Skocz do zawartości

Zimówki 255x40x20


bengamin

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zima się kończy, a ja już zaczynam się zastanawiać nad przyszłym sezonem to proszę o rekomendacje.

 

Poszukiwany komplet zimówek do "dynamicznego SUVa". Przez rozmiar zacisków hamulcowych, można zamontować zgodnie z homologacją 255x40x20, jest jeszcze opcja 21 cali ale jednak chcę mieć więcej powietrza w kole. Problem jest taki że mam dość ciężki podjazd do domu a nie chcę jakiś terenowych kostek.

 

Z własnych doświadczeń to zimówki Continentala i Pirelli (nie pamiętam już nazw) słabo dawały radę na Range Roverze i Outlanderze.

 

Mieliśmy też Frigo 2 i co ciekawe zachowywały się "jakby" lepiej od Continentala i Pirelli ale nie mogę tak tego porównać bo jeździły na przednionapędówce.

 

U siebie mam jakieś starsze Micheliny Primacy Aplin z bieżnikiem takim jak w załączeniu i spisują się najlepiej z wszystkiego co do tej pory miałem. Niestety nie widzę ich w tym rozmiarze a najchętniej kupiłbym takie same.

 

Proszę o rekomendację.

 

michelin-primacy-alpin-pa3.jpg

Edytowane przez bengamin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do szybkiej jazdy to wybierz cos co najlepiej spisuje sie na wodzie niekoniecznie na sniegu. Ja z koniecznosci bo zona koniecznie chciala zimowki mam Michelin Aplipne. W Q3 mam jakies GY i w sumie jesli chodzi o zachowanie przy normalnej jezdzie to nie ma roznicy ale jak sie cisnie to Michelin lepsze zwlaszcza przy ostrym hamowaniu na suchym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to wszystko jest kwestia jakimi predkosciami zamierzasz jezdzic zima. Generalnei ja w zimie nie jezdze powyzej 130 km/h wiec z indexem predkosci nie musze przesadzac, co redukuje koszty. 

 

Osobiscie zwrocilbym uwahe bardziej, jak zachowuje sie na sniegu a nie na wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szczególnie interesuje mnie prędkość, to że jest moc to raczej cieszy mnie odejście spod świateł niż szybka jazda.
Także prędkości raczej legalne + VAT

Bardziej zależy mi na bezproblemowym dojeździe do domu.

W obecnych mam jeszcze sporo bieżnika ale rocznikowo wstyd się przyznać. Jak ktoś będzie kupował odemnie ten samochód za kilka miesięcy to sam uczciwie powiem że jest drugi komplet kół z zimówkami ale opony to szrot.

Do nowego szukam czegoś co naprawde da rade w nieodśnierzonym terenie (dojazd do domu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Michellin albo Pirelli? Ja jeździłem pierwszą zimę na Pirelli i polecam, a kolega z kolei polecał Hankooka. Jak chcesz kupić po hurtowej cenie to na hurtopony.pl, można detalicznie też zamówić. Dostawa do domu normalnie. Wcześniej korzystałem z Oponeo ale bardzo podnieśli ceny i dużo osób narzekało na dłuższy czas dostawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.