Skocz do zawartości

Przykręcanie balchodachówki - co ile farmery?


Tomasz_29

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

nadszedł czas na przykręcenie na budowanej wiacie  blachodachówki. Arkusze kupione na wymiar - długość jednego arkusza ok 390cm.

Łaty rozmieszczone zgodnie z wytycznymi producenta co 35cm.
Zastanawiam się jak gęsto wkręcać farmery?
Może ma ktoś doświadczenie w tym temacie i podpowie.
Wklejam zdjęcie zapożyczone z internetu podobnej blachy - jeśli komuś by się chciało obrazowo zaznaczyć miejsca wkręcania to byłoby już w ogóle super.

Będę wdzięczny za rady... nie chciałbym przesadzić ani w jedną, ani drugą stronę. Wstępnie myślałem kręcić w poziomie co 2 falę, a w pionie jedna fala 3 wkręty, druga fala 2 i tak na zmianę... ale to chyba za dużo będzie?

Dach prosty, dwuspadowy, bez żadnych udziwnień. Wymiar jednej połaci ok 6mx3,9m

blacha.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie widze ze mam tak
w pionie : wzdluz bokow co kazda fale ( ale nie po lewej stronie...co w sumie ma sens bo dociska go kolejna plyta)
na srodku plyty ( wzdluz calej plyty co druga fale) czyli przez srodek ida jakby dwie kolumny wkretow)

w poziomie ( co druga fale, nie patrzac na prawa krawędź plyty- patrz wyzej)b5afb784c9c6fca13a41164a12f6fe3d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tomo napisał(a):

No producent blachy ma zapewne swoje wytyczne.

 

Patrzyłeś na stronie producenta ?

Tak, piszą tylko o średnim zużyciu 5-8m2. Bez szczegolow

 

7 godzin temu, Fili_P napisał(a):

generalnie widze ze mam tak
w pionie : wzdluz bokow co kazda fale ( ale nie po lewej stronie...co w sumie ma sens bo dociska go kolejna plyta)
na srodku plyty ( wzdluz calej plyty co druga fale) czyli przez srodek ida jakby dwie kolumny wkretow)

w poziomie ( co druga fale, nie patrzac na prawa krawędź plyty- patrz wyzej)b5afb784c9c6fca13a41164a12f6fe3d.jpg
 

 

Dziękuję- daje mi to jakiś pogląd;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2023 o 11:44, Tomasz_29 napisał(a):

Cześć,

 

nadszedł czas na przykręcenie na budowanej wiacie  blachodachówki. Arkusze kupione na wymiar - długość jednego arkusza ok 390cm.

Łaty rozmieszczone zgodnie z wytycznymi producenta co 35cm.
Zastanawiam się jak gęsto wkręcać farmery?
Może ma ktoś doświadczenie w tym temacie i podpowie.
Wklejam zdjęcie zapożyczone z internetu podobnej blachy - jeśli komuś by się chciało obrazowo zaznaczyć miejsca wkręcania to byłoby już w ogóle super.

Będę wdzięczny za rady... nie chciałbym przesadzić ani w jedną, ani drugą stronę. Wstępnie myślałem kręcić w poziomie co 2 falę, a w pionie jedna fala 3 wkręty, druga fala 2 i tak na zmianę... ale to chyba za dużo będzie?

Dach prosty, dwuspadowy, bez żadnych udziwnień. Wymiar jednej połaci ok 6mx3,9m

blacha.png

Koledzy już podpowiedzieli, ja dodam, że dopilnuj mocowania obróbek, szczególnie wiatrownic - źle zamontowane skutkują reportażem w TV po wichurze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.