Skocz do zawartości

Wiata drewniana na samochód


Pito

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Miał ktoś do czynienia z gotowymi wiatami 3x5m, dostępne Castoramie lub choćby tu: https://www.woodandplay.pl/Wiata-garazowa-Granit-I-300-x-500-cm-Slupek-210cm-p964/?ref=Google+Merchant+Center&gclid=Cj0KCQjwocShBhCOARIsAFVYq0grHlw_fMexdmX1CmzlsqCiM9wTWkqSsPjueV42eJV_pn9flIOyUQYaAuLpEALw_wcB

 

Jak wszystkie konstrukcje ogrodowe, tą też chciałem robić sam, mam gościa co mi dostarcza strugane kantówki i deski, do cięcia mam ukośnice, wiec w sumie nie problem to zrobić, ale jakby takie gotowe przyszło to by było wygodnie, tylko skręcić. Koszty pewnie podobne, nie licząc tych moich 2-3 godzin na docięcie i przygotowanie drewna. Tylko czy to stabilne i jakość tego drewna jest ok? Pamiętam jakiś domek ogrodowy z marketu u znajomego, to capił pleśnią już przy wyciąganiu z pudełka, stąd pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kalkulacje w odniesieniu do takiej wiaty:

https://allegro.pl/oferta/carport-wiata-garazowa-dwustanowiskowa-660x510-kvh-13487012267

Po podliczeniu wszystkich kosztów i porównaniu z kosztami samodzielnego wykonania wyszło mi, że jestem w stanie zaoszczędzić swoją pracą około 4kPLN.

@Pito poszukaj na allegro coś podobnego jak to co podlinkowałeś bo IMHO to straszna tandeta.

Edytowane przez misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiu napisał(a):

że jestem w stanie zaoszczędzić swoją pracą około 4kPLN.

No to już ładna oszczędność. U mnie nie ta skala, ale jak liczę po cenach drewna sprzed paru lat, to kantówka 10x10 strugana kosztowała kolo 18 zł, teraz pewnie z 25, a potrzebuje ich 25 m, to już jest lepiej jak 500 zł. Do tego deski na konstrukcję dachu pewnie też że 200-300 zł, dlatego zacząłem się zastanawiać nad gotowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pito napisał(a):

No to już ładna oszczędność. U mnie nie ta skala, ale jak liczę po cenach drewna sprzed paru lat, to kantówka 10x10 strugana kosztowała kolo 18 zł, teraz pewnie z 25, a potrzebuje ich 25 m, to już jest lepiej jak 500 zł. Do tego deski na konstrukcję dachu pewnie też że 200-300 zł, dlatego zacząłem się zastanawiać nad gotowcem.

U mnie kantówka 14x14 kosztuje 38.60 zł mb, strugana (13.5x13.5) to 53.00 zł mb.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Olleo napisał(a):

Cienkie krawędziaki, krótkie miecze - sam sobie odpowiedz.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie dlatego pytam. Jak ja bym to sam robił, to skopiowałbym konstrukcję tarasu, wymiary podobne, ale narażenie na śnieg duuuzo większe, bo zjeżdża cały śnieg z głównej połaci. I chyba tą droga pójdę, słupy i płatwy z 10x10, jedynie krokwie zrobię z desek 12 lub 14 cm na sztorc. Do tego miecze o długości odpowiedniej i powinno śmigać. Ewentualnie dołożę po słupie na środku, ale będzie utrudniać otwieranie drzwi.

 

 

IMG_20230409_214410.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego pytam. Jak ja bym to sam robił, to skopiowałbym konstrukcję tarasu, wymiary podobne, ale narażenie na śnieg duuuzo większe, bo zjeżdża cały śnieg z głównej połaci. I chyba tą droga pójdę, słupy i płatwy z 10x10, jedynie krokwie zrobię z desek 12 lub 14 cm na sztorc. Do tego miecze o długości odpowiedniej i powinno śmigać. Ewentualnie dołożę po słupie na środku, ale będzie utrudniać otwieranie drzwi.
 
 
IMG_20230409_214410.jpg.5c43a8bd80f9ca1f31b5f2fba7143c61.jpg
10x10 to na pergolę na tarasie, chyba że dasz więcej słupów i wiata tylko na 1 samochód, dość wąska. 14x14 przeważnie się robi.

Taras masz przymocowany do ściany z jednej strony, to Ci się nie chwieje. Nie wiem, jaką masz szerokość, ale wiata na 1 auto to 3m, długi na 5-6m. 8 mieczy na skrajnych słupach. Na długim boku 3 słupy minimum.

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.