Skocz do zawartości

Sprężarka - do czego ten króciec?


mayster_tcz

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem ja sprężarkę, pompuje ładnie przy kręceniu kołem, olej do wymiany, ale niech mi ktoś powie, do czego jest (był) ten górny króciec? W sensie z tych dwóch dolnych, bo że u góry wylot to wiem ;)

Obecnie zaślepiony, a nie mam pojęcia co tam mogło być.

No i jak ustalić bez rozbierania w którą stronę kręcić...?

IMG20230922171728.jpg

Edytowane przez mayster_tcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten otwór u góry wygląda na wlot :oki:

W przypadku tego typu sprężarki nie powinno mieć większego znaczenia w którą stronę się kręci wał, tam nie ma rozrządu jak w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cinek napisał(a):

Ten otwór u góry wygląda na wlot :oki:

W przypadku tego typu sprężarki nie powinno mieć większego znaczenia w którą stronę się kręci wał, tam nie ma rozrządu jak w silniku.

Wloty są po bokach, są założone filtry. Chodzi mi o ten drugi od dołu króciec.

Znalazłem foto podobnego i tam jest zrobiona "odma", ale u mnie nie ma żadnego króćca w głowicy z kolei 🤣

Jak się nie dowiem, to pozostanie jak jest, ale myślałem, se może mieć znaczenie dla prawidłowej pracy.

 

Co do smarowania, to naczytałem się, że w niektórych jest taki "kieł" zgarniający olej na korbie i wiercone otwory do panewek, ale nie wiem czy w tym też... Jakby co to typ to 411 508

59dd6ed8-2cdc-4738-92c5-a2411c1bbede.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2023 o 05:01, mayster_tcz napisał(a):

Wloty są po bokach, są założone filtry. Chodzi mi o ten drugi od dołu króciec.

Znalazłem foto podobnego i tam jest zrobiona "odma", ale u mnie nie ma żadnego króćca w głowicy z kolei 🤣

Jak się nie dowiem, to pozostanie jak jest, ale myślałem, se może mieć znaczenie dla prawidłowej pracy.

 

Co do smarowania, to naczytałem się, że w niektórych jest taki "kieł" zgarniający olej na korbie i wiercone otwory do panewek, ale nie wiem czy w tym też... Jakby co to typ to 411 508

59dd6ed8-2cdc-4738-92c5-a2411c1bbede.jpeg

Podejrzewam, że ta rurka idzie do wlotu sprężarki, aby mgiełką olejową ze skrzyni korbowej smarować zawory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maras77 napisał(a):

Podejrzewam, że ta rurka idzie do wlotu sprężarki, aby mgiełką olejową ze skrzyni korbowej smarować zawory.

Hmm, ale u mnie nie ma otworu w głowicy na taką rurkę. 

Informacji bardzo mało, nie mam pojęcia nawet kto jest producentem - na sprężarce jest napisane Westinghouse i instrukcja dolania oleju po niemiecku , ale jedyne co znajduje to westinghouse electric.

Jest jeszcze Wabco, ale nie znajduje nic po tych numerach... W niemieckim internecie również tylko jedno ogłoszenie z ichniego OLX...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.