Skocz do zawartości

Fiat Panda II Tylna klapa nie otwiera się zdalnie


Jose Abreu Diaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Pandę II 2011r. od paru miesięcy nie otwiera się klapa tylna na pilot. Jak klikam na guzik przednich drzwi to siłownik reaguje (słychać stukot) i 4 zamki się otwierają za wyjątkiem bagażnika. Klameczka plastikowa przy listwie oświetlenia tablicy daje dzwięki na  całej długości (stukoty) i z tego myślę, że mikrostik wewnętrzny działa ale zamek się nie otwiera. Pilot ma nową baterię. Poprzednio guzik otwierania drzwi przednie otwierał także bagażnik a do tego pilot zawiera także guzik dedykowany do otwierania bagażnika.  Ani jeden ani drugi guzik nie otwiera bagażnka. Wiem, że były podobne posty ale mój jest trochę inni . Proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozebrałem klapę, wewnątrz listwy wszystko wygląda czysto i beż śladu pęknięć kabli. Mikrostyk styka (widać i słychać) jak naduszam rączkę otwierającą. Lampki oświetlające tablicę rej działają, jedynie nie wiem czy prąd dociera do zamka i do mikrostyku, próbowałem sprawdzić prostym próbnikiem ale nie osiągnąłem przepływu prądu (oczywiście z włączonym prądem w stacyjce). Widaje mi się, że na klapie nie ma masy i każda wtyczka (do zamka i do listwy posiada końcówkę z masą, nie wiem czy się mylę (nie jestem elektrykiem). Czy z Waszego doświadczenia winien może to być ten mikrostyk? czy powinienem kupić całą listwę, tak jak radzą Włosi czy też może to być inny problem elektryczny? Proszę o radę. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2022 o 13:23, Jose Abreu Diaz napisał:

 Witam, poprawiam info: po demontażu zamka zauważyłem, że jest i siłownik klapy który jednak nie działa  (nie stuka) ale widok ma nowy. Za mopocą kabla próbowałem dostarczyć prąd z akumulatora ale chyba nie umiem podłączyć bo nic nie działało. Moja do Panda II, 2011r, 169, 69 KM, 1242 cm3. Wszystkie części są oryginalne. Chciałbym przesłać zdjęcia z rozbiórki klapy ale zajmują za dużo kB i nie przejdą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.