Skocz do zawartości

Land Rover Discovery II 4.0 V8


marycha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

prośba o pomoc lub odwiedzenia mnieod chęci zakupu :) 

Mam na oku Disco 4.0 V8 w gazie. Generalnie auto ma służyć jako baza na wypady na łono natury z namiotem, może kiedyś Rumunia i Bałkany.

Generalnie obejrzałem od spodu, przeszedł ścieżkę diagnostyczną bez uwag, rama generalnie zabezpieczona, posiada jakieś naleciałości rudej, silnik chodzi ładnie, skrzynia zmiania biegi też raczej bez zastrzeżeń.

 

To tyle z plusów.

Na desce świeci się kontrolka od ABS i TC oraz check (jest gaz).

Właściciel mówi, że kasuje błedy i może trochę pojeździć zanim się zaświeci ponownie.

 

W związku z powyższym mam pytanie, co to może być z tym ABS i TC oraz potencjalne koszty naprawy.

 

Kolejna sprawa to opinia o tym silniku, czy robi się rozrząd, czy można samemu, czy lepiej warsztat, jakie koszty.

 

Może ktoś poleci serwis w Warszawie w okolicach Piaseczna najlepiej.

 

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 20:56, marycha napisał(a):

W związku z powyższym mam pytanie, co to może być z tym ABS i TC oraz potencjalne koszty naprawy

 

Ja bym założył że jeśli to byłaby pierdoła to właściciel by to jednak naprawił, chyba że celowo jeździ bez ABS tak jak ja w Patrolu żeby lepiej kontrolować auto w terenie.

 

A może być pierdoła typu przerwany kabelek albo czujnik do wymiany, kwestia diagnostyki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 20:56, marycha napisał(a):

Witam,

 

prośba o pomoc lub odwiedzenia mnieod chęci zakupu :) 

Mam na oku Disco 4.0 V8 w gazie. Generalnie auto ma służyć jako baza na wypady na łono natury z namiotem, może kiedyś Rumunia i Bałkany.

Generalnie obejrzałem od spodu, przeszedł ścieżkę diagnostyczną bez uwag, rama generalnie zabezpieczona, posiada jakieś naleciałości rudej, silnik chodzi ładnie, skrzynia zmiania biegi też raczej bez zastrzeżeń.

 

To tyle z plusów.

Na desce świeci się kontrolka od ABS i TC oraz check (jest gaz).

Właściciel mówi, że kasuje błedy i może trochę pojeździć zanim się zaświeci ponownie.

 

W związku z powyższym mam pytanie, co to może być z tym ABS i TC oraz potencjalne koszty naprawy.

 

Kolejna sprawa to opinia o tym silniku, czy robi się rozrząd, czy można samemu, czy lepiej warsztat, jakie koszty.

 

Może ktoś poleci serwis w Warszawie w okolicach Piaseczna najlepiej.

 

z góry dzięki

 obwodnicą skocz do MS AUTO, Jeździecka 20, Warszawa Wesoła

Marcin rozbiera Dyskoteki po ciemku i po omacku. Wszystkiego się dowiesz.

Polecam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.