Skocz do zawartości

Jakie przewody do dwuskrzydlowki


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Chalek napisał(a):

Hi,

 

Ile żył przeciągnąć między słupkami do bramy wjazdowej dwuskrzydłowej?

Rozumiem napewno fazę, zero, uziom

Napęd chyba bennica ale to pewnie bez różnicy. Jakieś sterowanie czy coś?

Jestem po montażu i tak naprawdę koledzy dobrze piszą, że peszel będzie najlepszy .

Ale do rzeczy 

1. Zasilania napędów 3x1,5mm².

2. Zasilanie centrali 3x1,5mm²

3. Czujnik ruchu 2x0,5mm², lub grubszy.

4. Warto przemyśleć czy będziesz potrzebował przewód do lampy ostrzegawczej. 2x0,75mm², lub grubszy.

5. Może się okazać, że przewód antenowy do akcesoryjnej anteny też będzie potrzebny. Tu kabel 50 om.

6. Przewód do dodatkowego przycisku otwierania , żeby nie latać ciągle z pilotem.

 

Tyle wychodzi po przestudiowaniu instrukcji montażu. Minimum między słupkami to punkty 1, 3. Tu sprawę załatwia kabel 5x1,5mm².

Jak byś nie kombinował, to i tak jakiegoś ci braknie, albo będzie ciężko go zamaskować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zasilania siłowników między słupkami sugeruję minimum 4x1,5 - a w praktyce 5x1,5.  Przy siłownikach na prąd stały teoretycznie potrzebne będą dwie pary - jedna do zamykania i druga do otwierania. To bardziej na wypadek napędów które nie zmieniają polaryzacji pary.

Pomiędzy słupkami sugeruję kabel 6x0,5 do fotokomórek. Teoretycznie do nadajnika fotokomórki wystarczyłby 2x0,5, ale raz że nie ma zapasu, dwa: jest drogi i rzadko dostępny, trzy: może być potrzeba zamiany miejscami nadajnika i odbiornika, cztery: może być wymagana para do synchronizacji.

Zasilanie do miejsca montażu centrali, razem z kablem do sterowania (6x0,5 jeden do wszystkiego) i skrętką do wideodomofonu dalej do słupka.

Edytowane przez punktak
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz? Tak jak pisałem, jakbyś nie zrobił i tak będzie źle, zawsze dupa z tyłu. 

Instrukcja konkretnego urządzenia w rekę i analiza co musisz i co chcesz zrobić. 

Ja zalewając ławę pod słupy przecagnąłem kabel w peszlach, z złożenie że centrala będzie osobno . Więc połączyłem żle słupki. Potem koncepcja się zmieniła i w końcu montowałem inny napęd. Suma summarum. Najpierw przykrecilem napęd l, zaznaczyłem gdzie co chce mieć, a dopiero na końcu wkooywalem kable wedle tego co potrzebuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, karolchyla napisał(a):

Wymyśliłeś coś? Ogarnąłeś te kable?

Montażysta mi przesłał instrukcje dla napedu jaki będę miał. Przycisku i lampy nie będę robił więc wrzucam w peszel resztki co mam w garażu czyli jeden przewod 3x1 i drugi 3x1,5.

 

Screenshot_20231113_221053_Adobe Acrobat.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.