Skocz do zawartości

Fotowoltaika/pompy ciepła dla firm


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam firm które złożyłyby oferty na rzeczy jak w tytule dla dużej inwestycji w mazowieckiem.

Polecicie kogoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2023 o 13:00, Marko33 napisał(a):

Szukam firm które złożyłyby oferty na rzeczy jak w tytule dla dużej inwestycji w mazowieckiem.

Polecicie kogoś ?

 

Możesz się odezwać do mnie na priv, dam Ci kontakt do bardzo ogarniętego człowieka z branży który Ci to zaofertuje. 

Sam bym się zajął, ale w lipcu wyjeżdżam i przez rok nie byłbym w stanie tego dopilnowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2023 o 23:50, technix napisał(a):

Vitovolt i masz GWARANCJĘ produkcji energii...

 

Gwarancji nie masz nigdy. Najlepszy panel zamontowany nieprawidłowo nie będzie pracował tak jak powinien. 

Żadna firma nie da Ci też gwarancji produkcji bo to samobój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bizz napisał(a):

 

Gwarancji nie masz nigdy. Najlepszy panel zamontowany nieprawidłowo nie będzie pracował tak jak powinien. 

Żadna firma nie da Ci też gwarancji produkcji bo to samobój. 

Może dać przy zachowaniu iluś lx na dachu, no ale niezależnie od pogody to raczej nikt nie daje ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bizz napisał(a):

 

Gwarancji nie masz nigdy. Najlepszy panel zamontowany nieprawidłowo nie będzie pracował tak jak powinien. 

Żadna firma nie da Ci też gwarancji produkcji bo to samobój. 

Da, wszystko zgodnie z normą.

Są normy, określające natężenie słońca.

Zadzwoń, pogadaj, potem wyrażaj zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, technix napisał(a):

Da, wszystko zgodnie z normą.

Są normy, określające natężenie słońca.

Zadzwoń, pogadaj, potem wyrażaj zdanie.

 

Nikt nie da gwarancji na produkcję. Nigdy. Zapędziłeś się po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, technix napisał(a):

Nie, nie zapędziłem.

Ciężko Ci przyjąć do wiadomości, że ktoś wie więcej od Ciebie?

 

Zaciekawiłeś mnie - bo chyba chodzi o jakąś inną gwarancję - inną niż gwarancja wydajności? Chcesz powiedzieć że firma zagwarantuje że będzie świecić słońce|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bizz napisał(a):

 

Nikt nie da gwarancji na produkcję. Nigdy. Zapędziłeś się po prostu. 

Nie wiem jak w indywidualnych umowach ale w dużych kontraktach, minimalna gwarantowana produktywność jest jak najbardziej jednym z parametrów w przetargach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, punktak napisał(a):

 

Zaciekawiłeś mnie - bo chyba chodzi o jakąś inną gwarancję - inną niż gwarancja wydajności? Chcesz powiedzieć że firma zagwarantuje że będzie świecić słońce|

Nie, chcę właśnie powiedzieć, że Viessmann, daje pisemną gwarancję na produkcję (czy jak to nazwałeś "wydajność"), ale po latach, nie uruchomieniową, jak inni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Chalek napisał(a):

Nie wiem jak w indywidualnych umowach ale w dużych kontraktach, minimalna gwarantowana produktywność jest jak najbardziej jednym z parametrów w przetargach.

 

Wydajność panela jest gwarantowana praktycznie przez każdego liczącego się producenta - natomiast kolega powyżej twierdzi że Viessmann może zagwarantować produkcję, co jest nieprawdą. 

Viessmann gwarantuje wydajność panela na okres 25 lat, że będzie nie mniejsza niż 80% liniowo po 25 latach. 

 

Gwarantowanie produkcji która jest w 100% zależna od pogody jest niemożliwe. 

Były firmy które próbowały zawierać w umowach "gwarancje produkcji" dla klientów ale albo były obarczone tysiącem wyłączeń, albo zawsze z dopiskami typu "jeżeli".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, technix napisał(a):

Nie, chcę właśnie powiedzieć, że Viessmann, daje pisemną gwarancję na produkcję (czy jak to nazwałeś "wydajność"), ale po latach, nie uruchomieniową, jak inni 

 

Nie, nie daje gwarancji na produkcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, technix napisał(a):

Nie, nie zapędziłem.

Ciężko Ci przyjąć do wiadomości, że ktoś wie więcej od Ciebie?

 

Ależ skąd, często przyjmuję do wiadomości własne błędy i uczę się nowych rzeczy. 

Reaguję też jak ktoś wypisuje bzdury. 

 

Zamontuj mi proszę instalację PV p mocy 6kW u wskazanego klienta i daj gwarancję produkcji na piśmie. Oczywiście sprzęt wybierasz Ty, projektujesz instalację Ty, ja się podporządkuję. 

Kara umowna za brak produkcji będzie wpisana w umowę i będzie wynosiła 1 milion złotych za każdy rok bez produkcji minimum 80% mocy paneli w każdym z 25 lat. 

Instalacja 6 kW, budżet 40000 PLN - zarobisz z dyszkę na luzie. 

Enjoy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bizz napisał(a):

 

Ależ skąd, często przyjmuję do wiadomości własne błędy i uczę się nowych rzeczy. 

Reaguję też jak ktoś wypisuje bzdury. 

 

Zamontuj mi proszę instalację PV p mocy 6kW u wskazanego klienta i daj gwarancję produkcji na piśmie. Oczywiście sprzęt wybierasz Ty, projektujesz instalację Ty, ja się podporządkuję. 

Kara umowna za brak produkcji będzie wpisana w umowę i będzie wynosiła 1 milion złotych za każdy rok bez produkcji minimum 80% mocy paneli w każdym z 25 lat. 

Instalacja 6 kW, budżet 40000 PLN - zarobisz z dyszkę na luzie. 

Enjoy!

Na podzespołach Viessmann, lekko 👍

I sorry, ale mając ich autoryzację, nie Ja (Wykonawca) dobieram urządzenia i daję gwarancję, tylko Oni.

Przykro mi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, technix napisał(a):

Na podzespołach Viessmann, lekko 👍

I sorry, ale mając ich autoryzację, nie Ja (Wykonawca) dobieram urządzenia i daję gwarancję, tylko Oni.

Przykro mi 

 

Producent daje gwarancję na produkcję instalacji fotowoltaicznej.

 

Coraz lepiej. Potęga ignorancji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2023 o 21:44, bizz napisał(a):

 

Ależ skąd, często przyjmuję do wiadomości własne błędy i uczę się nowych rzeczy. 

Reaguję też jak ktoś wypisuje bzdury. 

 

Zamontuj mi proszę instalację PV p mocy 6kW u wskazanego klienta i daj gwarancję produkcji na piśmie. Oczywiście sprzęt wybierasz Ty, projektujesz instalację Ty, ja się podporządkuję. 

Kara umowna za brak produkcji będzie wpisana w umowę i będzie wynosiła 1 milion złotych za każdy rok bez produkcji minimum 80% mocy paneli w każdym z 25 lat. 

Instalacja 6 kW, budżet 40000 PLN - zarobisz z dyszkę na luzie. 

Enjoy!

Yyy.

Ogarnij się.

Pierwszy lepszy kontrakt u mnie. Farma ma też górny CAP mocowy wynikający z DUŚ.

To że Ty czegoś nie robiłeś nie znaczy że tak jest wszędzie.

Czemu akurat 80%. To się przecież wylicza np helioscopem i wrzuca w warunki umowy. 

 

20230522_090100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chalek napisał(a):

Yyy.

Ogarnij się.

Pierwszy lepszy kontrakt u mnie. Farma ma też górny CAP mocowy wynikający z DUŚ.

To że Ty czegoś nie robiłeś nie znaczy że tak jest wszędzie.

Czemu akurat 80%. To się przecież wylicza np helioscopem i wrzuca w warunki umowy. 

 

20230522_090100.jpg

 

 

Chętnie podrążę ten temat - "aby osiągnęła deklarowaną przez Wykonawcę produktywność roczną na poziomie nie mniejszym..." itd. 

Wskaż mi tu GWARANCJĘ produktywności wpisaną w umowę.

 

Ja Ci wszystko mogę policzyć, w 95% przypadków wyliczenia będą zgodne z produkcją, ba, wręcz będą ją delikatnie przewyższały bo robi się to z odpowiednim zapasem. Ale od tego do ZAGWARANTOWANIA produkcji jeszcze bardzo daleko.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bizz napisał(a):

 

 

Chętnie podrążę ten temat - "aby osiągnęła deklarowaną przez Wykonawcę produktywność roczną na poziomie nie mniejszym..." itd. 

Wskaż mi tu GWARANCJĘ produktywności wpisaną w umowę.

 

Ja Ci wszystko mogę policzyć, w 95% przypadków wyliczenia będą zgodne z produkcją, ba, wręcz będą ją delikatnie przewyższały bo robi się to z odpowiednim zapasem. Ale od tego do ZAGWARANTOWANIA produkcji jeszcze bardzo daleko.

🤦

No wybacz ale nie mogę Ci tu wkleić całej treści umowy :)

Jest taki dupny paragraf o nazwie Gwarancje. Tam się to znajduje.

 

Ale Ty wiesz lepiej. 

EOT z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc ja również nie nazwałbym takiego sformułowania "Gwarancją".

Mało tego, w projekcie mojej domowej elektrowni znajduje się zapis: "Deklarowana wartość produkcji rocznej jest obliczona na podstawie narzędzi statystycznych i modeli matematycznych i nie może być podstawą do dochodzenia roszczeń między wykonawcą i zamawiającym dotyczących faktycznej ilości energii wytworzonej przez instalację".

Oczekiwałbym stwierdzenia typu: "Instalacja wyprodukuje w roku 2024 co najmniej tyle i tyle kWh" - ale firma jak widać bierze pod uwagę "pewną" nieprzewidywalność pogody....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.05.2023 o 11:35, punktak napisał(a):

Szczerze mówiąc ja również nie nazwałbym takiego sformułowania "Gwarancją".

Mało tego, w projekcie mojej domowej elektrowni znajduje się zapis: "Deklarowana wartość produkcji rocznej jest obliczona na podstawie narzędzi statystycznych i modeli matematycznych i nie może być podstawą do dochodzenia roszczeń między wykonawcą i zamawiającym dotyczących faktycznej ilości energii wytworzonej przez instalację".

Oczekiwałbym stwierdzenia typu: "Instalacja wyprodukuje w roku 2024 co najmniej tyle i tyle kWh" - ale firma jak widać bierze pod uwagę "pewną" nieprzewidywalność pogody....

Wieje mi i powiewa co masz w swojej umowie na 5kilowatopikowej instalacji 🤣

@bizz zaciekłe twierdzi ZE NIKT ŻODYN, ABSOLUTNIE NEVER EVER nie zagwarantuje produktywności.

Gwarancją produktywności pojawią się w tej umowie 3x i jest dodatkowo obkarowana.

Myli się kolega i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chalek napisał(a):

Wieje mi i powiewa co masz w swojej umowie na 5kilowatopikowej instalacji 🤣

 

 

Zapewniam że mogę żyć z tą świadomością. I życzę powodzenia we wciskaniu kitu szczęśliwym inwestorom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, punktak napisał(a):

Tym gorzej.... 

Ale tak rzeczowo: ja oczekiwałbym zagwarantowania produkcji, a nie produktywności. Tylko tyle. I właśnie to opisałem - jak chciałbym aby wyglądało. 

No i to potwierdza Twoją znikomą wiedzę w temacie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyyu, tzn. że nie wiem o czym piszesz 
To znaczy że nawiązałem kontak z Viesmann i odbyłem już dwa spotkania w temacie PV i pompy ciepła i zastanawiam się czy to nie ty byłeś u mnie na spotkaniu

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2023 o 00:00, Marko33 napisał(a):

To znaczy że nawiązałem kontak z Viesmann i odbyłem już dwa spotkania w temacie PV i pompy ciepła i zastanawiam się czy to nie ty byłeś u mnie na spotkaniu emoji16.png

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka
 

Sala, teraz rozumiem.

Napewo nie Ja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.