Skocz do zawartości

Moje boje z wueską 😛


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie latać z wątkami po różnych kącikach zakładam ten.

Będę tu w miarę na bieżąco uzupełniał info o postępach prac.

Gdyby przypadkiem to kogoś interesowało...

Ogólnie miałem zrobić plan minimum. To co naprawdę wymagało naprawy lub wymiany. No ale niestety jeśli chodzi o sprawy techniczne w motocyklu jestem trochę zboczony - lubię robić jak już, to tak żeby było dobrze.

Na tą chwilę czekam na odbiór cylindra ze szlifu i honowania.

Jak będę go miał, jeśli pogoda nie będzie zachęcała do jazdy, to silnik idzie na stół i na pół - wał korbowy też domaga się uwagi bo luzy są konkretne...

W sumie zaczęło się od tego że z kolorem świecy nie mogę dojść do ładu. Jest cała czarna i zaklejona.

Wykluczyłem mieszankę zbyt bogatą w olej i gaźnik. Zapłon jest ustawiony ok.

Przy okazji kupiłem fajny przyrząd do ustawiania zapłonu w tego typu sprzętach. :)

Prawdopodobnie uszkodzony jest simering między łożyskiem wału korbowego a skrzynią biegów i silnik ciągnie olej stamtąd. Da się go wymienić bez połowienia silnika, ale skoro wał i tak trzeba zregenerować to będę rozbierał.

A jak już połowię silnik to od razu nowe łożyska, uszczelnienia i uszczelki.

Spróbuję samodzielnie wycentrować wał. Mam prasę, czujniki zegarowe. Jeśli coś pójdzie źle po prostu to zlecę,  trudno.

Na tą chwilę z nowych zakupów:

- łańcuch napędowy, ale taki wypasiony :)

- nowa -stara głowica. W mojej dotychczasowej poszedł gwint świecy 😕

- tłok almot rozmiar 52,25 czyli na pierwszy szlif. Cylinder poszedł do szlifu i mam nadzieję odebrać ten zestaw w przyszłym tygodniu

- korbowód, łożyska, czop wału, będzie w przyszłym tygodniu 

 

O reszcie już pisałem na HP więc nie będę powtarzał.

 

C.D.n...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś męczę głowicę. Sprzedający zapewniał że jest to oryginał ale nie posiada żadnych oznaczeń, kompletnie niczego. 😏

Cała jest uwalona olejem zmieszanym z kurzem i wygląda jakby ją wyjęto ze sterty nawozu.

No cóż, skoro mam ten egzemplarz to przynajmniej spróbuję ją doczyścić.

Na razie poszła do kąpieli w gorącej wodzie z dodatkiem płynu do mycia podłóg (bez chloru co ważne).

Zajrzę do niej najszybciej za godzinę, niech się maceruje.

Przy okazji robię z tego filmik i wrzucam na grupę...

C.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy z tej starej głowicy coś będzie...

Jutro dojdzie kolejna tura gratów :facepalm:

W tym nowiutka głowica.

Złożyłem dziś silnik - odpala od pierwszego ale strzela 😕 coś czego wcześniej nie robił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ogarnięte. Ale silnik i tak idzie do rozbiórki, wzdłużny luz wału korbowego jest nieakceptowalny.

W ogóle myślę sobie czy do cna oszalałem, przecież nawet jak zrobię remont silnika to za chwilę będzie to samo - przecież to WSK.

Ale ponieważ lubię gdy wszystko działa jak trzeba to robię i tyle.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsk-a to bardzo wytrzymały motor bo nawet że słaba kompresja "będzie jakoś jechał"

Ale co by się nie zrobiło to dalej jest wska. Mój tata ma ,5lat temu przywróciłem ja do stanu że jeździ i przechodzi przegląd. Ale nawet jakoś bardzo mnie nie ciągnie żeby ją przepalac i przejechać się , choć za małolata sporo nią się wyjeżdżałem.

To jednak do odnawiania wolał bym osobiście jakiś inny twór PRL.. a najlepiej to jakaś starsza Japonię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cezarek napisał(a):

Wsk-a to bardzo wytrzymały motor bo nawet że słaba kompresja "będzie jakoś jechał"

Ale co by się nie zrobiło to dalej jest wska. Mój tata ma ,5lat temu przywróciłem ja do stanu że jeździ i przechodzi przegląd. Ale nawet jakoś bardzo mnie nie ciągnie żeby ją przepalac i przejechać się , choć za małolata sporo nią się wyjeżdżałem.

To jednak do odnawiania wolał bym osobiście jakiś inny twór PRL.. a najlepiej to jakaś starsza Japonię 

Masz rację, niestety musiałem sam na to wpaść ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Cezarek napisał(a):

Nie przejmuj się , te sprzęty mają takie chore ceny że zawsze możesz sprzedać :)

Nie zamierzam sprzedawać, co więcej myślę dokupić jej rodzeństwo albo kuzynostwo ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cezarek napisał(a):

A nie lepiej jakiegoś Japończyka..

Chciałbym kupić coś o bardziej klasycznym wyglądzie niż ostatnia WSK i niekoniecznie tej wytwórni.

A czy się uda zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.