimie.

Jeszcze ze 3 zimy i nie bede miał problemu, bo szpachla chyba nie będzie rdzewieć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze możesz pomalować drzwi na czarno i rdze bedzie mniej widać

to nie jest smieszne nono.gifzlosnik.gif ja tak kiedyś malowałem jak uniak był jeszcze taty - malowanie odbywało się co roku smile.gif z tym że co roku pasek czarnego szedł coraz wyżej zlosnik2.gif - a jak ja przejałem uniaka to zronbiłem blacharke i malowanko i narazie mam spokój waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jak spływa otworkami to wlewa się w felcowanie blach.

> Niby jest to uszczelnione, ale pewnie się szybko rozszczelnia i

> efekty widać po każdej zimie.

Dlatego jak będę teraz robił drzwi to w środku położę warstwę silikonu i po kątem skieruję do otworków, żeby woda sobie swobodnie spływała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego jak będę teraz robił drzwi to w środku położę warstwę

> silikonu i po kątem skieruję do otworków, żeby woda sobie

> swobodnie spływała.

Silikon się przynajmniej nie rozeschnie hmm.gif (chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym ewentualnym minusem jest to, że sylikon, który odpadnie zatka Ci spływki w drzwiach. A te spływki są najważniejsze jeśli chodzi o korozję, drzwiczki nie moga trzymać wody.

Swoją drogą nie wiem czy sylikon odpadnie czy nie, ale wiem, że w niskich temperaturach zmienia swoje właściwości - mam antenę montowana na jedną śrubę sciana.gif i przesmarowałem powierzchnię błotnika do której przylega sylikonem. Jak jest ciepło to jest OK ale w zimnie lata jak nie powiem kto po pustym sklepie.

Chyba najciekawszy pomysł to przy robieniu blacharki zalać zdrowy goły metal cyną (oczywiście nie całe drzwi ale miejsca w których rodzi się korozja). Cyna tak jak cynk nie koroduje, w dodatku łatwo położyć cienką warstwę, więc będzie to uniacz ocynowany palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.